Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: Modelowanie terenu górzystego
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Modelowanie terenu górzystego, film poglądowy.
Nie znam Niemieckiego, a bardzo mnie interesuje czym ten gościu
spryskiwał formę przed zalaniem jak mniemam gipsem? Rolleyes
Koleiny film Smile
(04-05-2014 21:18)Pingu napisał(a): [ -> ]Nie znam Niemieckiego, a bardzo mnie interesuje czym ten gościu
spryskiwał formę przed zalaniem jak mniemam gipsem? Rolleyes

Na filmie w 1,52- minucie widać jak forma spryskiwana jest rzadkim olejem do urządzeń precyzyjnych.
Ma konsystencję prawie jak woda i świetnie się rozpyla. W naszych polskich warunkach formę można
wysmarować np. olejem rzepakowym lub słonecznikowym. Można nanosić cieniutką warstwę, szerokim
pędzelkiem modelarskim. Shy
(04-02-2015 23:22)Doktorek napisał(a): [ -> ]W naszych polskich warunkach formę można wysmarować np.
olejem rzepakowym lub słonecznikowym.....

Lepszy będzie olej do maszyn precyzyjnych w tym do szycia. Wink
Konsystencja niemal wodnista i przezroczysta.

[Obrazek: P2170124.jpg]
Witam
Proszę o poradę - jakie farby (firma) najlepiej zastosować do pomalowania terenu górzystego wyrzeźbionego w styrodurze, aby uzyskać efekt skał - czyli barwy raczej w odcieniach szarości lub w kolorze beżowo-szarym. Kolor styroduru jest seledynowy więc pierwsze malowanie to farba w kolorze białym (jako podkład) aby zneutralizować kolor styroduru. Czy Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym zakresie.
PozdrawiamSmile
Kiedyś kombinowałem ze skałami w styropianie. Sprawdziły się farby akrylowe. Malowałem aerografem nanosząc dwie warstwy
koloru bazowego piaskowca. Potem wykonałem cieniowanie czyli zmieszanie palety szarej z delikatnym brązem. Co skutkowało
kolorem skał piaskowca. Szkoda, że nie mam zdjęć wiadomo byłoby o co chodzi. Undecided
Na pewno nie stosować farb na bazie rozpuszczalników
Big Grin
Taka oczywista oczywistość

https://www.youtube.com/watch?v=Mpko5rxM9pI
(23-11-2015 10:37)Rysiek_Zet napisał(a): [ -> ]Proszę o poradę.........

Polecam ci filmik przesłany przez Miśka. Super edukacyjny przekaz. Shy
Dziękuje Miśkowi za link do filmu. Zrobiłem intuicyjnie podobnie, zanim obejrzałem film, szczególnie "wydrapywanie" w styropianie.
Maluje jednak pędzlem zamiast sprejami - wychodzi taniej.
(08-12-2015 09:08)Rysiek_Zet napisał(a): [ -> ]....Maluje jednak pędzlem zamiast sprejami - wychodzi taniej.

Czasami lepiej malować pędzlem, można uzyskać fajne efekty cieniowania. Shy
(08-12-2015 09:08)Rysiek_Zet napisał(a): [ -> ]Zrobiłem intuicyjnie podobnie,
Pokażesz jak to wygląda?
Witam.
Dopiero zacząłem próby. Wyrzeźbiłem skały w styroduże i pomalowałem pierwsza warstwą farby. Jest to narożnik makiety. W tle widoczna elewacja ściany pokoju. Malowanie powoduje uwydatnienie niedoróbek przy szlifowaniu powierzchni styroduru, która przed położeniem farby wydawała się gładka. Następny etap to rozjaśnienie i pobielenie miejscowe "skał" oraz przyklejenie porostów. Drzewka ustawiłem tymczasowy dla skali.
Pozdrawiam
[Obrazek: IMG_0560.jpg] [Obrazek: IMG_0562.jpg]
Relacja zapowiada się bardzo ciekawie. praca
(16-12-2015 08:21)Rysiek_Zet napisał(a): [ -> ].... Wyrzeźbiłem skały w styroduże i pomalowałem pierwsza warstwą farby.........

Można i tak podziałać ze Styro-durem:


Witam.
Dzięki Peter za link - już go wcześniej widziałem - fajne połączenie wykorzystania styropianu i gipsu.W gipsie jest chyba łatwiej rzeźbić. Do mojej skałki dodałem trochę zieleni, co ożywiło scenerię.
Pozdrawiam

[Obrazek: ska_ka_022.jpg]
Skała nabrała życia i świetnie się prezentuje. Shy
(16-12-2015 08:21)Rysiek_Zet napisał(a): [ -> ]Witam.
Dopiero zacząłem próby. Wyrzeźbiłem skały w styroduże i pomalowałem pierwsza warstwą farby. Jest to narożnik makiety. W tle widoczna elewacja ściany pokoju. Malowanie powoduje uwydatnienie niedoróbek przy szlifowaniu powierzchni styroduru, która przed położeniem farby wydawała się gładka. Następny etap to rozjaśnienie i pobielenie miejscowe "skał" oraz przyklejenie porostów. Drzewka ustawiłem tymczasowy dla skali.

Rysiek - bardzo fajnie to wygląda. Może założysz wątek w dziale "Moje dzieło" aby napisać coś więcej o tej makiecie i pokazywać postęp prac ! Jakiś plan torowiska ?
Na spotkaniu Zetki w Altenbeken wystawiał się też Andreas Dietrich z Austrii z ciekawą techniką wykonywania skał pod nazwą KNITTERFELSEN. Jest to specjalnego typu zadrukowany papier, który po pognieceniu służy do modelowania skał. Powstała "skała" jest bardzo lekka, relatywnie sztywna (choć minimum konstrukcji wsporczej dla większych kawałków jest niezbędne) i można na niej "zasadzić" jakieś krzaczki czy mchy i porosty.

[Obrazek: IMG_4523.jpg] [Obrazek: IMG_4524.jpg]
Ale ogólnie koledzy. Z waszego doświadczenia, to który materiał jest lepszy do wykonania gór, skał?
Stron: 1 2
Przekierowanie