Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: Polskie plany torowisk w realu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Polskie plany torowisk w realu jak w temacie. Chciałem Was, koledzy zapytać czy bylibyście zainteresowani bazą planów
stacji kolejowych w Polsce?? Na pewno co niektórym posłużyłaby jako podstawa do budowy własnych modułów czy makiet.
Zawsze to alternatywa na brak własnych pomysłów. Zaleta to odwzorowanie układu torowisk wziętych prosto z realu. luz
(12-02-2019 12:18)Paragraf napisał(a): [ -> ]Polskie plany torowisk w realu jak w temacie. Chciałem Was, koledzy zapytać czy
bylibyście zainteresowani bazą planów stacji kolejowych w Polsce??................

Jeszcze się pyta Smile Pewnie, że tak. Jak tylko masz to zapodawaj Wink
Baza będzie z kodem dostępu tylko dla forumowiczów czy otwarta?
(17-02-2019 19:25)Big42 napisał(a): [ -> ]Baza będzie z kodem dostępu tylko dla forumowiczów czy otwarta?

Teoretycznie powinna być otwarta, wszak jest to forum modelarskie, które ma pomagać informacjami modelarzom,
a nie chomikować Bóg wie dla kogo wszystkie dane. Ale ostatnie zdanie należy do was koledzy, czy udostępniamy
wybrańcom czy każdemu modelarzowi ( gościowi ), który zajrzy na nasze forum. luz
No ja nie byłbym taki choiny. Dodgy
(17-02-2019 19:46)Wektor napisał(a): [ -> ]No ja nie byłbym taki choiny. Dodgy

A co, chcesz dane trzymać przy orderach jak inni i nimi handlować? Undecided
A co o tym myśli kolega Zdrada69? Jestem bardzo ciekaw jego opinii.
(18-02-2019 16:18)Raw napisał(a): [ -> ]A co o tym myśli kolega Zdrada69? Jestem bardzo ciekaw jego opinii.

Ciekawe dlaczego akurat mojej ... ?
A merytorycznie: jeśli nie zostaną naruszone czyjeś prawa - jestem za publikacją.
Nie wiem ile tego jest i ile serwery wytrzymają - ale to już raczej do MisterZ pytanie.
(19-02-2019 07:20)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Ciekawe dlaczego akurat mojej ... ?
A merytorycznie: jeśli nie zostaną naruszone czyjeś prawa - jestem za publikacją.
Nie wiem ile tego jest i ile serwery wytrzymają - ale to już raczej do MisterZ pytanie.

Pewnie dla tego że jesteś Asem tego forum i jako drugi po Lukasie zacząłeś dłubać intensywnie w Zetce. I jeśli dojdzie do utworzenia wirtualnego klubu ( wirtualny dla tego że każdy z nas gdzie indziej mieszka) będziesz pierwszym na stołek prezesa klubu. best Mówiąc w swoim imieniu, zapewne wyrażam też poglądy innych kolegów, że jesteś najbardziej aktywnym uczestnikiem forum. praca
Większość tu to młodziaki ( w sensie modelarstwa lub tej skali ) bez doświadczenia, którzy dopiero się wszystkiego uczą i sympatycy zafascynowani miniaturyzacją. wow
Co do naruszania praw do wątpię żeby Paragraf ryzykował i wstawiał coś czego normalnie i legalnie nie można pobrać w sieci. Serwer też powinien wytrzymać ponieważ
wbrew pozorom baza nie zajmuje dużo miejsca. Miałem już okazję ją widzieć więc wiem o co biega.luz
No..popieram przedmówcę w całej rozciągłości kibic
A może zrobić to na zasadzie, że ktoś potrzebuje konkretnej miejscowości zapodaje
temat, a Paragraf podsyła mu na priwa, albo w wątku. Co o tym myślicie?
(24-02-2019 19:15)Big42 napisał(a): [ -> ]A może zrobić to na zasadzie, że ktoś potrzebuje konkretnej miejscowości zapodaje
temat, a Paragraf podsyła mu na priwa, albo w wątku. Co o tym myślicie?

Można zrobić tak lub zakodować wątek który będzie dostępny po zalogowaniu.
(20-02-2019 12:25)Raw napisał(a): [ -> ]........Co do naruszania praw do wątpię żeby Paragraf ryzykował i wstawiał coś czego normalnie i legalnie
nie można pobrać w sieci. ......
Baza ogólnie dostępna w sieci tylko trzeba wiedzieć gdzie. Tym samym nie powinna naruszać praw autorskich.
Gdyby były jakieś przeciwwskazania dawno by usunięto.luz
No i co z tą bazą? Będzie nie będzie Huh
(07-03-2019 22:44)Buła napisał(a): [ -> ]No i co z tą bazą? Będzie nie będzie Huh

No właśnie! Coś by mi się przydało do praca
(07-03-2019 22:44)Buła napisał(a): [ -> ]No i co z tą bazą? Będzie nie będzie Huh

Gadałem przed świętami z Paragrafem i uwzględniając sugestię Big42, mamy propozycję,
aby całą bazę planów udostępnić zarejestrowanym i zalogowanym na naszym forum.luz
Co Wy na to?
Popieram luz
Panowie jest jeden problem, ale to Ja dałem ciała. Zbyt mocno byłem zaaferowany znalezieniem bazy, że nie zwróciłem uwagi na szczegóły planów. Wszystko pięknie pokazane, rozrysowane tylko nie posiada wymiarów realu. Confused Aspekt niezbędny do przeliczenia długości torów i odległości. Rysunki mogą służyć jako poglądowe widoczki torowisk w poszczególnych miejscowościach. Więc psu na buty ich przydatność. Dodgy No chyba, że ktoś jest kartografem i wie jak temat ugryźć luz
Przykład na dole. I co wy na to?

[attachment=1836]
(09-11-2020 13:07)Paragraf napisał(a): [ -> ]Panowie jest jeden problem, ale to Ja dałem ciała. Zbyt mocno byłem zaaferowany znalezieniem bazy, że nie zwróciłem uwagi na szczegóły planów. Wszystko pięknie pokazane, rozrysowane tylko nie posiada wymiarów realu. Confused Aspekt niezbędny do przeliczenia długości torów i odległości. Rysunki mogą służyć jako poglądowe widoczki torowisk w poszczególnych miejscowościach. Więc psu na buty ich przydatność. Dodgy No chyba, że ktoś jest kartografem i wie jak temat ugryźć luz
Przykład na dole. I co wy na to?

Jeśli ktoś coś wybierze to i tak powinien odpalić Google maps albo jeszcze lepiej Geoportal i tam może dokonać pomiarów bez odchodzenia od komputera.
(09-11-2020 14:04)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Jeśli ktoś coś wybierze to i tak powinien odpalić Google maps albo jeszcze lepiej Geoportal i tam może dokonać pomiarów bez odchodzenia od komputera.

Zdrada69 ma rację. Bez tego nic nie zdziałamy luz
Stron: 1 2
Przekierowanie