Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: Stonka SM-42 od UMF by PADO
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Karolu. Te wypustki to podcięcia pod ośkę aby miała odrobinę więj luzu pod ramą. Koperta to dziura w czołownicy aby się mieścił wózek ze sprzęgiem. Blaszkę tą chcę zrobić jako osobną do uzupełnienia gdy np będzie opcja wózka z innym sprzęgiem. Na dzień dzisiejszy rama i czołowni mi się opiera w tym miejscu na wózku.
Jesli sprzeg wchodzi w dziurę w czolownicy robisz model statyczny.... Nie przejedzie to żadnego łuku.
Zdaję sobie z tego sprawę Karolu.... ale jak się okaże że mi się to blokuje to wtedy to podpiłuję i czołownicę i wózek na boki. Zakładam jednak że może zrobię dla siebie wariant ze sprzęgiem drucianym wstawionym w pełną czołownicę, a od wózka odetnę gniazdo sprzęgu.
(23-02-2017 10:51)pado napisał(a): [ -> ]Zdaję sobie z tego sprawę Karolu.... ale jak się okaże że mi się to blokuje to wtedy to podpiłuję i czołownicę i wózek na boki. Zakładam jednak że może zrobię dla siebie wariant ze sprzęgiem drucianym wstawionym w pełną czołownicę, a od wózka odetnę gniazdo sprzęgu.

Myślę jednak, że powinno być to tak zrobione aby wózek ze sprzęgiem chodził swobodnie.
Założenie jest takie że wózek seryjny tam ma pracować swobodnie. Po konsultacjach z Konradem wynika że się uda tak przygotować ramę Smile czekam na trawionkę. W międzyczasie skoryguje projekt wieszaka i łoża pod silnik i wyślę do druku u kolegi.
Konrad ile może mieć najmniej grubości odlew mosiężny?. Proponował bym zrobienie "matki" budy (z uwzględnieniem 5% skurczu) następnie odlew z mosiądzu oraz w razie czego szlifowanie wewnętrznej powierzchni na silnik. Mamy w takim przypadku super jakość w porównaniu do wydruku oraz wystarczającą wagę modelu. Takie rzeczy jak schodki, osprężynowanie, nawet cala czołownica z odlewu mosiężnego. Tylko sam dach zostawił bym do wygięcia i przyklejenia/przylutowania. Sama rama musi zostać z blachy, do tego poręcze z "kwasówki" w celu możliwości łapania modelu bez obaw o uszkodzenie.
Ruszyły prace dalsze nad poprawą wydruku 3D. Na początek jednak kilka fotek pierwszej wersji skorupy Stonki jaką zaprojektował Walt - tym razem pomalowanej (puszka) aby uwidocznić jak to wygląda. Dla ułatwienia dodam, że model był tylko umyty i w żaden sposób nie był świadomie szlifowany aby pokazać jak to wychodzi "z maszyny" i ile ew. potrzeba dalszej pracy:

[Obrazek: Buda1.jpg] [Obrazek: Buda2.jpg]
[Obrazek: Buda3.jpg] [Obrazek: Buda4.jpg]
[Obrazek: buda5.jpg]
No i kolejna wersja - jeszcze niedocelowa rysunków. Jak widać będzie można wybrać pomiędzy wersjami obudowy tłumika i rury wydechowej a także zrobić SM42 i SP42 (dodatkowa obudowa za kabiną).

[Obrazek: SM42_general.jpg]
(27-02-2017 15:03)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Ruszyły prace dalsze nad poprawą wydruku 3D. Na początek jednak kilka fotek pierwszej wersji skorupy Stonki jaką zaprojektował Walt - tym razem pomalowanej (puszka) aby uwidocznić jak to wygląda. Dla ułatwienia dodam, że model był tylko umyty i w żaden sposób nie był świadomie szlifowany aby pokazać jak to wychodzi "z maszyny" i ile ew. potrzeba dalszej pracy:

Nie spodziewałem się takiego wyniku Shy Ciekawe jaka jest dokładność wydruku?
(28-02-2017 20:30)Jago napisał(a): [ -> ]Nie spodziewałem się takiego wyniku Shy Ciekawe jaka jest dokładność wydruku?

A co masz na myśli mówiąc dokładność ? Na fotkach myślę, że dobrze ją widać.
Uważam że po potraktowaniu tego wydruku papierem ściernym 400-1000 będzie ekstra baza do pomalowania w barwy naszej SMki Wink
(01-03-2017 23:50)pado napisał(a): [ -> ]Uważam że po potraktowaniu tego wydruku papierem ściernym 400-1000 będzie ekstra baza do pomalowania w barwy naszej SMki Wink

A na razie to tylko wydruk z materiału FUD - trzeba pamiętać, że FXD daje lepszą jakość.
E no to jak nie jest to najlepsza jakość wydruku (na zdjęciach Pawła) to nie ma się co martwić o jakość modelu w rozdzirlczości super HD Big Grin

Zatem Pawle czekamy na dalsze relacje co z projektem zza oceanu Tan
Tymczasem ja korzystając z urlopu i odrobiny wolnego czasu przerobiłem projekt łoża silnika i wieszaków do nowej ramy i ostoi jaką ma mi przygotować Konrad z UMF.
[attachment=1283][attachment=1284]
Jak wszystko będzie u mnie na miejscu w domu to dam znać jak to poskładam do kupy Wink
Szpilko-zderzaki:

[Obrazek: IMG_1522.jpg] [Obrazek: IMG_1523.jpg]
Do mnie dotarły skorygowane wydruki 3D pod silnik i wózek.
[attachment=1286]
czekam teraz na trawioną blaszkę od Konrada.
Wieszaki przeszły testy z wózkami. Będzie trzeba korygować. Umknęło mi jedno dodatkowe poszerzenie otworu od wewnątrz, które blokuje swobodny ruch wózka. Poprawa szybko pójdzie.

Do tego łoże lepiej trzyma silnik i jest OK.

W jednym z wieszaków muszę zmodyfikowaćvotwór pod blaszkę od zasilania.
(07-03-2017 15:36)pado napisał(a): [ -> ]Do mnie dotarły skorygowane wydruki 3D pod silnik i wózek.
czekam teraz na trawioną blaszkę od Konrada.

Pado, ile kosztuje wydruk takich elementów?
Pado, a jak jest z dociążeniem modelu? Czy konstrukcja wraz z silnikiem wystarczy, czy wzorem starych modeli trzeba władować
jeszcze jakieś dwa ciężarki z przodu i tyłu?
(16-03-2017 11:43)Elwisz napisał(a): [ -> ]Pado, ile kosztuje wydruk takich elementów?

Wydruk z tej żywicy to z tego co liczę proporcjami odliczając inne cześci to ok 25-35 zł. Mowa o tych 3 elementach ze zdjęcia powyżej. Chce zrobić testowy wydruk tego elementu w Holandii z innego materiału - mocniejszego jak tylk osprawdzę czy wszystko działa i pasuje do siebie.

(16-03-2017 11:59)Pat napisał(a): [ -> ]Pado, a jak jest z dociążeniem modelu? Czy konstrukcja wraz z silnikiem wystarczy, czy wzorem starych modeli trzeba władować
jeszcze jakieś dwa ciężarki z przodu i tyłu?

Obstawiam że sam silnik i model będzie za lekki, ale jest troszkę miejsca aby wsadzić masę z ołowiu - nawet chyba sporo i to w w kilku miejscach.

Kiedyś musiałem dociążyć model MANa TGA od Herpy (siodło) robionego jako RC. Chdził mi bokiem po stole. Nie wierzyłem że się uda - a tu proszę udało sie Wink
[attachment=1304]

https://www.youtube.com/watch?v=jpd8UNpQQYo&t=13s
Prace nad projektem budy posuwają się do przodu. Niby to samo co już pokazałem ale jednak wiele rzeczy popoprawiane. Doszły między innymi reflektory na pomosty. Myślę że za chwilę będę mógł zamówić wydruk testowy.

[Obrazek: SM42_Walter3.png]
(18-03-2017 08:22)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Prace nad projektem budy posuwają się do przodu. Niby to samo co już pokazałem ale jednak wiele rzeczy popoprawiane.
Doszły między innymi reflektory na pomosty. Myślę że za chwilę będę mógł zamówić wydruk testowy.

Jak na Zetkę, buda prezentuje dużą dokładność. Shy
Niestety modele wirtualne zawsze się tak prezentują....
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie