Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: Pytanie o dodatki w Zetce.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wiecie gdzie można dostać do Zetki takie pierdoły
jak wóz drabiniasty z sianem, jakąś kobyłę oraz
beczki, drabina? Smile
Konie produkuje Preiser, resztę trzeba pewnie zrobić samemu Wink
Czy ktoś trafił na znaki drogowe oraz krzyże św. Andrzeja do Zetki ?
Wiem że krzyże św Andrzeja są w zestawie Marklina ale nie chcę kupować razem ze schodami ...
(02-04-2015 19:15)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Czy ktoś trafił na znaki drogowe oraz krzyże św. Andrzeja do Zetki ?

Też jestem zainteresowany, przyłączam się do pytania.
(02-04-2015 22:02)Pingu napisał(a): [ -> ]
(02-04-2015 19:15)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Czy ktoś trafił na znaki drogowe oraz krzyże św. Andrzeja do Zetki ?

Też jestem zainteresowany, przyłączam się do pytania.

Znalazłem amerykańskie "krzyże św. Andrzeja": Producent Micron Art. Można kupić w e-sklepie.
Troszkę inne, że nie wspomnę o cenie za dwa kawałki blaszki plus kawałek szyny, lub patyczka.

Robiłem takie w N, przeskalowując rysunek amerykańskiego oryginału.

Do Z nie powinno być problemu przeskalowanie polskich krzyży.
(07-04-2015 21:15)Kaczor napisał(a): [ -> ]Wystarczy dobrać skalę wydruku:
http://pkprepo.net/category/modele/model.../1-160-pl/

Trafiliście gdzieś podobną stronę z oznakowaniem niemieckim ? Krzyże św. Andrzeja (przynajmniej obecnie) są w odróżnieniu od polskich bardziej "stojące" a nasze bardziej "leżące"
(07-04-2015 22:31)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Trafiliście gdzieś podobną stronę z oznakowaniem niemieckim ? Krzyże św. Andrzeja (przynajmniej obecnie)
są w odróżnieniu od polskich bardziej "stojące" a nasze bardziej "leżące"

Jak ci będą pasować z oświetleniem to masz tutaj Busch Shy
(08-04-2015 11:01)MisterZ napisał(a): [ -> ]Jak ci będą pasować z oświetleniem to masz tutaj Busch Shy

Dzięki za infoWink
Polecam zajrzenie tutaj:

http://forum.modelarstwo.info/threads/hu...ost-459815

nowa produkcja dla naszej skali...
Trochę więcej fotek i informacja o cenach - chodniki, płyty drogowe:

http://forum.modelarstwo.info/threads/hu...ost-460230
(02-07-2015 23:19)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Trochę więcej fotek i informacja o cenach - chodniki, płyty drogowe:
http://forum.modelarstwo.info/threads/hu...ost-460230

Czy to akurat, dobry pomysł, aby bawić się gipsem? Nie wiem Undecided
Ja osobiście nic nie kupię od producenta. Dla zasady i dawne czasy
związane ze skalą N. Dodgy
^^ doskonale rozumiem i popieram ;-)
Nie wiem o co biega koledzy z producentem, to jakieś wasze stare sprawy. Osobiście z czystej ciekawości,
jestem zainteresowany elementami prezentowanymi linkiem. Choć też mam wątpliwości czy jednak w naszej
skali nie lepiej korzystać z kartonu. Gips jakoś kojarzy mi się z wietrzeniem i kruszeniem Confused
Człowiek puknie niechcący lub upuści na podłogę i po ptokach. kibel
(03-07-2015 13:49)Doktorek napisał(a): [ -> ]Ja osobiście nic nie kupię od producenta.

(03-07-2015 22:11)Misiek napisał(a): [ -> ]^^ doskonale rozumiem i popieram ;-)

Ja też doskonale rozumiem i popieram obiema łapkami Artura i Marcina.

(06-07-2015 10:45)Junior napisał(a): [ -> ]Gips jakoś kojarzy mi się z wietrzeniem i kruszeniem Confused
To chyba złe skojarzenie, bo w tych samych warunkach w których gips zacznie wietrzeć z kartonu nic nie zostanie Smile
(06-07-2015 10:45)Junior napisał(a): [ -> ]Człowiek puknie niechcący lub upuści na podłogę i po ptokach. kibel
To i tak mniejsza strata niż upuścić model. Oczywiście karton lepiej to zniesie. Gips z którego odlewam jest wściekle twardy, ale przy takich wymiarach odlewów jednak kruchy. Nie żebym chciał jakoś się droczyć, ale mam trochę odlewów przeznaczonych na próbki, jeśli chcesz sobie je przetestować (czy ktokolwiek inny) wystarczy przesłać mi adres do wysyłki.

Miłego dzionka, dzięki za odpalenie konta.
Budka wiygN'a i moje płytki :-)
(z fejsbukowej strony Trainini)
[Obrazek: 11894548_858389930908911_6915864514601456180_o.jpg]
Budka całkiem, całkiem tylko czemu taka błyszcząca? Deszcz padał? Wink
Fakt, przez połysk wygląda mało naturalnie. Ale to pierdoły, ogólnie jest ok.
Przekierowanie