Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: PIKO - EUO7 to Zabawka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Na stronie SK-Model można obejrzeć propozycję Piko, model EU07 w H0. Zestaw retuszowanych fotografii idealnie unaocznia zabawkowy charakter modelu. Spodziewałem się że firma z tak długoletnim stażem, wyciągnie wnioski z sukcesu niemowlaka w branży -Schlesienmodelle. Którego prototypy z wielkim uznaniem zostały przyjęte na Trybunałach Modelarskich przez modelarzy. Doceniających zgodność z oryginałem oraz precyzję i dokładność wykonania najdrobniejszych elementów. Końcowy wniosek nasuwa się sam. Piko poniosło sromotną porażkę nie doceniając rodzącej się konkurenci. Cool

[Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg]
Ktoś mnie tu uprzedził z wpisem Wink Widać, że to będzie temat dnia.Rolleyes
(24-10-2014 16:25)Ego napisał(a): [ -> ]Końcowy wniosek nasuwa się sam. Piko poniosło sromotną porażkę nie doceniając rodzącej się konkurenci. Cool

I tu się muszę zgodzić z przedmówcą. Moi rodacy dali plamę Sad
Ale za to inny odniósł sukces Smile
No i dupa. Tak się wszyscy zwolennicy Pikolca zachwycali, że będą mieli model EU07, a dostali zabawkę. Undecided
(24-10-2014 17:32)nikos napisał(a): [ -> ]No i dupa. Tak się wszyscy zwolennicy Pikolca zachwycali, że będą mieli model EU07, a dostali zabawkę. Undecided

Z Jarkiem oglądaliśmy, macaliśmy 07 Schlesienmodelle i choć były to prototypy biją na głowę produkt finalny PIKO.
Myślę, że SK-model będzie miało spore problemy z dystrybucją. Rolleyes
Po pierwsze, nie przeciągajmy sporów który model lepszy Wink
Wystarczą smrody na innych forach.
Po drugie, poczekajmy na model, zapewne w Poznaniu COŚ będzie.
Wtedy będzie można poczytać "na innych forach" z piwkiem i miseczką popcornu Wink
Po trzecie i tak się znajdą chętni na tę zabawkę. Wink


p.s. mnie ona strasznym plastikiem jedzie, ale załóżmy, że to przez malowanie.
Nie kręci mnie EU07 ani w modelu, ani w oryginale, więc jestem w miarę obiektywny Big Grin
(24-10-2014 17:40)Misiek napisał(a): [ -> ]Po trzecie i tak się znajdą chętni na tę zabawkę. Wink

Pewnie że się znajdą! Segment tak zwanych modelarzy, którym wisi co im jeździ po makiecie.
Osobiście wolę dopłacić parę złoty i mieć model z prawdziwego zdarzenia plus dodatki których
Pikol nie ma.
(24-10-2014 17:40)Misiek napisał(a): [ -> ]p.s. mnie ona strasznym plastikiem jedzie, ale załóżmy, że to przez malowanie.

To raczej wina kiepskich form i wtrysków.
Może Piko korzysta z usług Chińczyków dlatego taka szmira. Wink
Obie firmy korzystają z Chińczyków.
(24-10-2014 17:54)flopek napisał(a): [ -> ]Może Piko korzysta z usług Chińczyków dlatego taka szmira. Wink

Nie przesadzałbym, Chińczyki nie gęsi. Już się wyrobili, potrafią doskonale wykonać powierzone im zadania.
(24-10-2014 17:55)Misiek napisał(a): [ -> ]Obie firmy korzystają z Chińczyków.

Hm.. może Schlesienmodelle lepiej płaci.Wink
Ale się nakręcacie, tylko proszę nie przesadzajcie wystarczy że na innych forach, jak wspomniał Misiek były " smrody " Wink
(24-10-2014 18:07)MisterZ napisał(a): [ -> ]Ale się nakręcacie, tylko proszę nie przesadzajcie wystarczy że na innych forach, jak wspomniał Misiek były " smrody " Wink

Spoko Maciek jesteśmy ponad takimi dyskusjami. Jak zawsze przeważa zdrowy rozsądek naszych forumowiczów.
Ogólnie coś w temacie musi być, skoro Georg nasz kolega z Niemiec wyraził dosadnie swoją opinię. Shy
Reasumując, szkoda strzępić języki i bić pianę. Model Schlesienmodell
jest lepszy w każdym calu od SK-model PIKO. Shy
(24-10-2014 23:01)TGV napisał(a): [ -> ]Reasumując, szkoda strzępić języki i bić pianę. Model Schlesienmodell
jest lepszy w każdym calu od SK-model PIKO. Shy

E...no chłopaki, co z wami,myślałem że trochę dłużej postrzępimy jęzory i psy
będziemy wieszać na Piko Tongue
(27-10-2014 09:24)Ernest napisał(a): [ -> ]E...no chłopaki, co z wami,myślałem że trochę dłużej postrzępimy jęzory i psy
będziemy wieszać na Piko Tongue

Temat raczej wyczerpany i chyba wszystko zostało już powiedziane.Wink
Jeśli kolekcjonerów H0 interesuje dalszy ciąg porównań zapraszam na:

http://forum.modelarstwo.info/threads/eu...9/page-134

http://forum.modelarstwo.info/threads/eu...58/page-25
(27-10-2014 22:50)MisterZ napisał(a): [ -> ]Temat raczej wyczerpany i chyba wszystko zostało już powiedziane.Wink
Jeśli kolekcjonerów H0 interesuje dalszy ciąg porównań zapraszam na:

Popieram, niech sobie dyskutują i się dochodzą. My na szczęście nie musimy.
Nie nasze małpy nie nasz cyrk. Tongue
(28-10-2014 09:17)matitrix napisał(a): [ -> ]Popieram, niech sobie dyskutują i się dochodzą. My na szczęście nie musimy.
Nie nasze małpy nie nasz cyrk. Tongue

Ale w Zetce przydałoby się takie EU07, no nie? Rolleyes
(25-11-2015 22:42)Marcin napisał(a): [ -> ]Ale w Zetce przydałoby się takie EU07, no nie? Rolleyes

Pewnie, żeby się przydało, ale możemy sobie pomarzyć. Pozostaje cieszyć się dostępnymi spolszczeniami Shy
Stron: 1 2
Przekierowanie