Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: Nierzetelni sprzedawcy na eBay
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ze względu na ostatnie niemiłe doświadczenie na eBay zakładam wątek o nierzetelnych sprzedawcach na eBay co pozwoli nas uratować przed niepotrzebnymi nerwami i straconym czasem. Do tej pory na ebay nie spotkała mnie żadna niemiła niespodzianka aż trafiłem na tego niemca - Modellbahn-Ecke.de. Sprzedający ma 50 tysięcy pozytywnych opinii i tylko 17 negatywnych. Niestety ja będę 18. klientem, który wystawi mu negatywa. Paczkę włożył do paczkomatu DHL 19 grudnia. Tego samego dnia odebrał ja kurier DHL. 22 grudnia napisałem do niego, że coś jest nie halo bo ostatni status to wyjęcie przesyłki przez kuriera. Zero odpowiedzi. Zacząłem nerwowo człowieka atakować poprzez maila, ebay, Facebooka a nawet zgłaszając roszczenie na Paypal. Człowiek nie odpowiada, może nie zna angielskiego ale jakaś odpowiedź powinna przyjść. DHL Paket zrzuca mnie na drzewo bo nie ja kupiłem u nich usługę i pomimo, że ewidentnie widać, że z paczką jest coś nie tak nie rozpoczną poszukiwań dopóki nadawca nie zgłosi reklamacji. Nadawca, sprzedający nie kwapi się w ogóle do kontaktu. Po sprawdzeniu tych kilku negatywów, w tym 3 z grudnia tego roku, okazało się, że człowiek ma poważny problem w komunikacji z kupującymi. Stanowczo odradzam interesy z tym człowiekiem. Moje doświadczenia sprowadzą się zapewne do czekania kolejny miesiąc aż PayPal rozstrzygnie spór i zwróci mi zapłaconą kwotę. Nie polecam.
Bardzo ci współczuję, ale uważam że ewidentną odpowiedzialność ponosi DHL.
Skoro paczka istnieje materialnie. Ważne jest " Paczkę włożył do paczkomatu
DHL 19 grudnia. Tego samego dnia odebrał ja kurier DHL. 22 grudnia napisałem
do niego, że coś jest nie halo bo ostatni status to wyjęcie przesyłki przez
kuriera.
. Nie możesz mieć pretensji do gościa ( niema żadnego wpływu na
dalsze losy paczki), tylko do kuriera. To on teraz ponosi odpowiedzialność za
przesyłkę. Znając takie sytuacje z autopsji, paczkę odbierzesz dopiero
w nowym roku.
Trzeba zwrócić uwagę na bardzo ważny status dostawy. W ciągu ilu dni roboczych ma być dostawa? luz
(29-12-2017 13:53)DarekM napisał(a): [ -> ]Trzeba zwrócić uwagę na bardzo ważny status dostawy. W ciągu ilu dni roboczych ma być dostawa? luz

Termin dostawy według info z eBay minął. To info ustawia się zgodnie z warunkami dostawy dla danego typu przesyłki. Poza tym warto zaznaczyć, że zgodnie z zasadmi PayPal jak i przepisami UE, za przesyłkę odpowiada nadający do momentu doręczenia. To wynika z faktu, że to sprzedawca zawiera umowę z firmą przewozową i tylko sprzedawca może reklamować usługę transportową a jak ma to zrobić skoro ma gdzieś wysyłane do niego wiadomości? Pech chciał, że te 17 komentarzy wskazywało właśnie na brak zainteresowania sprzedającego wysyłką.
Nie masz numeru przesyłki, żeby sprawdzić?
(29-12-2017 19:47)Misiek napisał(a): [ -> ]Nie masz numeru przesyłki, żeby sprawdzić?

Misiek, no to powiedz mi proszę gdzie Twoim zdaniem jest przesyłka:
https://nolp.dhl.de/nextt-online-public/...&cid=dhlde
(29-12-2017 17:47)Jacenty napisał(a): [ -> ]......... ma gdzieś wysyłane do niego wiadomości?........

Brak wiadomości od sprzedawcy nie oznacza, że nie przyjął informacji do wiadomości. Mógł już złożyć reklamację.
(29-12-2017 20:18)Jacenty napisał(a): [ -> ]
(29-12-2017 19:47)Misiek napisał(a): [ -> ]Nie masz numeru przesyłki, żeby sprawdzić?

Misiek, no to powiedz mi proszę gdzie Twoim zdaniem jest przesyłka:
https://nolp.dhl.de/nextt-online-public/...&cid=dhlde
nie ma?
amba

spróbuj tutaj: https://www.deutschepost.de/sendung/simp...esult.html
ale na 19.12 też amba

pozostaje czekać

ja czekam na jedną od 8 listopada i ciągle jest "in transit"
(29-12-2017 17:47)Jacenty napisał(a): [ -> ]Termin dostawy według info z eBay minął..............

Jak wyszło z paczką? Jestem ciekawy, chce zrobić zakup i teraz się mocno zastanawiam czy ryzykować. Huh
Paczka dotarła ale z prawie 3 tygodniowym opóźnieniem. Jak się potem okazało problem leżał w strajku kurierów w DE, który doprowadził do opóźnień ale także bałaganu w sortowniach. Szkoda tylko, że sprzedawca nie kwapił się odpowiadać, nawet na wiadomość, którą napisałem do niego łamanym niemieckim.
Co do Ebay - kupuję tam więcej niż na Allegro, choć ostatnio nie kupuję nigdzie nic, spokojnie to żadne ryzyko. Oczywiście kupuję od sprzedawców, którzy już mają jakąś historię sprzedaży na koncie.
Przekierowanie