Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: Nowości
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Wydaje mi się, ze warto wyodrębnić wątek na który można wrzucać informacje o nowościach taborowych dostępnych w Zetce. Może ktoś wypatrzy coś nowego co dla kogoś będzie MUST TO HAVE (czyli "muszę to mieć") na które wysupła się ostatnie złocisze.

Na początek nowy zestawik wagonów towarowych Marklina - Nowość 2015:

Numer 86581 - zestaw 3 wagonów towarowych "Wyposażenie okrętowe" III Epoka DB

[Obrazek: mark1.jpg]

Numer 86582 - zestaw 3 wagonów towarowych "Wyposażenie okrętowe" III Epoka DB

[Obrazek: mark2.jpg]

Ja już "choruję" na te modele .... szczególnie na ten górny zestawik
Dobry temat akurat brakowało takiego. Co do nowości to oba zestawy są mega. Problem będzie jak zwykle z dostępnością w Polsce... Zna ktoś może przybliżoną cene tych zestawów?
(05-09-2015 08:14)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Wydaje mi się, ze warto wyodrębnić wątek na który można wrzucać informacje o nowościach taborowych dostępnych w Zetce.....

Bardzo dobry pomysł, popieram. Shy Choć zapewne będzie trudno coś nowego w Zetce wypatrzyć.
Większość to odnowione formy modeli z lat 60, 70, 80. Czyli wszystko już były. Świeżutkie projekty
są rzadkością, ale może to taka polityka firm, aby poprawić jakość i odświeżyć starocie.
(06-09-2015 07:48)wilczeecho napisał(a): [ -> ]... Zna ktoś może przybliżoną cene tych zestawów?

Jak na dziś to 119,95 EUR Undecided Może jak się poszuka dokładniej, trafi się taniej o parę groszy.
Pomysł dobry, tylko czy szanowni koledzy nie zauważyli, że post powinien się znaleźć w głównym dziale podział w " Tabor "
- a jako że to wagony to w wagonach i tutaj dopiero " Nowości " Shy Po co niepotrzebnie mnożyć byty skoro jest
odpowiedni dział do prezentacji i recenzji? Wink ( zresztą pomysłu kolegi Gloow )
(06-09-2015 07:48)wilczeecho napisał(a): [ -> ]Dobry temat akurat brakowało takiego. Co do nowości to oba zestawy są mega. Problem będzie jak zwykle z dostępnością w Polsce... Zna ktoś może przybliżoną cene tych zestawów?

Z reguły jak coś się już w Polsce pojawi to jest droższe niż w np. Niemczech. A zakupy w zagranicznych sklepach to nie problem - zarówno wtedy kiedy płacisz karta ale i przelewem np. Z mBanku tez jest OK. Termin się logistyczne trochę wydłuża bo z reguły trwa to tydzień a nie 3 dni jak u nas. Ale to chyba nie problem. No i koszty przesyłki wyższe ale na kurierze to pewnie dwa razy tyle najcześciej czyli dodatkowe 20 PLN.

(06-09-2015 08:20)Gibon2 napisał(a): [ -> ]Pomysł dobry, tylko czy szanowni koledzy nie zauważyli, że post powinien się znaleźć w głównym dziale podział w " Tabor "
- a jako że to wagony to w wagonach i tutaj dopiero " Nowości " Shy Po co niepotrzebnie mnożyć byty skoro jest
odpowiedni dział do prezentacji i recenzji? Wink ( zresztą pomysłu kolegi Gloow )

Myślałem raczej o kategorii nowości nie wchodząc w to czy to wagon, set czy lokomotywa ale może faktycznie sensowniej ustawić to rodzajowo. Gloow zawsze moze jako moderator przesunąć ten wątek do innej "szufladki"
O i teraz jest prawidłowo. Wszystko na swoim miejscu. Wink
Zestaw 3 platform z ładunkiem. Jednorazowa seria. Epoka VI. Tylko sklepy MHI (Marklin Handler Initiative). Koszt ok. 100 Euro.


[Obrazek: 82288.jpg]
(25-09-2015 10:43)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Zestaw 3 platform z ładunkiem. Jednorazowa seria. Epoka VI. Tylko sklepy MHI (Marklin Handler Initiative). Koszt ok. 100 Euro.

Jakiś numer katalogowy??
(25-09-2015 10:49)Buła napisał(a): [ -> ]
(25-09-2015 10:43)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Zestaw 3 platform z ładunkiem. Jednorazowa seria. Epoka VI. Tylko sklepy MHI (Marklin Handler Initiative). Koszt ok. 100 Euro.

Jakiś numer katalogowy??

Sorki - 82288
(25-09-2015 10:49)Buła napisał(a): [ -> ]Jakiś numer katalogowy??

Bez obrazy. A może samemu tak warto też poszukać w googole,
a nie tak wszystko na gotowe. Wink
Niecałą minutę zajęło mi ustalenie numeru Z - Article-No. 82288 Smile

Marklin
(25-09-2015 10:54)Wektor napisał(a): [ -> ]Bez obrazy. A może samemu tak warto też poszukać w googole,
a nie tak wszystko na gotowe. Wink
Niecałą minutę zajęło mi ustalenie numeru Z - Article-No. 82288 Smile

No wiesz jednym się chce chcieć inni wolą mieć podane na talerzu.
Takie czasy Wink
Może nie tyle chodzi o to czy się chce, tylko o otrzymanie doprecyzowanych w przekazie informacji. Rolleyes
Są zwolennicy gmerania po sieci (do który się zaliczam) i są tacy, którzy nie mają czasu na poszukiwania.
Oczekują w zamian od informatorów jasnych i konkretnych informacji.
Tak jak Doktorku powiedziałeś " Takie czasy "
Mógł by mi ktoś wyjaśnić co to sklepy "Marklin Handler Initiative"? Czyli te sklepy które zgłosiły się do sprzedawania ich produktów? Podobają mi się te platformy :3
(25-09-2015 15:50)wilczeecho napisał(a): [ -> ]Mógł by mi ktoś wyjaśnić co to sklepy "Marklin Handler Initiative"? Czyli te sklepy które zgłosiły się do sprzedawania ich produktów? Podobają mi się te platformy :3

MHI to te sklepy bliżej związane z producentem - niektóre modele dostępne są tylko w tych - wybranych sklepach. Jest wyszukiwarka tych sklepów i specjalna strona:

http://www.mhi-portal.eu/maerklin/mhp/
Marklin Insider model 2015 (80325)


[Obrazek: P1030464.jpg]
Nowość - już w sprzedaży:
Marklin 87506 - zestaw wagonów boczniaków SNCB (Belgia) III epoka.
135 Euro - na 1-zu220 Shop


[Obrazek: 87506_1.jpg] [Obrazek: 87506_2.jpg] [Obrazek: 87506_3.jpg] [Obrazek: 87506_5.jpg]
(20-11-2015 15:22)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Nowość - już w sprzedaży:
Marklin 87506 - zestaw wagonów boczniaków SNCB (Belgia) III epoka.
135 Euro - na 1-zu220 Shop

Ładne cacuszka, może Mikołaj żuci premią to będzie co pod choinkę włożyć Tongue
Gdzieś widziałem wagon pocztowy z rozsuwanymi drzwiami, ale nie wiem czy należał do takiego zestawu. Shy
Witam
Marklin w 2016 roku zamierza wypuścić kilka wagonów towarowych specjalnie malowanych jako "podniszczonych". Efekt jest interesujący.
German Federal Railroad (DB) type Gl 11
Producent Marklin (2016 rok)
Numer katalogowy 82175
Skala 1:220
[Obrazek: Marklin_82175.jpg]
Terminarz spodziewanych dostaw tegorocznych nowości Marklina:

http://www.1zu220-shop.de/media/content/...016-01.pdf
Dzięki Zdrada 69 za terminarz Marklina.
Ostatnio odnotowałem trudności w komunikacji e-mailowej z firmą Marklin. Nie odpowiadają na e-maile, mimo że dostaje automatyczne potwierdzenie doręczenia mojej wiadomości e-mail na ich serwer. Wcześniej tego problemu nie było. Odpowiedź nie była natychmiastowa, ale z reguły przychodziła w ciągu 3 -4 dni. Nie wiem jak to rozumieć i interpretować.
Chodzi mi o reklamacje produktu zakupionego on line. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tego typu sprawie.
Pozdrawiam
Stron: 1 2
Przekierowanie