Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: Patynowanie torów i szutru
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jak w tytule, jakimi farbami (kolorem ) spatynować tory oraz zabarwić szuter. Huh
(27-11-2014 23:22)Dred napisał(a): [ -> ]Jak w tytule, jakimi farbami (kolorem ) spatynować tory oraz zabarwić szuter. Huh

Mogę Ci polecić Farbę Humbrol acrylic do malowania szyn i barwienia szutru, oraz podkładów. Shy
W TT'ce szyny malowałem akrylami Vallejo. Te akryle jeśli rozcieńczy się je zwykłą wodą i nie maluje się po podkładzie są bardzo delikatne, więc łatwo jest wyczyścić główkę szyny po malowaniu.
Co do koloru - myślę, że najlepiej będzie jak sam sobie dobierzesz na zasadzie prób i błędów.
ja maluję szyny kolorem humbrol 160, akurat taki mi pasi

co do patyny, niezmiennie puder Artitec 009, taki mi się akurat podoba
niestety nie znalazłem odpowiednika w pudrach dostępnych w PL (tylko się na straty finansowe naraziłem)
(28-11-2014 20:57)Misiek napisał(a): [ -> ]ja maluję szyny kolorem humbrol 160, akurat taki mi pasi

co do patyny, niezmiennie puder Artitec 009, taki mi się akurat podoba
niestety nie znalazłem odpowiednika w pudrach dostępnych w PL (tylko się na straty finansowe naraziłem)

Misiek, a szuter czymś barwisz?
właściwie to jest patynowanie szutru, szyny może symbolicznie coś widać, ale większość leci w szuter
efekt różny, od delikatnego przybrudzenia naokoło szyn, do brązowego syfu na cały szuter plus trochę trawy naokoło.
strasznie to badziewnie wygląda na łączeniach modułów
a jak jeszcze jest mieszanka Artiteca z tym polskim odpowiednikiem, to już porażka (użyłem pudru koloru rdzy, wg mnie za czerwony)
(03-12-2014 22:38)Misiek napisał(a): [ -> ]właściwie to jest patynowanie szutru, szyny może symbolicznie coś widać, ale większość leci w szuter
efekt różny, od delikatnego przybrudzenia naokoło szyn, do brązowego syfu na cały szuter plus trochę trawy naokoło.
strasznie to badziewnie wygląda na łączeniach modułów
a jak jeszcze jest mieszanka Artiteca z tym polskim odpowiednikiem, to już porażka (użyłem pudru koloru rdzy, wg mnie za czerwony)

Czym po malowaniu czyścisz główkę szyny, aby była przewodność?
Jakimś rozpuszczalnikiem, czy przecierasz papierem wodnym? Rolleyes
Papierem ściernym.
I uprzedzając wszystkich malkontentów, czynię tak od kilku lat i szyny nie zardzewiały ;-)
(04-12-2014 17:40)Misiek napisał(a): [ -> ]Papierem ściernym.
I uprzedzając wszystkich malkontentów, czynię tak od kilku lat i szyny nie zardzewiały ;-)

I nic w tym złego. Swego czasu jak się zajmowałem H0 a potem TT, też czyściłem papierem.
Tory żyją bez rdzy, pomimo upływu 20 lat Smile
Przekierowanie