Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: Jaką wybrać trawę.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Pytanie co wybrać do Zetki, gotową matę trawiastą
czy użyć sadzarki?
Jaka musi być wysokość trawy w tej skali na gotowej
macie i tej do sadzarki? Huh
O jacie... temat rzeka. Odpowiem Ci z mojego punktu widzenia i doświadczenia. Moim subiektywnym zdaniem maty to jest zło największe! Syfnia z belzebubnią! Sodoma i Warszawska jesień! Wink Ułożenie maty tak aby nie wyglądało to sztucznie, aby nie widać było łączeń i nie powstały tzw puzzle to jest mega wyczyn i jeszcze mówiąc szczerze nie widziałem tego naprawdę dobrze zrobionego. Ale może nie widziałem wystarczająco wiele. Maty trawiaste mają to do siebie, że ich kolory są albo nieteges, albo całkiem teges tylko nie do skali Z, bo kiedy są teges to zwykle imitacja wypłowiałej, suchej trawki o rozmiarze źdźbła ok. 6mm. Oprócz tego maty wyglądają jak wykładzina albo pole golfowe.
Polecam sadzenie elektrosadzarką. To jakimi ja sadziłem w Z'tce to były wtedy najmniejsze dostępne na rynku 2mm źdźbło. Jak chcesz zrobić miejscami wyższą trawkę to polecam siać na dwa razy. Tzn siejesz raz, jak wyschnie dajesz na to miejsce np lakier w sprawy bezbarwny matt i na to miejsce siejesz tak jakby drugą warstwę. Trawka jest wyższa, ale nie przesadnie wysoka. Jak weźmiesz od razu dłuższe źdźbło to wychodzi kupa i busz. Ja stosowałem Heki i Fallera Premium trawki 2mm.
Moim skromnym zdaniem Heki jest lepsza. Shy
W tej skali tylko 1mm i 2mm trawki mają rację bytu. Polecam firmę Polak.
Korzystając z elektr-osadzarki, dobre efekty uzyskuje się poprzez zmieszanie
trawek różnych producentów. Shy
Przede wszystkim chciałem się przywitać w Forumowiczami skali Z.Smile Miło mi ,że stałem zaproszony.
Do ułożenia zieleni niskiej i jej przyklejenia potrzebna jest gładka powierzchnia terenu, zwłaszcza jeśli chodzi o tereny stacyjne. Używamy tylko albo pyłów ( pył gąbkowy) lub trawki Mininatur lub Polak 1mm - maksymalnie 3mm, ale tylko Mininatur ( trawki są cieniutkie, a nie grube jak większość traw firmy Polak, o wyższych wysokościach). Trawki sadzimy elektrosadzarką lub te najniższe, można sypać np. na posmarowaną powierzchnię klejem modelarskim np. Faller i od razu na niego sypiemy trawkę 1mm, po czym po paru sekundach zdmuchujemy to samo robimy z najdrobniejszymi pyłami gąbkowymi...... W miejscach imitująch bardzo niskie porosty lub darninki, chcąc przy skali Z uzyskać w miarę realistyczny efekt , używamy tylko pyłów, ale w formie pigmentów, ponieważ trawka może być za wysoka.. To takie luźne spostrzeżenia, wynikające z doświadczenia w pracach w skali H0. Nigdy nie pracowałem w skali Z więc nie jestem w stanie czegoś konkretnego sklecić w dwóch zdaniach, ale może dane mi będzie kiedyś coś fajnego w Zetce wykonaćSmile
Nareszcie fachowe porady.Smile Danielu jestem twoim wielkim fanem. Big Grin
Napisz proszę czy zamiast tego kleju Fallera można użyć rozrzedzonego
Wikolu?
(11-04-2014 11:04)danieloko napisał(a): [ -> ]Trawki sadzimy elektrosadzarką

Jakiej używasz kupnej, czy jakiejś samoróbki.?
Jaką wybrać najlepszą? Rolleyes
(11-04-2014 11:04)danieloko napisał(a): [ -> ]Przede wszystkim chciałem się przywitać w Forumowiczami skali Z.Smile Miło mi ,że stałem zaproszony.
Do ułożenia zieleni niskiej i jej przyklejenia potrzebna jest gładka powierzchnia terenu, zwłaszcza jeśli chodzi o tereny stacyjne. Używamy tylko albo pyłów ( pył gąbkowy) lub trawki Mininatur lub Polak 1mm - maksymalnie 3mm, ale tylko Mininatur ( trawki są cieniutkie, a nie grube jak większość traw firmy Polak, o wyższych wysokościach). Trawki sadzimy elektrosadzarką lub te najniższe, można sypać np. na posmarowaną powierzchnię klejem modelarskim np. Faller i od razu na niego sypiemy trawkę 1mm, po czym po paru sekundach zdmuchujemy to samo robimy z najdrobniejszymi pyłami gąbkowymi...... W miejscach imitująch bardzo niskie porosty lub darninki, chcąc przy skali Z uzyskać w miarę realistyczny efekt , używamy tylko pyłów, ale w formie pigmentów, ponieważ trawka może być za wysoka.. To takie luźne spostrzeżenia, wynikające z doświadczenia w pracach w skali H0. Nigdy nie pracowałem w skali Z więc nie jestem w stanie czegoś konkretnego sklecić w dwóch zdaniach, ale może dane mi będzie kiedyś coś fajnego w Zetce wykonaćSmile

To wszystko wyższa szkoła jazdy, ranywow Jakieś namiary na tego Polaka?
(12-04-2014 11:06)Elwisz napisał(a): [ -> ]To wszystko wyższa szkoła jazdy, ranywow Jakieś namiary na tego Polaka?

Wujek Google prawdę ci powie Big Grin
Polák model
(11-04-2014 11:04)danieloko napisał(a): [ -> ]Przede wszystkim chciałem się przywitać w Forumowiczami skali Z.Smile Miło mi ,że stałem zaproszony.
Do ułożenia zieleni niskiej i jej przyklejenia potrzebna jest gładka powierzchnia terenu, zwłaszcza jeśli
chodzi o tereny stacyjne. Używamy tylko albo pyłów ( pył gąbkowy) lub trawki Mininatur lub Polak
1mm - maksymalnie 3mm, ale tylko Mininatur ( trawki są cieniutkie, a nie grube jak większość traw firmy
Polak, o wyższych wysokościach). Trawki sadzimy elektrosadzarką lub te najniższe, można sypać np.
na posmarowaną powierzchnię klejem modelarskim np. Faller i od razu na niego sypiemy trawkę 1mm, po
czym po paru sekundach zdmuchujemy to samo robimy z najdrobniejszymi pyłami gąbkowymi......
W miejscach imitująch bardzo niskie porosty lub darninki, chcąc przy skali Z uzyskać w miarę realistyczny
efekt , używamy tylko pyłów, ale w formie pigmentów, ponieważ trawka może być za wysoka.. To takie
luźne spostrzeżenia, wynikające z doświadczenia w pracach w skali H0. Nigdy nie pracowałem w skali Z
więc nie jestem w stanie czegoś konkretnego sklecić w dwóch zdaniach, ale może dane mi będzie kiedyś
coś fajnego w Zetce wykonaćSmile

A Ja mam pytanie z innej beczki. Czy kolega Daniel ( oczywiście w miarę możliwości ) mógłby wykonać taką
sesję zdjęciową itp. obrazującą przebieg wykonywanych czynności? Cobyśmy laicy wiedzieli co i jak.?Smile
Zamówiłem sobie na ebay zestaw trawek 1mm firmy WWS oraz ichnią sadzarkę. Zobaczymy czym to się je Wink
(29-12-2017 19:16)Kaczor napisał(a): [ -> ]Zamówiłem sobie na ebay zestaw trawek 1mm firmy WWS oraz ichnią sadzarkę. Zobaczymy czym to się je Wink

Polecam z Wikolem i łyżką Wink Będzie dobre Wink

Czekamy na relacje Wink
(29-12-2017 20:02)pado napisał(a): [ -> ][quote='Kaczor' pid='7803' dateline='1514571402']
Zamówiłem sobie na ebay zestaw trawek 1mm firmy WWS oraz ichnią sadzarkę.

Tylko 1mm to już taka długo niekoszona trawa. Trawnika miejskiego z tego nie zrobisz Wink
Kępy roślinne własnej roboty z wykorzystaniem trawek

[Obrazek: IMG_6988.jpg]
(02-09-2018 14:44)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Kępy roślinne własnej roboty z wykorzystaniem trawek

Jaki długości trawek wykorzystałeś?
(03-09-2018 11:42)ST44 napisał(a): [ -> ]Jaki długości trawek wykorzystałeś?

niskie 1,5-2,0 mm
Wyższe - mieszanka 1,2-2,0mm oraz 6mm - to oczywiście daje krzaki po przeliczeniu o wysokości ponad 1 metra. Te jeszcze poeksperymentuję czy da się dodać liście i "zakrzewić"
Co się ma nie dać Wink dodać liści Wink Lakier bezbarwny i sru pod deszczyk z posypki Smile
Może ktoś polecić dobrą i tanią elektrosadzarke
(26-02-2019 17:11)Junior napisał(a): [ -> ]Może ktoś polecić dobrą i tanią elektrosadzarke
Skorzystaj z wujka Google i na pewno coś znajdziesz. Shy
Przekierowanie