Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: Kalki - zrób to sam
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kto może, niech wrzuca info, jak zrobić samemu i dla własnych potrzeb kalki.
Mile widziane praktyczne i sprawdzone aspekty tematu. Smile

Pierwsza wrzutka luz
Rysio, dzięki za praktyczny temacik, na pewno się przyda Shy
Co prawda nie dotyczy kalek kolejowych, ale podstawy te same Shy

Druga wrzutka Shy
Takie małe info odnośnie spraw technicznych:

Kalki z białym kolorem, najlepiej drukować na drukarkach laserowych ALPS-OKI, mają one możliwość drukowania tego koloru.

Dla zwykłych drukarek atramentowych należy kupić:

BARE-METAL FOIL
EXPERT-CHOICE DECAL
INK JET DECAL PAPER

Ma na niej pisać "specially designed for ink jet printers", dostępne białe i bezbarwne.
Do tego dla zabezpieczenia nadruku trzeba kupić Microscale Liquid Decal Film.
A,B,C wykonania Shy

- jak przygotować własny projekt,
- jak wstawić bitmapę,
- jak zaprojektować maski.

Trzecia wyrzutka
Jak się te wszystkie informacje, zawarte w wątku, poskłada do kupy. Zapewne wyjdzie coś sensownego
i niejeden z nas pokusi się o wykonanie samemu kalek od początku do końca luz

Czwarta wrzutka
To Ja też doda swoje trzy grosze Smile Namiary na papier do kalek. Shy

Piąta wrzutka
Nie mam nic przeciwko samodzielnemu projektowaniu kalek. Nauki i praktyki w programach graficznych nigdy nie za mało. Smile
Jednakże wydruk to już inna para kaloszy. Polecałbym jednak skorzystać z doświadczenia firm parających się tym tematem.
Nie musimy się wtedy mierzyć z problemami braku odpowiedniego papieru czy drukarki luz
(22-07-2020 10:01)Doktorek napisał(a): [ -> ]Nie mam nic przeciwko samodzielnemu projektowaniu kalek. Nauki i praktyki w programach graficznych nigdy nie za mało. Smile
Jednakże wydruk to już inna para kaloszy. Polecałbym jednak skorzystać z doświadczenia firm parających się tym tematem.
Nie musimy się wtedy mierzyć z problemami braku odpowiedniego papieru czy drukarki luz

Ja właśnie tak robię.
Przekierowanie