Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: Marklin 81870 - Zestaw startowy z BR111
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
zestaw z tytułu wątku prezentuje się w ten sposób:
[attachment=931]
Jest to zatem lokomotywa z trój wagonowym składem typu push-pull. Zestaw torów S+E powiększony o dodatkowy rozjazd i pięć odcinków torów prostych. Rozjazdy posiadają napędy elektryczne.
Lokomotywa to BR111 o numerze 139-2. Posiada napęd na 4 osie, oświetlenie białe - zależne od kierunku jazdy. Możliwe jest zasilanie z pantografów.

[Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg]

Mi w tym modelu najbardziej spodobało się odwzorowanie instalacji elektrycznej na dachu:

[Obrazek: image.jpg]

Wagony są w malowani DB Intercity. Są to:
- wagon sterowniczy drugiej klasy Bimdzf:

[Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg]

Wagon posiada oświetlenie zmienne biało/czerwone zależne od kierunku jazdy. Zauważyłem pomiędzy zderzakami wmontowaną zaślepkę. Na wózku od strony kabiny sterowniczej jest gniazdo sprzęgu. Wydaje mi się, że zaślepka ma właśnie umożliwić jego wstawienie.

- wagon drugiej klasy Bp:

[Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg]

- wagon pierwszej klasy Av:

[Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg]

Zestaw jako całość robi dobre wrażenie, wykonanie modeli jest lepsze niż się spodziewałem, szczególnie oznaczenia. Jedyne co mi się nie podoba w malowaniu to kolor dachów wagonów powyżej rantu nad oknami. W odpowiednim oświetleniu widać, że ma inny odcień niż boki wagonów.
(03-01-2015 14:15)Gloow napisał(a): [ -> ]Mi w tym modelu najbardziej spodobało się odwzorowanie instalacji elektrycznej na dachu:

Też jestem zaskoczony dokładnością. Nie spodziewałem się tego w Zetce.
Chyba pokutują we mnie stereotypy. Undecided
Gloow! Bardzo fajny zestaw. Ile kosztował?
Cytat:Chyba pokutują we mnie stereotypy.
Nie martw się mam tak samo. Ogólnie Z'tka coraz bardziej mi się podoba.
Cytat:Ile kosztował?
Więcej niż mój pierwszy samochód Big Grin . Podpowiem tylko, że pracowałem na ten zestaw prawie miesiąc.
(03-01-2015 14:15)Gloow napisał(a): [ -> ]zestaw z tytułu wątku prezentuje się w ten sposób:

Nie napisałeś czy jest możliwość montażu dekodera dźwięku itd.Shy
Cytat:Nie napisałeś czy jest możliwość montażu dekodera dźwięku
Myślę, że gdyby ktoś się uparł to dałby radę. A tak na serio lokomotywa jest dość głośna, więc nie więc chyba jednak nie było by słychać dźwięków.
(04-01-2015 10:13)Gloow napisał(a): [ -> ].........lokomotywa jest dość głośna
Ciekawe jaka przyczyna? Może przesmarowanie tu i ówdzie pomoże.
(05-01-2015 20:56)DB300 napisał(a): [ -> ]Ciekawe jaka przyczyna? Może przesmarowanie tu i ówdzie pomoże.

To standard w tym typie. Sprawę rozwiąże zamontowanie dekodera dźwięku.
Teraz set jest u mnie Wink
Przekierowanie