Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: Impra w stolicy 2018r
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

petra

Niedługo będzie planowana impra dla skali H0 w stolicy. Kto ma czas i ochote wybrać się w dniu 25-26 sierpnia 2018r, to resztę informacji znajdzie w tym linku.

https://m.facebook.com/story.php?story_f...&__tn__=-R
No i super kolejna imprezka modelarska. Tylko jedna rzecz mnie zmartwiła. Sad
Wyciągnąłem fragment informacji z opisu.
"Atrakcje:
- wystawa makiety modułowej w skali H0, na której będzie prowadzony ruch pociągów według rozkładu jazdy....."
Po raz kolejny organizatorzy różnych wystaw makiet popełniają ten sam błąd.
" prowadzony ruch pociągów według rozkładu jazdy....." czyli prościej na czas
Dla ludzi przychodzących obejrzeć makietę w ruchu jest to po prostu nudne i nieatrakcyjne. Co to za frajda stać
pół godziny i czekać jak łaskawie ruszy jakiś skład. Tego typu zabawa w prawdziwy ruch kolejowy jest dobra dla
imprez zamkniętych bez zwiedzających. Nie mam zastrzeżeń do innych punktów programu, zapowiadają się
ciekawie i atrakcyjnie.
Fakt! Cała reszta fajna z tym wyjątkiem. Czyli tradycyjnie fachowcy będą olewać maluczkich oglądających.
Sami natomiast będą z dostawać orgazmu na puszczenie składu który odjedzie za godzinę i po makiecie
będzie jechał drugie tyle. Dodgy
Oskar, ale jesteś złośliwa małpa Big Grin Daj się chłopakom pobawić, skoro tak sobie wydumali.
Też nie jestem zwolenniki takiej jazdy, ale .......... każdy lubi co innego luz
(10-08-2018 11:47)AmadeoX napisał(a): [ -> ]Oskar, ale jesteś złośliwa małpa Big Grin Daj się chłopakom pobawić, skoro tak sobie wydumali.
Też nie jestem zwolenniki takiej jazdy, ale .......... każdy lubi co innego luz

Niech się potem nie dziwią krytyką na fejsie czy forach. Tak jak pisałem.
Takie jazdy tylko na zamkniętych spotkaniach inaczej zatraca się cały
sens prezentacji makiet szerokiej publiczności. Undecided
Pesymiści,
Rozkład jazdy o jakim piszecie to pewnie w wydaniu PMM/LL.

Na wielu imprezach można spotkać czas jazdy tak zagęszczony, że wow

Przeważnie pozwala to ukrócić samowolkę znana jako: "terazjajadeswoimpociagiemtakszybkojakchce" - co często doprowadza do tego, że:
a) wszystkie pociągi ustawiają się w kolejkę przed stacją, na której jakiś wyznawca liczenia podkładów manewruje w tempie żółwia, przetaczając jedną dwuosiową węglarkę (ooo, tak,.,, Ty5 i Es).
b) w innych miejscach szlaku jest akurat pusto, bo przecież wszystkie pociągi są punkcie a)

[Obrazek: Mni-_Tc.png]

[attachment=1696]
nie zdążyłem wyedytowaqc posta

Przykładowy rozkład zajęć na jednej z 3 nitek makiety TT (Mnichów jest z lewej za zakrętasem o 180stopni, Tc to stacja techniczna w okolicy takiego dziwnego zygzaka z modułów)
[attachment=1695]
(10-08-2018 16:59)Misiek napisał(a): [ -> ]Pesymiści,
Rozkład jazdy o jakim piszecie to pewnie w wydaniu PMM/LL.

No...mniej więcej. Big Grin Nie mam nic przeciw takiej zabawie na zamkniętych spotkaniach. Sam w nich uczestniczyłem i jest OK.
Ale powtarzam jak mantrę. Na otwartych wystawach kiedy pokazuje się szerokiej gawiedzi, taka forma jest nieporozumieniem. luz
Oooo możliwe, że wpadnę Smile
(14-08-2018 11:02)wilczeecho napisał(a): [ -> ]Oooo możliwe, że wpadnę Smile

Wpadniemy z synem w sobotę około 10
Koledzy zorganizujcie wystawę i zobaczcie co daje jazda na pałe a co daje jazda na rozkład. Wtedy przestaniecie wypisywać te głupoty.

Ps. Kazďy rozkład można dogęścić....jak tylko makiety na wystawie to umożliwiają i jest komu tym śmigać.
(16-08-2018 00:10)pado napisał(a): [ -> ]Koledzy zorganizujcie wystawę i zobaczcie co daje jazda na pałe a co daje jazda na rozkład. Wtedy przestaniecie wypisywać te głupoty.

Ps. Kazďy rozkład można dogęścić....jak tylko makiety na wystawie to umożliwiają i jest komu tym śmigać.

Guzik prawda kolego. Często uczestniczę w jazdach na rozkład i wiem jak wygląda takie zagęszczanie. luz
Przekierowanie