Modelarstwo kolejowe wielkości  Z -1:220
Temacik do dyskusji - Wersja do druku

+- Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 (https://forum.trybunaly.eu)
+-- Dział: Ogółem (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Pogaduszki. (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Wątek: Temacik do dyskusji (/showthread.php?tid=311)



Temacik do dyskusji - nikos - 06-01-2015 15:15

Skoro mamy tu pogaduszki, możemy więc pogadać o wszystkim. Wink Wpadł mi do głowy temacik, dotyczący sklepów stacjonarnych
i internetowych sprzedających artykuły modelarstwa kolejowego. Bardzo często przeszukuję sieć w celu okazyjnego zakupu do Zetki
i zastanawia mnie ( abstrahując od naszej skali ) niechęć sprzedawców do rodzimych producentów. Confused Mamy na Polskim rynku kilka firm
produkujących różności do makiet i nie tylko, czy zauważyliście, albo zwróciliście uwagę na fakt, że sklepikarze walą nam tylko produkty
Niemieckie? Pomimo że pewne element tego asortymentu można zastąpić polskimi.?


RE: Temacik do dyskusji - kalkulator - 06-01-2015 15:26

(06-01-2015 15:15)nikos napisał(a):  niechęć sprzedawców do rodzimych producentów. Confused Mamy na Polskim rynku kilka firm produkujących
różności do makiet i nie tylko,czy zauważyliście, albo zwróciliście uwagę na fakt, że sklepikarze walą
nam tylko produkty Niemieckie? Pomimo że pewne element tego asortymentu można zastąpić polskimi.?

Wybacz, ale tych Poland Hand made funkcjonujących w formie rękodzieła i manufaktury, można policzyć na dwóch rękach.
Trudno więc lobbować wśród sprzedawców o rodzimy rynek, który jest po prostu znikomy i niezauważalny Dodgy


RE: Temacik do dyskusji - Misiek - 06-01-2015 15:54

Jakiś czas temu, w jednym sklepie, zapytałem o TT
odpowiedź była: nie mamy, bo to się nie sprzedaje
pokazuje to podejście biznesowe sklepów, czemu się nie ma co dziwić
kilka lat później w tym sklepie była już TT-tka
kilka laty później TeTetkowiczów w Polsce było więcej niż eNkowiczów, więc eNki w tym sklepie nowej nie uświadczysz

poza tym: kto kupuje w polskim sklepie?
"sorry takie mamy ceny"
mi bardziej potrzebny jest obrazek przedstawiający rzetelnie dany produkt, a resztę sobie sam załatwię, kupując TANIEJ za granicą.


RE: Temacik do dyskusji - Buła - 06-01-2015 16:26

(06-01-2015 15:54)Misiek napisał(a):  poza tym: kto kupuje w polskim sklepie?
"sorry takie mamy ceny"

Ledwo się zarejestrowałem, a już trafiłem na ciekawy temat. Sporo ludzi kupuje w polskich, chociażby na brak bariery językowej.
Nie wszyscy znają Niemiecki, Angielski, a tłumacz Google jest do bani. A ceny? Fakt! Niegramotni w językach obcych są skazani. Confused
Osobiście też kupuję zagranicą. Wink Co do Polskich sklepikarzy, wszystko przemawia za tym, że szczupły rodzimy rynek jest nieopłacalny.
Dziwnie się utarło, że to co Polskie jest do d....Albo dlatego że właśnie Polskie, albo że zbyt wygórowane ceny.Sad Jak jest faktycznie
musiałyby wypowiedzieć się dwie grupy, sprzedawcy i klienci.


RE: Temacik do dyskusji - kalkulator - 06-01-2015 16:56

(06-01-2015 15:54)Misiek napisał(a):  "sorry takie mamy ceny"
kupując TANIEJ za granicą.

"Sorry taki mamy klimat" Big Grin Ceny mamy takie, ponieważ handlarze jak i każdy zresztą Polak chcą się szybko i bezboleśnie nachapać.
Sprowadzają tani towar z Niemiec, a potem walą marże aż się idzie posrać z wrażenia.zły


RE: Temacik do dyskusji - Lopan - 06-01-2015 17:12

(06-01-2015 15:15)nikos napisał(a):  Pomimo że pewne element tego asortymentu można zastąpić polskimi.?

Dyskusja rozgorzała, a ja się pytam, jakie to nasze Polonusy, mogłyby
zastąpić na pólkach zachodni towar poszczególnych skal. [attachment=950]


RE: Temacik do dyskusji - Kosmaty - 06-01-2015 21:19

(06-01-2015 17:12)Lopan napisał(a):  Dyskusja rozgorzała, a ja się pytam, jakie to nasze Polonusy, mogłyby
zastąpić na pólkach zachodni towar poszczególnych skal.

Byłoby kilka Wink


RE: Temacik do dyskusji - Dodo - 06-01-2015 23:41

(06-01-2015 17:12)Lopan napisał(a):  a ja się pytam, jakie to nasze Polonusy, mogłyby
zastąpić na pólkach zachodni towar poszczególnych skal.

Nie wiem czy kolega podpuszcza, czy po prostu nie zna polskich producentów? Ale wiem jedno, nie mamy się czego wstydzić. Shy


RE: Temacik do dyskusji - Kaczor - 07-01-2015 06:56

Większość jakich znam to manufaktury. Wymień polskiego producenta (w dowolnej skali) który zrobi od zera np. lokomotywę za kilkaset PLN Wink


RE: Temacik do dyskusji - Dodo - 07-01-2015 09:48

(07-01-2015 06:56)Kaczor napisał(a):  Większość jakich znam to manufaktury. Wymień polskiego producenta (w dowolnej skali)
który zrobi od zera np. lokomotywę za kilkaset PLN Wink

Nie wiem ile to dla ciebie jest kilkaset złotych, bo to jest wartość względna w zależności
od zasobności portfela, ale mogę wymienić jeśli chodzi o lokomotywy


RE: Temacik do dyskusji - Buła - 07-01-2015 10:03

Ja znalazłem jeszcze coś takiego :

http://www.eaos.pl/

http://www.efc-loko.pl/pl/index.html

http://tmfactory.pl/Lokomotywy_parowe


RE: Temacik do dyskusji - Kaczor - 07-01-2015 10:46

Wszystko to manufaktury, które robią piękne i drogie modele. Przeważnie jedyną ich "siedzibą" jest strona www.
Który sklep stacjonarny może pozwolić sobie na oczekiwanie na model od kliku miesięcy wzwyż?


RE: Temacik do dyskusji - Dred - 07-01-2015 21:01

Takie uroki manufaktury, ale nie na wszystkie wyroby trzeba tyle czasu czekać.


RE: Temacik do dyskusji - Elwisz - 09-01-2015 22:58

(06-01-2015 17:12)Lopan napisał(a):  Dyskusja rozgorzała, a ja się pytam, jakie to nasze Polonusy, mogłyby
zastąpić na pólkach zachodni towar poszczególnych skal.

Zajrzyj TUTAJ mała kopalnia wiedzy w temacie. Shy


RE: Temacik do dyskusji - Pat - 25-11-2016 23:02

Minoł rok kalendarzowy od początku dyskusji. Czy coś się zmieniło na rynku polskim? Shy


RE: Temacik do dyskusji - Jago - 08-03-2019 00:40

(25-11-2016 23:02)Pat napisał(a):  Minoł rok kalendarzowy od początku dyskusji. Czy coś się zmieniło na rynku polskim? Shy

No....teraz minęły już dwa kolejne lata. Wink I co? Ma ktoś coś do powiedzenia?
Poda przykłady? Czy pojawiły się jakieś firmy? luz


RE: Temacik do dyskusji - Elwisz - 10-03-2019 10:33

(08-03-2019 00:40)Jago napisał(a):  No....teraz minęły już dwa kolejne lata. Wink I co? Ma ktoś coś do powiedzenia?
Poda przykłady? Czy pojawiły się jakieś firmy? luz

Chociażby Hugwa, który jest obecny na naszym forum Wink


RE: Temacik do dyskusji - sympatyk - 10-03-2019 10:41

(08-03-2019 00:40)Jago napisał(a):  No....teraz minęły już dwa kolejne lata. Wink I co? Ma ktoś coś do powiedzenia?
Poda przykłady? Czy pojawiły się jakieś firmy? luz

Macie jeszcze Omaka który robi lampy w Zetuni luz i koledzy Zdrada69, Pado prawie już jak firmy jadą z produkcję modeli Wink