Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: Makieta Z
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Przedstawiam koncepcje makiety, którą mam zamiar wykonać.Rolleyes

[Obrazek: image.jpg]
Bardzo fajna, ładnie wszystko rozplanowane.Smile
Jak dla mnie, mało zieleni. Trochę więcej drzewek.Smile
(04-09-2012 18:40)lulek napisał(a): [ -> ]Jak dla mnie, mało zieleni. Trochę więcej drzewek.Smile
Też o tym myślałem. Chyba dołożę tu i ówdzie.
Gdzie i jak będziesz stawiał semafory?
Świetlne czy ramieniowe? Smile
Jeszcze nie wiem. Zastanawiam się czy robić makietę w starych klimatach,
czy raczej współczesną. Od mojego wyboru będzie zależał typ semaforów. Rolleyes
Zdecydowanie więcej drzew i zieleni!!! Tylko błagam nie rób trawy z maty z rolki, bo to jest okropieństwo... wychodzi taki pole golfowe. Posiej trawę z paczki, efekt jest o niebo lepszy! Dodaj nie koniecznie drzewka, ale krzewy, krzaczki, itp. Pamiętaj że zieleń jest niska, średnia i wysoka. Warto robić płynne przejścia pomiędzy jej rodzajami; wtedy wszystko wygląda bardzo realistycznie Smile
Czekamy na kolejne kroki. Powodzenia!Smile
(13-09-2012 15:24)KAMAPI napisał(a): [ -> ]Zdecydowanie więcej drzew i zieleni!!! Tylko błagam nie rób trawy z maty z rolki, bo to jest okropieństwo... wychodzi taki pole golfowe. Posiej trawę z paczki, efekt jest o niebo lepszy! Dodaj nie koniecznie drzewka, ale krzewy, krzaczki, itp. Pamiętaj że zieleń jest niska, średnia i wysoka. Warto robić płynne przejścia pomiędzy jej rodzajami; wtedy wszystko wygląda bardzo realistycznie :)Czekamy na kolejne kroki. Powodzenia!Smile
Uchowaj Boże nawet przez myśl mi nie przeszło kłaść maty. Tylko czyjej firmy
posiać trawkę by długością jakoś mieściła się w skali? Dodgy
Firma nie jest istotna, bierz po prostu najniższe źdźbła. Kiedy wylejesz wikol z farbą koniecznie brązowo/czarną pomieszany, tak żeby nie było prześwitów białego kleju tylko kolor ziemi, i kiedy posiejesz trawkę to źdźbła np: 2mm długości, częściowo zatopią się w kleju. Klej zaschnie tworząc skorupę, a nad jego powierzchnię będzie wystawać tylko trawka której długość pomniejszona będzie o zatopiony fragment. Myślę że 2mm spokojnie nie przeskalują. W razie czego miejsca przerzedzeń można uzyskać goląc tą trawkę jednorazową golarką. Można tak wycinać też ścieżki itp. albo po prostu różnicować wysokość traw. Ja używałem Heki, Fallera Premium i Buscha. Nie widziałem specjalnej różnicy.
Rysio, może jakieś oczko wodne dla urozmaicenia krajobrazu.Wink
Panowie... nie wiem ile już zrobiliście makiet itd. ja sam nie jestem jakiś lepszy, ale jednego do tej pory się nauczyłem: Mniej znaczy więcej!
Nie można wszystkiego wrzucić na jedną deskę bo wyjdzie odpust, zabawka, przesyt i festyn. W realnym świecie lokomotywa nie zapieprza w kółko koło lasu, jeziora, myjni samochodowej, kościoła, fabryki, pralni, żłobka i agencji towarzyskiej, kończąc na plaży miejskiej w okręgu górniczym... a to wszystko na 1m2. Polecam szczególnie na początek proste projekty, z pięknymi krajobrazami jak w realu.
Popieram KAMAPI, więcej zieleni, reszta jest ok. Wypada tylko brać się za robotę.Wink
Dokładnie! Rysiu to kiedy zobaczymy postępy z Twojego projektu w relacjach? Do roboty Chłopie! Smile
Pomalutku się zbieram.Rolleyes
A szybciej się nie da? Tongue
(16-09-2012 15:30)KAMAPI napisał(a): [ -> ]A szybciej się nie da? Tongue
Rysio ma przeprowadzkę, czyli trudności lokalowe.Smile
Ale jak się w końcu przeniesie to będzie mógł trzymać słonia TongueTongueTongue
A no to zmienia postać rzeczy Smile Rysiu trzymam kciuki za przeprowadzkę i jak już będziesz mógł trzymać słonia to nie jedną taką makietę w Z'tce zrobisz. A my chętnie popatrzymy na postępy.
(16-09-2012 17:26)KAMAPI napisał(a): [ -> ]jak już będziesz mógł trzymać słonia to nie jedną taką makietę w Z'tce zrobisz.
No..... Big Grin Mam nadzieję. Palne sobie warsztacik i nikt mi nie podskoczy Tongue
A jak rodzina toleruje Twoje hobby? Są wojny czy wsparcie? Moja żona to się czasem wkurza o "te kolejki" Wink a innym razem siedzi i pojedyncze kwiatki sadzi pęsetką razem ze mną Smile
Rysio? Już po przeprowadzce?Smile
Stron: 1 2
Przekierowanie