Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: Micro-trains flex
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wyjątek od pozostałej oferty Micro-trains. tory między obydwoma systemami nie są kompatybilne.

Flex Micro-trains, opakowanie zawiera 10szt o długości ok. 30cm (około, bo nie na całej długości są podkłady). W komplecie wsuwki.

Zdjęcie porównawcze z kawałkiem 110mm Marklina

Rozstaw podkładów odpowiada amerykańskiej linii podrzędnej (branchline - 22cale odstępu między podkładami).
Długość podkładów to w oryginale 9 stóp (bywają w przedziale 8-8,5-9)

Dla porównania rozstaw marklina jest fantazyjny, przewyższa nawet rozstaw angielski. Czyli nadaje się bardziej na N i TT wąskotorówkę niż na Z Shy

Mała wada, na odcinku flexa są 4 podkłady z dziurką na gwoździk.

Zdjęcie profilu szyny, trochę nie wyszło, ale Micro-trains mi się bardziej podoba.
Wsuwki od marklina trzeba trochę rozgiąć, ale pasują. Po montażu współnym razcej warto "zaklepać"
[attachment=1408]

[attachment=1409]
Za dużo tych okienek miedzy podkładami. Jakoś rozstaw Marklina (to ten tor na dole) bardzie mi pasuje.
Czekam na tory Rokuhana. Jak dostanę to wrzucę fotkę dla porównania.
(09-10-2017 20:09)pado napisał(a): [ -> ]Za dużo tych okienek miedzy podkładami. Jakoś rozstaw Marklina (to ten tor na dole) bardzie mi pasuje.

Popieram w całej rozciągłości luz W życiu tego nie kupię.
Micro trains jest amerykański,
Marklin nawet nie jest angielski, jest zabawkowy

W sensie odzwierciedlenia rozstawu podkładów.
Ej tam Misiek.Nie bądź żyła Wink Przeciez cała ta kolejka w tej skali to zabawka Wink
Każdy model poniżej (tu wstawić skalę np 1:25) to "kolejka". Wink
Przekierowanie