Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: H0e
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Zaczynam! Będzie wąsko...mam nadzieję, że nie cienko Wink
Tak jak wspominałem buduje tabor wąskotorowy, który wykorzystam któregoś pięknego dnia na dioramie lub makiecie w skali H0e.
Zapraszam do oglądania i komentowania.
Tabor ma być stricte przemysłowo-pracująco-nie seryjny. Tzn. chcę to umieścić na dioramie w scenerii leśnej, przemysłowej i wiejskiej. Gdzieś na totalnym wypiz....ie, z dala od wielkich ośrodków. To ma być lokalna, krótka linia. Gdzie samoróbki jeśli chodzi o tabor, spawane i składane z tego co było koleby, platformy itp.; są na porządku dziennym. Bez oznaczeń serii i fabrycznych konstrukcji.

[Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg]
Ponawiam pytanie z poprzedniego wątku.
Co ci posłużyło za bazę pod loka?
(31-03-2015 20:36)Wątły napisał(a): [ -> ]Ponawiam pytanie z poprzedniego wątku.
Co ci posłużyło za bazę pod loka?

Odnoszę wrażenie że KAMAPI stworzył loka sam od podstaw. Rolleyes
Odpowiadając na pytanie Wątłego: do budowy posłużyło mi w myśl całej idei to co znalazłem. Czyli jakieś części pojazdów, silniczek odlewany z żywicy, kawałki blaszek, plastikowe klapki, drucik, komin od matchbox'a itd. Podstawa to wózki od jakiegoś loka z gazety z N'ką. Rozstaw akurat ten sam co w N'ce. Niestety tym samym lok jest statyczny. Niedługo natomiast planuję zrobić podobnego loko-ciągnika na bazie wózka z napędem KATO. Będzie jeżdzący i... zajebisty Wink
KAMAPI! Wejście smoka! Wchodzisz w temat w wielkim stylu. best
Bardzo mi się podobają ścianki z deseczek. Rolleyes Możesz opisać jak wykonałeś?
(31-03-2015 20:41)KAMAPI napisał(a): [ -> ]Odpowiadając na pytanie Wątłego: do budowy posłużyło mi w myśl całej idei to co znalazłem.

Za wzorzec brałeś jakieś plany, rysunki czy zdjęcia??
Rysiu - wszak to miód na me uszy i podsycasz tylko moje ego Big Grin

Deseczki są z pozostałości jakiegoś zestawu z boksami węglowymi, pociąłem na kawałki i łączenia zrobiłem z kątownika plastikowego. Mi się one nie podobają akurat i chyba z czasem zastąpię je deseczkami ciętymi z balsy lub arkusza forniru. Podłoga w platformie jest np z balsy.
Co do planów i zdjęć to nie wzorowałem się na niczym konkretnym. Oglądam masę zdjęć kolejowych więc na pewno coś w głowie zostaje, ale żeby coś konkretnego to nie. Raczej popatrzyłem na śmieci i skrawki, które miałem i z tego to ulepiłem.
Kółka kupowane tylko były Smile
(31-03-2015 21:28)KAMAPI napisał(a): [ -> ]Rysiu - wszak to miód na me uszy i podsycasz tylko moje ego Big Grin

Deseczki są z pozostałości jakiegoś zestawu z boksami węglowymi, pociąłem na kawałki i łączenia zrobiłem z kątownika plastikowego. Mi się one nie podobają akurat i chyba z czasem zastąpię je deseczkami ciętymi z balsy lub arkusza forniru. Podłoga w platformie jest np z balsy.
Co do planów i zdjęć to nie wzorowałem się na niczym konkretnym. Oglądam masę zdjęć kolejowych więc na pewno coś w głowie zostaje, ale żeby coś konkretnego to nie. Raczej popatrzyłem na śmieci i skrawki, które miałem i z tego to ulepiłem.
Kółka kupowane tylko były Smile

Fajny ten freelance
No i po tylu latach,wreszcie jesteś,nawet coś majstrujesz Big Grin
(01-04-2015 07:39)marekw111 napisał(a): [ -> ]No i po tylu latach,wreszcie jesteś,nawet coś majstrujesz Big Grin
Zaczynam czuć się staro...po tylu latach Big Grin
Sporadycznie dłubię, aczkolwiek coraz częściej. Myślę że przełomowy dla mojego dłubania (bo w rezultacie dobuduję mu też z metr zielonej, pełnej szczegółów podstawki) będzie pojazd o którym już wspominałem na bazie wózka samojezdnego KATO. Dobry silniczek tam siedzi, powinno ładnie chulać. Tylko czekam na wolną stówkę żeby ten napęd zanabyć... I wtedy Tan
Brawo!
A się same Moderatory zleciały drinks

To jeszcze fotka z maleństwem na starej dioramce

[Obrazek: DSCF2698_002.jpg]
(01-04-2015 18:53)KAMAPI napisał(a): [ -> ]A się same Moderatory zleciały drinks

To i ja jeszcze do kompletu Tongue

[attachment=1013]
(01-04-2015 18:53)KAMAPI napisał(a): [ -> ]A się same Moderatory zleciały drinks

To żeby Ci wątku nie zaśmiecać chlaniem piwa, proponuję chlapnąć raz a porządnie i czekamy na dalsze relacje z prac Tongue

[Obrazek: images.jpg]
No tak, tylko wspomnieć o piwie to się okazuję, że mamy więcej wspólnych pasji... lol
luzluz smiech
(02-04-2015 11:01)KAMAPI napisał(a): [ -> ]No tak, tylko wspomnieć o piwie to się okazuję, że mamy więcej wspólnych pasji... lol luzluz smiech

Chyba norma sliniak
To lecim z kolejnym.Tym razem szynobus lokalnej linii turystycznej. Podstawa to bus Brekina, a wózki są z kawałków wózków od N'k. Mają wymienione koła na nieco większe, żeby były H0e. Bez napędu. Daje fajne opcje zaaranżowania przystanku, na podrzędnej małej stacyjce leśnej, itp. Oczywiście jeszcze do dokończenia: światła, dach, ludzie w środku, lusterka, itd masa dodatków. A na koniec lekka patyna.

[Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg]
(04-04-2015 13:16)KAMAPI napisał(a): [ -> ]To lecim z kolejnym.Tym razem szynobus lokalnej linii turystycznej. Podstawa to bus Brekina, a wózki są z kawałków wózków od N'k. Mają wymienione koła na nieco większe, żeby były H0e. Bez napędu. Daje fajne opcje zaaranżowania przystanku, na podrzędnej małej stacyjce leśnej, itp. Oczywiście jeszcze do dokończenia: światła, dach, ludzie w środku, lusterka, itd masa dodatków. A na koniec lekka patyna.

Podstawa to kreatywne podejście do rzeczywistości. Dobrej zabawy z dalszą konwersją kibic
(04-04-2015 13:16)KAMAPI napisał(a): [ -> ]To lecim z kolejnym.Tym razem szynobus lokalnej linii turystycznej. Podstawa to bus Brekina, a wózki są z kawałków wózków od N'k. Mają wymienione koła na nieco większe, żeby były H0e. Bez napędu. Daje fajne opcje zaaranżowania przystanku, na podrzędnej małej stacyjce leśnej, itp. Oczywiście jeszcze do dokończenia: światła, dach, ludzie w środku, lusterka, itd masa dodatków. A na koniec lekka patyna.

Ja pierdziu wow ale cacuszko Smile
(04-04-2015 13:16)KAMAPI napisał(a): [ -> ]Bez napędu.

Gdybym dłubał w twojej skali pokusiłbym się o napęd. Tam jest sporo miejsca, a to daje duże możliwości.
Najlepiej wybrać jakiś silnik trójpolowy od małej manewrówki.
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie