Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: Najmniejsze Ledy SMD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Może mi ktoś podpowie, jaką można dostać najmniejszą Led SMD?
Taką którą można jeszcze samodzielnie lutować. Wiadomo mniejsze
to już automaty wstawiają w płytki. Rolleyes
A na co Ci takie kurduple? W google szukałeś?
(04-01-2015 23:22)Egon napisał(a): [ -> ]A na co Ci takie kurduple? W google szukałeś?

Potrzebuję do oświetlenia domków i samochodzików.
(04-01-2015 23:30)Pt47 napisał(a): [ -> ]Potrzebuję do oświetlenia domków i samochodzików.
Tu masz przykładowe oznaczenie pomoże w wyborze wielkości.

Cyfry po symbolu SMD oznaczają tylko rozmiar diody.
- dioda SMD 3528 to dioda o wymiarach 3,5mm x 2,8mm
- dioda SMD 5050 to dioda o wymiarach 5,0mm x 5,0mm
- dioda SMD 5630 to dioda o wymiarach 5,6mm x 3,0mm
- dioda SMD 3014 to dioda o wymiarach 3,0mm x 1,4mm
(04-01-2015 23:17)Pt47 napisał(a): [ -> ]Może mi ktoś podpowie, jaką można dostać najmniejszą Led SMD?
Taką którą można jeszcze samodzielnie lutować. Wiadomo mniejsze
to już automaty wstawiają w płytki. Rolleyes

Na fotce masz typowy zestaw LED SMD używanych między innymi
w modelarstwie. Shy

[attachment=946]
0603 da się jeszcze lutować, przynajmniej ja potrafię.
tych mniejszych nie próbowałem Wink
(05-01-2015 00:05)Misiek napisał(a): [ -> ]0603 da się jeszcze lutować, przynajmniej ja potrafię.
tych mniejszych nie próbowałem Wink

Ja próbowałem....skończyło się koszem na śmieci i odpowiednią wiązanką zły
0402 jeszcze da się lutować, pod warunkiem, że stacja lutownicza ma grot
ciut grubszy od igły plus powiększające bryle [attachment=947]
Pracuję w firmie gdzie naprawiane są płyty z maleńkimi komponentami SMD, muszę podpatrzeć jak serwisanci je lutują Wink
(05-01-2015 21:15)Kaczor napisał(a): [ -> ]Pracuję w firmie gdzie naprawiane są płyty z maleńkimi komponentami SMD, muszę podpatrzeć jak serwisanci je lutują Wink

Ale chyba nie tak ? Rolleyes Lutowanie LED SMD
Nie, niestety u nas tylko lutuje się do gotowych padów na laminacie więc tylko dotknięcie grotem wystarcza. Lutowanie do przewodów to inna para kaloszy jak widać.
Ostatni przebój LED SMD to 0401 Shy Na pewno rozwiąże trochę problemów
w miniaturowym oświetleniu. Smile

[Obrazek: image.jpg]
Ponoć jako pierwsza w Polsce, ten typ ledy, zastosowała do celów modelarsko produkcyjnych, Omkia/OMAK Rolleyes
Trochę "świecidełek" ledowych z wystawy w Altenbeken. Niestety umknęła mi nazwa producenta...


[Obrazek: IMG_4380.jpg] [Obrazek: IMG_4381.jpg] [Obrazek: IMG_4382.jpg] [Obrazek: IMG_4383.jpg] [Obrazek: IMG_4384.jpg] [Obrazek: IMG_4385.jpg]

[Obrazek: IMG_4320.jpg]
(16-05-2016 20:41)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Trochę "świecidełek" ledowych z wystawy w Altenbeken. Niestety umknęła mi nazwa producenta...

Prawdopodobnie firma Z-Lights przyjeżdża też na Trybunały Modelarstwa Kolejowego do Piotrkowa.
To oni kompleksowo oświetlają wszystko co się da Wink
(20-12-2015 17:06)Raw napisał(a): [ -> ]Ponoć jako pierwsza w Polsce, ten typ ledy, zastosowała do celów modelarsko produkcyjnych, Omkia Rolleyes

Firma zmieniła nazwę na OMAK. Ledy 0401 zaczęła stosować do lamp w Zetce. Które na Trybunałach Modelarstwa Kolejowego 2016 w Piotrkowie,
prezentował na swojej makiecie Rainer Tielke. Z rozmowy z nim wiem, że w styczniu 2015 zakupił 20 szt. jeszcze wtedy prototypów.
Stwierdził, że tak świetnych lamp, wykonanych ręcznie w skali 1:220, jeszcze nie widział.

Pozwoliłem sobie skopiować fotkę z działu Imprezy.
[Obrazek: omak_skala_Z.jpg] [Obrazek: omak_lampa_w_Z_Rainer_Tielke.jpg]
(24-08-2016 10:40)TGV napisał(a): [ -> ]Ledy 0401 zaczęła stosować do lamp w Zetce. Które na Trybunałach Modelarstwa Kolejowego 2016 w Piotrkowie,
prezentował na swojej makiecie Rainer Tielke. Z rozmowy z nim wiem, że w styczniu 2015 zakupił 20 szt. jeszcze
wtedy prototypów. Stwierdził, że tak świetnych lamp, wykonanych ręcznie w skali 1:220, jeszcze nie widział....

Wszystko się zgadza za wyjątkiem małego błędu, 0401, owszem OMAK zastosował, ale do innego prototypu, który dopiero się pokaże. Smile
W lampach jakie dostał Rainer Tielke są ciut większe 0402. Informacja jest z pierwszej ręki, wczoraj dopytywałem się o lampy u źródła. luz
(26-08-2016 08:32)Doktorek napisał(a): [ -> ]Wszystko się zgadza za wyjątkiem małego błędu, 0401, owszem OMAK zastosował, ale do innego prototypu, który dopiero się pokaże.
W lampach jakie dostał Rainer Tielke są ciut większe 0402. Informacja jest z pierwszej ręki, wczoraj dopytywałem się o lampy u źródła.

A to przepraszam, coś musiałem źle zrozumieć Blush
(26-08-2016 13:40)TGV napisał(a): [ -> ]A to przepraszam, coś musiałem źle zrozumieć Blush

Spoko, każdemu może się trafic Shy
(24-08-2016 10:40)TGV napisał(a): [ -> ]Firma zmieniła nazwę na OMAK. Ledy 0401 zaczęła stosować do lamp w Zetce. Które na Trybunałach Modelarstwa Kolejowego 2016 w Piotrkowie, prezentował na swojej makiecie Rainer Tielke. Z rozmowy z nim wiem, że w styczniu 2015 zakupił 20 szt. jeszcze wtedy prototypów. Stwierdził, że tak świetnych lamp, wykonanych ręcznie w skali 1:220, jeszcze nie widział. Pozwoliłem sobie skopiować fotkę z działu Imprezy.

Apropos w/w rękodzielnika, czy ktoś ma może wiedzę co się z nimi dzieje? Chciałem zamówić kilka lamp, a od ponad tygodnia nie mam odpowiedzi Huh
Stron: 1 2
Przekierowanie