Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: SM30
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
(07-03-2019 15:47)Jacenty napisał(a): [ -> ]Coś tam sobie pomalutku grzebię. Jeden z prototypów nawet pojechał w świat do kolegi z forum.
Model ewoluje a ja się dzięki temu sporo uczę. A póki co można śmiało stwierdzić, że buda jako
taka już jest poprawnie zamodelowana i nawet ładnie się prezentuje:

Jeszcze tylko pomalować i może hulać po torach Wink
Już dawno temu od Jacka dostałem budę i podwozie - teraz coż tam z nimi ruszam:

[Obrazek: IMG-3947.jpg] [Obrazek: IMG-3948.jpg] [Obrazek: IMG-3949.jpg] [Obrazek: IMG-3950.jpg] [Obrazek: IMG-3951.jpg]
Zderzaki metodą Szymona zrobione:

[Obrazek: IMG-3959.jpg]

Ten etap prac nad budą zakończony. Kalki zaprojektowane - teraz czekać trzeba na ich wydruk (a do tego trzeba zapełnić cały arkusz....) - potem szklenie i zobaczymy co z barierkami.

[Obrazek: IMG-3960-1.jpg] [Obrazek: IMG-3961.jpg]
Dostała kalki:

[Obrazek: IMG-4948.jpg] [Obrazek: IMG-4949.jpg] [Obrazek: IMG-4950.jpg]
(14-05-2020 20:24)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Już dawno temu od Jacka dostałem budę i podwozie - teraz coż tam z nimi ruszam:

Nie jestem w temacie. Co to za typ manewrówki ?
(05-11-2020 13:57)Wiko napisał(a): [ -> ]Nie jestem w temacie. Co to za typ manewrówki ?

SM30
Nie poradziłem sobie z podwoziem do tej SM30. Postanowiłem obejść temat instalując napęd w wagonie. Wybrałem wagon z wydruku 3D, który ze względu na zastosowane wózki nie wyszedł zbyt dobrze (środkowy):

[Obrazek: IMG-2917.jpg]

Wykorzystany napęd to Shorty Rokuhana

[Obrazek: IMG-3155.jpg]

A po poskładaniu nie wygląda to źle:

[Obrazek: IMG-3169.jpg]

Sama lokomotywa też dostała wózki ze Shorty ale takiego bez napędu:

[Obrazek: IMG-3166.jpg] [Obrazek: IMG-3167.jpg]

Wydaje się, że oba elementy pasują do siebie:

[Obrazek: IMG-3171.jpg]

No i całość działa:

https://www.youtube.com/watch?v=AwxKQSUs2WI
(20-12-2022 21:11)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Nie poradziłem sobie z podwoziem do tej SM30. Postanowiłem obejść temat instalując napęd w wagonie..........

Bardzo sprytnie. Jazda też niczego sobie. Gdybyś nie napisał, nikt by się nie połapał, że SM-ka jest pchana Wink
SM-ka była trochę jeszcze goła. Zacząłem więc proces "uzbrajania w poręcze":

[attachment=1887]

Trochę trudniejsza sprawa jest z poręczami wzdłuż pomostów bo są bardziej skomplikowane. No ale skoro Sebek jakoś sobie radzi z lutowaniem drobiazgów to i ja postanowiłem się pomęczyć i potrenować.

[attachment=1888]

Nie jest to mistrzostwo świata ale od czegoś trzeba zacząć budują technikę. Na razie jedna strona:

[attachment=1889]
Wcale tak żle to nie wygląda a im więcej będziesz lutować tym lepiej to wychodzi. Idealna opcja na te barierki byłaby fototrawionka.
Wiem że fototrawiona byłaby lepsza. W efekt doświadczenia nie wątpię. Z każdym kolejnym lutowaniem będzie lepiej. Mam czekające modele do lutowania - wagony węglarki. Pewnie kiedyś się za nie zabiorę.
SMka skończona. Przy okazji Gags-y dostały koła hamulcowe, haki i trochę patyny.

[attachment=1890]

[attachment=1891]
Stron: 1 2 3
Przekierowanie