Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: Analog czy cyfra
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Analog czy cyfra?? No właśnie co wybrać? Czy we wszystkich tak małych duperelach są dekodery i czy nas na nie stać?:huh:

lukas76

nie do wszystkich się zmieści dekoder
(12-07-2012 20:53)Wątły napisał(a): [ -> ]i czy nas na nie stać?:huh:
Hmmm...DodgyW tym miejscu jest problem. Jak zwykle kłania się zasobność portfela. Wink

lukas76

to jest hobby na lata wiec jest czas.....
Wątły napisał(a):Analog czy cyfra??

Wg mnie do domowej makiety analog, cyfra na imprezy modułowe, no chyba że już zainwestowaliśmy w sterowanie cyfrowe i dekodery to i w domu się tym pobawimy.

Cytat:... czy nas na nie stać?

Jeżeli np. kupujemy nowy model za ~250 € to ~50 € za dekoder to 20% więcej, a jak kupimy używkę za 200 zł i dekoder za drugie 200 to wole kupić drugą używkę.
Bardzo mądrze. Prawda jest taka, że gdyby nie wysokie ceny
inwestowałbym tylko w cyfrę. Analog odchodzi pomału do
lamusa Wink
Można jeszcze trochę "ucyfrowić" analog (przynajmniej ja tak to zrozumiałem - choć zastrzegam, że jestem analfabetą w zakresie elektroniki). Na targach w Lipsku była firma oferująca rozwiązania pozwalające na sterowanie z urządzeń mobilnych (telefon, tablet) makietami - także analogowymi. Przykładowy tor i lokomotywa na zdjęciu - Zetka.

Może ktoś to rozgryzie ? Ja ze względu na kompetencje - także językowe się nie podejmuję.


[Obrazek: IMG_2463.jpg] [Obrazek: IMG_2464.jpg] [Obrazek: IMG_2465.jpg]
Jakiś, ala dekoder, przetwarzający sygnał analogiczny na cyfrowy i odwrotnie.
W połączeniu z komputerem wychodzi niezły bajer.
Przekierowanie