Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: Problem z wielkością szutru
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam problem z wielkością szutru po torowisko.Confused
Jakiej firmy jest najbardziej odpowiedni wielkością
do naszej skali?
Polecałbym Faller 170732, Heki 3326, Faller 170722, Faller 171697, Heki 3173 Shy

lukas76

A ja polecam morski piasek przesiany przez bardzo drobne sito Smile
(05-08-2012 18:20)lukas76 napisał(a): [ -> ]A ja polecam morski piasek przesiany przez bardzo drobne sito Smile
Dobre Big Grin o tym nie pomyślałem,
(05-08-2012 18:20)lukas76 napisał(a): [ -> ]A ja polecam morski piasek przesiany przez bardzo drobne sito Smile
Jak to piasek??? To nie będzie za drobne?
(05-08-2012 18:20)lukas76 napisał(a): [ -> ]A ja polecam morski piasek przesiany przez bardzo drobne sito Smile
Ty u siebie kładłeś pod tory? Jak takie drobiny kleić?

lukas76

Tak u siebie kładłem piasek kleiłem go wikolem 50/50 z wodą
Dobrze lukas mówi, piasek będzie oddawał szuter w skali. Nie musi być z nad morza, wystarczy jak kupicie piasek kwarcowy np: w zoologicznym na dziale z akwariami. Są takie piaski w torebkach pakowane, tanio można kupić, ładny, czysty, drobny piasek.
Szutrujecie na sucho, tak aby drobiny nie leżały na samych szynach i na podkładach. Najlepiej jak szuter jest równo z podkładami. Po tym żeby Wam się nie porobiły bulki, górki i inne wybulenia po tym jak zapodacie wikol rozcieńczony, to weźcie spryskiwacz np: po płynie do mycia okien i spryskajcie zaszutrowane tory czystą wodą z domieszką płynu do mycia naczyń. Tylko nie z bliska, ale samą mgiełką, tak aby delikatnie zwilżyć powierzchnię piasku. Płyn do mycia naczyń spowoduje zmniejszenie napięcia powierzchniowego i pozwoli na mniejsze odkształcenia po polaniu klejem vs. pierwowzór. Po tym w strzykawce, pipecie, kroplomierzu lub innym zapodawaczu małych ilości płynu nanosicie mleczko wikolowe na ten piasek, unikając zabrudzenia klejem samych szyn. Taki rozwodniony wikol można przed tym też zabarwić na czarno, brązowo lub jak kto chce żeby od razu uzyskać kolor szutru. Jeśli nie, to pozostaje malowanie i nakładanie pudrów lub pasteli już po wyschnięciu.
KAMAPI, super fachowa porada. DziękiBig Grin
No problem cała przyjemność po mojej stronie Smile Chętnie podpowiem co i jak; jeśli tylko coś takiego robiłem i wiem jak.
Polecam też patent z białym piaskiem ( palonym) stosowany
w hutach szkła jako jeden ze składników. Już na taką drobinę
chyba nikt nie będzie narzekał.Wink
(21-09-2012 16:29)Wątły napisał(a): [ -> ]Polecam też patent z białym piaskiem ( palonym) stosowany
w hutach szkła jako jeden ze składników.
Tylko skąd go zdobyć? Można to kupić gdzieś w ilości detalicznej?
KAMAPI napisał(a):Tylko skąd go zdobyć? Można to kupić gdzieś w ilości detalicznej?
Kupić nie kupisz, ale może coś poradzimy.Wink
Ile potrzebujesz?
(08-11-2012 19:18)misterZ napisał(a): [ -> ]
KAMAPI napisał(a):Tylko skąd go zdobyć? Można to kupić gdzieś w ilości detalicznej?
Kupić nie kupisz, ale może coś poradzimy.Wink
Ile potrzebujesz?

Hehe Smile a tak z kilogram, by się przydało... albo i dwa Wink
Przekierowanie