Modelarstwo kolejowe wielkości  Z -1:220
Humbrol dziadostwo - Wersja do druku

+- Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 (https://forum.trybunaly.eu)
+-- Dział: Główny (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Techniki modelarskie. (/forumdisplay.php?fid=44)
+---- Dział: Malowanie, patynowanie, klejenie (/forumdisplay.php?fid=45)
+---- Wątek: Humbrol dziadostwo (/showthread.php?tid=687)



Humbrol dziadostwo - Pingu - 19-05-2019 11:50

Do malowania zawsze mi polecano Humbrol. Od pewnego czasu zauważyłem, że z jakością tej marki jest coraz gorze. Albo za mało pigmentu, albo za gęsta gdzie dodanie rozcieńczalnika pogarsza jeszcze bardziej sprawę.
Ostatnio ( dwa tygodnie temu) kupiona farba doprowadziła mnie do nerwicy zły Świeża teoretycznie farba dopiero co otworzona, a w środku gluty których nie idzie ani rozmieszać, ani rozpuścić. W sumie po 30 min dałem spokój i zacząłem wywalać świństwo na kartkę. W ten sposób szlak trafił pół puszki farby Wall
Koledzy czy też macie problem z tą marką?????

[Obrazek: farba.jpg]


RE: Humbrol dziadostwo - Misiek - 19-05-2019 17:32

Spróbuj Revell'a
W przypadku farb olejnych jakby lepiej.
Pominąwszy, że i tak przestawiłem się na akryle i aerograf.

Maluje bardzo mało/sporadycznie i sytuacja, gdy nowa farba jest glutem, albo taka co przeleżała kilka miesięcy/kila lat też jest glutem, lekko wkurza.

Aczkolwiek może jeszcze mam kilkuletniego sprawnego Humbrola, ale boje się sprawdzić Smile


RE: Humbrol dziadostwo - Doktorek - 20-05-2019 13:15

Dziadostwo z Humbrolem zaczęło się od momentu przejęcia tej marki wraz z produkcją przez Hornby Hobbies.
Zaczęli ładować jakiś dziwny zagęszczacz do farb oszczędzając na pigmencie. Co spowodowało pogorszenie
się jakości niegdyś super i poszukiwanej farby. luz


RE: Humbrol dziadostwo - Romanov - 21-05-2019 17:57

Humbrol to teraz porażka. Inna sprawa że każda farbka ma termin przydatności do użytku. W naszych realiach często jest tak że farbki w sklepie stoją kilka lat a potem trafiają do klienta. W skład farbki wchodzą nie tylko emulsja a też środki takie jak talk ( do matowienia) które po jakimś czasie opadają na dno i dlatego masz takie gluty. Da się tą farbkę wykorzystać ale to wymaga sporego nakładu pracy ( czytaj mieszania)
Ja jako że posiadam małego dremela to na uchwyt założyłem łopatkę zrobioną z blaszki (wystarczy 2 mm szerokość) następnie koniec łopatki do puszki a z góry zasłaniam kawałkiem papieru żeby nie chlapać. Daję obroty i po kilku min farba pięknie wymieszana.

Ale obecnie odpuszczam sobie ta markę i korzystam z farb firmy Mr. Hobby seria akrylowa i seria C. Farbki są nie do zajechania wprost cudowne do aerografu jak i do malowania ręcznego. Kryją pięknie. Osobiście polecam choć do tanich nie należą.
Pozdrawiam Serdecznie

Romanov


RE: Humbrol dziadostwo - Bdhpumn - 22-05-2019 16:49

Ja maluje Humbrolem sprzed 20-25 lat Tongue
Jak farby mają ok. 3/5 objętości pojemnika, dolewam benzyny na objętość ok. 1/5. Przez 5 minut energicznie mieszam wszystko zapałką. Następnie na wcześniej przygotowany plastik ze szrotu nakładam farbę. Efekt jest świetny.
[Obrazek: IMG-20190522-174918.jpg]
W przypadku tego modelu blok silnika pomalowałem akrylą Pactry, reszta Humbrol.


RE: Humbrol dziadostwo - Misiek - 22-05-2019 18:58

Cholera, myślałem, że tylko ja jestem takim dinozaurem, który miesza zapałką ;-)


RE: Humbrol dziadostwo - Zdrada69 - 22-05-2019 21:45

(22-05-2019 18:58)Misiek napisał(a):  Cholera, myślałem, że tylko ja jestem takim dinozaurem, który miesza zapałką ;-)

Ja troche nowocześnie - wykałaczką :-)


RE: Humbrol dziadostwo - Doktorek - 23-05-2019 00:15

(22-05-2019 16:49)Bdhpumn napisał(a):  Ja maluje Humbrolem sprzed 20-25 lat Tongue......................

To masz starą porządną produkcję kiedy dbano o jakość luz


RE: Humbrol dziadostwo - Bdhpumn - 23-05-2019 10:59

Misiu, jak tata uczy to się tylko zapałką miesza Wink


RE: Humbrol dziadostwo - Colpo - 28-05-2019 10:50

(20-05-2019 13:15)Doktorek napisał(a):  Dziadostwo z Humbrolem zaczęło się od momentu przejęcia tej marki wraz z produkcją przez Hornby Hobbies.......

Doktorek ma rację, cyrki z farbą zaczęły się od momentu przejęcia. Osobiście używam Humbrola od 20 lat. Pomału przechodzę na zmieniki z niektórymi kolorami, które mają pogorszoną jakość. Najgorzej jest z MATT 64, konsystencja gęstego budyniu z małą ilością pigmentu oraz GLOSS 22, gdzie nawet po 30 minutowym mieszaniu zapałka stoi na baczność w puszcze. Co ciekawe dodając rozpuszczalnik, rozcieńczamy sam pigment, a nie gęstą masę farby Huh Ogólnie kibel