Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: Ciechanów Wąskotorowy - makieta statyczna
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Wkrótce zacznę mój pierwszy projekt w zetce Smile Na zlecenie Urzędu Miasta w Ciechanowie buduję statyczną makietę w Z przedstawiającą nieistniejącą od lat 80. stację Ciechanów Wąskotorowy. Na jaj potrzeby muszę zaprojektować do druku 3D tabor w Ze, część budynków i infrastruktury. Wszystko to potem będzie dostępne na Shapeways. Makieta/diorama będzie przedstawiać ok 1970r. Będzie tam też rozebrany drewniany dworzec normalnotorowy i otoczenie.

Szkic stacji przed przekuciem z 600 na 750mm autorstwa pana Andrzeja Tajcherta.
[Obrazek: h7QLga.jpg]
No to będzie projekt ! Czekam na relacje i cieszę się że nowe polskie elementy się pojawią.
Jakie wymiary będzie miała ta makieta?
60x180cm
No projekt fajny. Będę kibicował Wink Ja niebawem chce ruszyć ze swoim modułem szlakowym w Z Smile Jak będzie czas i co pokazać to założę osobny watek.
Zacząłem rysować budynki które będą wydrukowane. Na pierwszy ogień zabytkowy drewniaczek, niedawno rozebrany:
[Obrazek: aavyNg.jpg]
(30-11-2017 08:24)Kaczor napisał(a): [ -> ]Zacząłem rysować budynki które będą wydrukowane. Na pierwszy ogień zabytkowy drewniaczek, niedawno rozebrany:

O Panie toż to cudo wspaniałe. Jak wyjdzie tak dobrze w wydruku jak na rysunku.
To można uznać domek za dzieło artystyczne.Smile
No to Kaczor jedziesz z koksem Wink
Ładna chałupa, wypalić w kartonie nie byłoby lepiej?
(30-11-2017 12:08)Gibon2 napisał(a): [ -> ]O Panie toż to cudo wspaniałe. Jak wyjdzie tak dobrze w wydruku jak na rysunku.
To można uznać domek za dzieło artystyczne.Smile

Moim zdaniem powinno wyjść dobrze bo budynek z drewna i nawet jak pojawi się lekkie warstwowanie to nawet będzie wyglądało naturalnie.
(30-11-2017 22:56)Misiek napisał(a): [ -> ]Ładna chałupa, wypalić w kartonie nie byłoby lepiej?
Może i lepiej i taniej ale projektowanie pod laser dla mnie jest dużo bardziej czasochłonne i skomplikowane.
(21-11-2017 08:18)Kaczor napisał(a): [ -> ]Wkrótce zacznę mój pierwszy projekt w zetce Smile Na zlecenie Urzędu Miasta w Ciechanowie buduję statyczną makietę w Z przedstawiającą nieistniejącą od lat 80. stację Ciechanów Wąskotorowy. Na jaj potrzeby muszę zaprojektować do druku 3D tabor w Ze, część budynków i infrastruktury. Wszystko to potem będzie dostępne na Shapeways. Makieta/diorama będzie przedstawiać ok 1970r. Będzie tam też rozebrany drewniany dworzec normalnotorowy i otoczenie.

Bardzo ambitne zadanie. Mogę powiedzieć tylko łał.....wow i trzymać kciuki, żeby wszystko się udało Shy
Kaczorowi się uda....a ja kibic
Prototyp atrapy wąskotorowego rozjazdu (rozstaw 3mm). Będzie ich ok 30 na stacji:
[Obrazek: BqGon7.jpg]
(09-12-2017 11:24)Kaczor napisał(a): [ -> ]Prototyp atrapy wąskotorowego rozjazdu (rozstaw 3mm). Będzie ich ok 30 na stacji:

Właśnie sobie pomyślałem, że jak będę robił coś dalej z Trebnicą to może część Być "jeżdżąca" a niektóre elementy z wykorzystaniem tego co robisz ...
Kaczor muszę powiedzieć że ten rozjazd wygląda kozacko Wink Czekam na dalsze efekty prac Wink
Domek oraz atrapy rozjazdów normalnotorowych poszły do druku Smile Kupiłem sklejkę i powoli zabieram się za ramę makiety.

Trwa projektowanie pozostałej zabudowy oraz taboru.

W międzyczasie skontaktowałem się z Kotebi w sprawie przeskalowania na Z ich wypalanych chodników (te osobne plytki od Hugwy są piękne ale chyba bym musiał krasnoludków zatrudnić do ich układania).
Różne rzeczy wciąż się rysują do druku na razie ukończony dworzec wąskotorowy.
[Obrazek: igP4XS.jpg]
Na rysunku wygląda bardzo ładnie.
No, super wyglada
Stron: 1 2 3 4 5 6
Przekierowanie