Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: Pytanie o farby
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Koledzy potrzebuję pilnie informacji. Jakiej firmy użyć farby lub podkładu
do pomalowania wydruku 3D, aby nie przebijało światło LED Huh
Najpepiej od wewnątrz pomalować czymś czarnym matowym i to ze dwa razy lub trzy. Farba zewnętrza może być niewystarczająca.
(26-12-2017 18:30)Oskar napisał(a): [ -> ]Koledzy potrzebuję pilnie informacji. Jakiej firmy użyć farby lub podkładu
do pomalowania wydruku 3D, aby nie przebijało światło LED Huh

Ja dodałbym jeszcze jako sugestię aby do malowania zewnętrznego użyć podkładu czarnego lub ciemnoszarego (ja takiego używam w sprayu firmy Citadel - duża puszka). Oczywiście trzeba uwzględnić jaki kolor będzie ostateczny żeby potem w miarę sensownie móc pokryć farba docelową bez nakładania 10 warstw.
(26-12-2017 18:52)pado napisał(a): [ -> ]Najlepiej od wewnątrz pomalować czymś czarnym matowym i to ze dwa razy lub trzy. Farba zewnętrza może być niewystarczająca.
(26-12-2017 23:17)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Ja dodałbym jeszcze jako sugestię aby do malowania zewnętrznego użyć podkładu czarnego lub ciemnoszarego (ja takiego używam w sprayu firmy Citadel - duża puszka). Oczywiście trzeba uwzględnić jaki kolor będzie ostateczny żeby potem w miarę sensownie móc pokryć farba docelową bez nakładania 10 warstw.
Malowałem czarną farbą Humbrola. Pięknie widać smugi i prześwity od pędzelka po podświetleniu. Confused
Może jakby pomalować aerografem, będzie inaczej? Pytanie czy moja farba jest akurat odpowiednia
jako podkład mający nie przepuszczać światła Huh
Wyklej od środka czarną taśmą samoprzylepną-izolacyjną.
albo owiń tym żarówkę, zostawiając tylko przód świecący (o ile to żarówka do oświetlenia czołowego a nie np.wnętrza wagonu osobowego.
Oskar jednokrotne malowanie nigdy nie pomaga. Minimum trzeba ze 2 lub 3 razy. A przy tym trzeba dobrze zmieszać farbę.
Alternatywą będzie ten materiał ale jeszcze nie ta jakość co FUD:
https://www.shapeways.com/materials/high...n-acrylate
No właśnie chcę na nieggo posłać sprzęgi Zkowe....ale ciągle mi je wywalają Wall
Przekierowanie