Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: Patynowanie - waloryzacja.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Czym patynować? Pudrami, suchymi farbami, czy na mokro?
Które rozwiązanie lepsze Huh
Chyba jeszcze żaden z nas tego nie robił. Więc brak odpowiedzi.
Ze starych wyjadaczy chyba takie zabiegi wykonywał marekw111,
KAMAPI i lukas76 więc ewentualnie zdajemy się na ich wiedzę i czekamy
na jakąś fachową wypowiedź. Wink
Czym patynować - trudno i konkretnie odpowiedzieć no to pytanie,ponieważ każdy ma swoją metodę,sposób,technikę. Z pewnością są to pudry, suche pastele,farbki artystyczne i normalne farby. Wszystko to zależy co jest patynowane,jaki zamierzamy osiągnąć efekt,jaki jest stopień eksplatacji,czy jest to budynek,czy może pojazd. Osobiście trudno mi konkretnie odpowiedzieć,u mnie w zasadzie patynuję różnymi metodami,używam różnych środków,wszystko sprowadzam do jednego - by jak najbardziej w możliwy sposób,upodobnić patynowany przedmiot do oryginału.Z pewnością łatwiej opisać patynowanie,na konkretnie wskazanym obiekcie.
(06-03-2013 21:44)marekw111 napisał(a): [ -> ]Z pewnością łatwiej opisać patynowanie,na konkretnie wskazanym obiekcie.

Jak w takim razie patynowałeś budynek stacji? Rolleyes
(07-03-2013 11:38)Bubek napisał(a): [ -> ]Jak w takim razie patynowałeś budynek stacji? Rolleyes

Czekamy Markuw111 na lekcję z patynowania Smile
(06-03-2013 21:44)marekw111 napisał(a): [ -> ]Z pewnością łatwiej opisać patynowanie,na konkretnie wskazanym obiekcie.

Pytanie o budynek stacji nadal aktualne Wink
Już jestem trzeci w kolejce po wiedzę pokłon
Ostatnio trochę grzebałem nie przy dworcu lecz przy lokomotywowni, która teraz będzie spełniała rolę warsztatu samochodowego,jutro postaram się porobić fotki i opisać krok po kroku.Przepraszam że tak długo to trwało,postaram się jakoś to nadrobić. Confused
(18-03-2013 18:37)marekw111 napisał(a): [ -> ]jutro postaram się porobić fotki i opisać krok po kroku.Przepraszam że tak długo to trwało,postaram się jakoś to nadrobić. Confused

Jak nie było tak niema Huh
Cóż marekw111 nam się gdzieś zapodział więc szukamy dalej jak patynować i czym. O to co ostatnio znalazłem.

Zobacz Smile
Fajny akcencik - spatynowany i zarośnięty wrak samochodu



[Obrazek: detal.jpg]
(21-10-2015 18:20)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Fajny akcencik - spatynowany i zarośnięty wrak samochodu

Wrak musi być bardzo stary, ponieważ niema już śladów dojazdowych.
Wszystko przez lata zarosło lol
A wiecie, że można też patynować sadzą z pieca. wow
(17-11-2015 23:42)Buła napisał(a): [ -> ]A wiecie, że można też patynować sadzą z pieca. wow

Owszem Shy Sadza ze względu na swoje właściwości, pomimo pozornej suchości zawiera drobiny tłuszczu.
Te sprawiają, że całość ładnie się łączy z patynowanym obiektem. Należy mocno wcierać suchym pędzelkiem
o krótkim włosiu.
(03-03-2013 12:44)Wątły napisał(a): [ -> ]Czym patynować? Pudrami, suchymi farbami........

A choćby wykorzystując taki zestaw Wink

[Obrazek: 402615399.jpg]
Znakomity efekt waloryzacji znaleziony w sieci.

[Obrazek: postarzony_model.jpg]
No to moja próbka - podstawa to model - wydruk 3D ze Shapeways:

[Obrazek: IMG_3418.jpg] [Obrazek: IMG_3424.jpg] [Obrazek: IMG_3427.jpg] [Obrazek: IMG_3428.jpg] [Obrazek: IMG_3430.jpg]
(03-01-2016 10:05)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]No to moja próbka - podstawa to model - wydruk 3D ze Shapeways

Model wyszedł całkiem całkiem jednak na twoim miejscu pomyślał bym o pociągnięciu detali "suchym pędzlem(ang" Drybrush)"
Lepiej by podkreśliło wystające elementy zwłaszcza na gąsienicach Wink
(03-01-2016 10:05)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]No to moja próbka - podstawa to model - wydruk 3D ze Shapeways:

Sama patynka mi się podoba, ale przyczepię się do liny. Nie miałeś nic innego co by mniej straszyło swoją grubością?
(05-01-2016 11:31)Wektor napisał(a): [ -> ]......... Nie miałeś nic innego co by mniej straszyło swoją grubością?

W tej skali nie jest łatwo znaleźć materiały, które będą odpowiadały wielkości Zet. Sad
Myślę że dobrym patentem do wykorzystania jako metalowa lina, będzie wykorzystanie
dwóch przewodów nawojowych ciasno skręconych. Można do tego celu wykorzystać
przewód ze starych przekaźników telefonicznych 6 lub 12V-oltowych.
Delikatne dociążenie w podbieraku koparki doskonale naciągnie i ułoży linkę którą otrzymaliśmy. Shy
Dzięki za sugestie...
Wilczeecho - Trochę drybrusha dorobiłem.
Lina faktycznie trochę gruba ... Spróbuję pomysłu Miśka57 ze skręconym drucikiem - zobaczymy jak to będzie wyglądać Huh
Stron: 1 2
Przekierowanie