Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 4.8 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaginarka modelarska
Autor Wiadomość
Romanov Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 17
Dołączył: Mar 2019
Reputacja: 1
Post: #1
Pomysł Zaginarka modelarska
Witam serdecznie i z góry przepraszam jeśli zrobiłem to w nie odpowiednim dziale. Mam na imię Roman i mieszkam bardzo blisko Piotrkowa Trybunalskiego Smile
Jako że sam w modelarstwo bawię się od 1974 roku Smile (tak stary jestem) ale szkutnicze, to od jakiegoś czasu robię różne narzędzia dla modelarzy. Niestety zdrowie mi nie pozwala normalnie pracować więc łapię się czasami jakiś malutkich zleceń dla potrzebujących. Ostatnio wykonałem kilka szt giętarek z łamanym stolikiem dla modelarzy budujących modele pancerki i okazało się że ta giętarka jest mile widziana przez modelarzy kolejowych.
Ja wiem że ktoś zaraz powie że następny jakiś "nawiedzony" i próbuje nam coś tutaj wcisnąć. Pozwólcie mi pokazać swoje możliwości a być może ktoś kiedyś skorzysta Smile
Giętarka ma długość roboczą 175 mm zaginarka posiada nóż nacięty z jednej strony a z drugiej w całości. Nóż wykonany z stali C45. Blachy mosiężne do 0,3 mm gnie bez problemu. Poniższe fotki pokazują jak to wygląda

Jeśli uznacie że ten post jest tylko spamem to trudno Smile

Pozdrawiam Serdecznie
Roman K.

[Obrazek: 1.jpg] [Obrazek: 2.jpg] [Obrazek: 3.jpg] [Obrazek: 4.jpg] [Obrazek: 5.jpg]
15-03-2019 13:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Advertisement
Wektor Offline
Znany
**

Liczba postów: 300
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 3
Post: #2
RE: Witam
(15-03-2019 13:49)Romanov napisał(a):  Witam serdecznie i z góry przepraszam jeśli zrobiłem to w nie odpowiednim dziale....................................................................

Witaj Smile Dział jak dział przeżyjemy Wink Co prawda z powitaniem powinieneś zacząć tutaj Poznajmy się ale to szczegół.
Jakby co możesz zacząć od nowa Wink Bardzo ciekawa i świetnie wykonana zaginarka. Shy
15-03-2019 16:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
flopek Offline
Znany
**

Liczba postów: 79
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Zaginarka modelarska
(15-03-2019 13:49)Romanov napisał(a):  .............Ostatnio wykonałem kilka szt giętarek z łamanym stolikiem dla modelarzy budujących modele
pancerki i okazało się że ta giętarka jest mile widziana przez modelarzy kolejowych....................................

Wykonując giętarkę, posiłkowałeś się jakimś wzorcem czy sam wszystko od podstaw opracowałeś?
15-03-2019 16:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ego Offline
Znany
**

Liczba postów: 59
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 1
Post: #4
RE: Zaginarka modelarska
Romanov! Zapytam z wielkim zainteresowaniem i zapewne nie tylko Ja.
Ile kosztuje taka zaginarka? luz
15-03-2019 16:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Romanov Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 17
Dołączył: Mar 2019
Reputacja: 1
Post: #5
RE: Zaginarka modelarska
Witam Smile
Wiedziałem że źle to zrobiłem Smile Dziękuje Adminom za przeniesienie do właściwego miejsca postu.

Pomysł podejrzany na forum Modelarstwo.info. Maciek Zwolak zrobił projekt którym się posiłkowałem. Aczkolwiek i tak zrobiłem to po swojemu wyciągając wnioski z testowania urządzenia, ta wersja jest już 3 wersją Smile wzmocniona i poprawiona. Każda zaginarka jest robiona indywidualnie, regulowana i ustawiania.
Co do ceny tej giętarki to cena jest 300 zł ale za to ale forumowiczów koszty wysyłki po mojej stronie. Ja wiem że to nie jest mało ale.......
no właśnie całość robię na manualnych maszynach tokarka frezarka i przy moim stanie zdrowia to schodzi prawie tydzień aby to porządnie wyglądało i działało. Co do mojego zdrowia to mam kłopoty z serduchem i moja wydajność wysiłkowa jest bardzo ograniczone Sad dlatego to schodzi trochę .
Zamieszczam filmik jak to pracuje :



na filmie jest giętarka starszej wersji to tym się nie przejmujcie Smile

A jeszcze zapraszam na mój blog http://www.rcmodel.com.pl
Pozdrawiam Serdecznie
Roman K.
15-03-2019 17:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gibon2 Offline
Znany
**

Liczba postów: 203
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Zaginarka modelarska
(15-03-2019 17:49)Romanov napisał(a):  .........Pomysł podejrzany na forum Modelarstwo.info. Maciek Zwolak zrobił projekt którym się posiłkowałem. Aczkolwiek i tak zrobiłem to po swojemu wyciągając wnioski z testowania urządzenia, ta wersja jest już 3 wersją Smile wzmocniona i poprawiona.......

Bardzo pomysłowe rozwiązanie z zaginaniem długich i dużych powierzchni. Idealne np do elementów mostów.
16-03-2019 10:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rysio Offline
Admin
*******

Liczba postów: 430
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 5
Post: #7
RE: Zaginarka modelarska
Roman, piękne cacko zmajstrowałeś best Co do ceny? Uważam że swoją pracę należy cenić. Ci co potrzebują zaginarkę, na pewno kupią. Shy
16-03-2019 10:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rico Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 34
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Zaginarka modelarska
(15-03-2019 17:49)Romanov napisał(a):  Pomysł podejrzany na forum Modelarstwo.info. Maciek Zwolak zrobił projekt którym się posiłkowałem.

Pytanko techniczne. Zaginarka wykonana z jakiejś stali szlachetnej, czy coś w tym rodzaju?
16-03-2019 11:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Romanov Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 17
Dołączył: Mar 2019
Reputacja: 1
Post: #9
RE: Zaginarka modelarska
(16-03-2019 11:43)Rico napisał(a):  
(15-03-2019 17:49)Romanov napisał(a):  Pomysł podejrzany na forum Modelarstwo.info. Maciek Zwolak zrobił projekt którym się posiłkowałem.

Pytanko techniczne. Zaginarka wykonana z jakiejś stali szlachetnej, czy coś w tym rodzaju?

Dziękuję za miłe słowa. Sam jestem modelarzem to wiem co modelarz potrzebuję Wink

Podstawa zaginarki jest wykonana z mosiądzu MO58A, nóż wykonany jest z stali ulepszanej C45 (z tej stali robi się np zębatki do maszyn) osie zawiasów oraz wszelkie śruby są z stali nierdzewnej Smile
Giętarka w zasadzie przeznaczona jest do gięcia blach od 0,1 mm do 0,3 mm na całej długości. Myślę że gięcie grubszych blach np 0,5 mm mosiężnych też da radę ale do szerokości maksymalnie 50-60 mm.
W przypadku grubszych blach to są do tego inne giętarki bo w tym przypadku są już znaczne siły. Dla przykładu (mogę się mylić) są prasy krawędziowe na których gnie się blachy i blachę 0,5 mm to ustawia się siłę nacisku co najmniej kilkanaście ton. Ale to już inna bajka Smile

Pozdrawiam
Roman K.
16-03-2019 12:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rico Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 34
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 0
Post: #10
RE: Zaginarka modelarska
(16-03-2019 12:59)Romanov napisał(a):  Podstawa zaginarki jest wykonana z mosiądzu MO58A.........

I to się sprawdza? Wydawało mi się że mosiądz jest zbyt miękki i szybko się rysuje Huh
17-03-2019 17:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Romanov Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 17
Dołączył: Mar 2019
Reputacja: 1
Post: #11
RE: Zaginarka modelarska
(17-03-2019 17:35)Rico napisał(a):  I to się sprawdza? Wydawało mi się że mosiądz jest zbyt miękki i szybko się rysuje Huh

Owszem jest mniej twardy niż stal ale giętarka głównie jest przeznaczona do blach foto trawionych a te najczęściej są z mosiądzu lub alpaki głównie do grubości 0,3 mm . Jak do tej pory nikt się nie żalił że mu coś się pogięło a moje giętarki pracują już od roku Smile, a co do porysowania hmm to nie jest bombka na choinkę Smile tylko narzędzie i pewnie po jakimś czasie ślady eksploatacji będzie widać.
A tak na poważnie warsztat mam skromny i stal ciężko się u mnie obrabia a mosiądz łatwiej. Zresztą jedyną giętarkę z łamanym stolikiem jaką spotkałem w handlu to była wykonana z aluminium Smile
Pozdrawiam
Roman K.
17-03-2019 22:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Twiter Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 40
Dołączył: Mar 2019
Reputacja: 1
Post: #12
RE: Zaginarka modelarska
(15-03-2019 17:49)Romanov napisał(a):  ........Co do ceny tej giętarki to cena jest 300 zł......

Będziesz Romku na Jarmarku w Piotrkowie? Chętnie zobaczę naocznie zaginarkę.
25-03-2019 22:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Romanov Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 17
Dołączył: Mar 2019
Reputacja: 1
Post: #13
RE: Zaginarka modelarska
(25-03-2019 22:59)Twiter napisał(a):  
(15-03-2019 17:49)Romanov napisał(a):  ........Co do ceny tej giętarki to cena jest 300 zł......

Będziesz Romku na Jarmarku w Piotrkowie? Chętnie zobaczę naocznie zaginarkę.

Mam taki plan, w sumie mam do Piotrkowa tylko 11 km Smile Na 95% będę, być może będę miał 2 szt przy sobie Smile

ktoś zaklepuję ? Smile Smile
26-03-2019 19:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dudek Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 47
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 1
Post: #14
RE: Zaginarka modelarska
(26-03-2019 19:46)Romanov napisał(a):  Mam taki plan, w sumie mam do Piotrkowa tylko 11 km Smile Na 95% będę, być może będę miał 2 szt przy sobie Smile
ktoś zaklepuję ? Smile Smile

Jak mi się uda dotrzeć z Poznania ( dojazd to nie problem, wszystko zależy czy będę pracował w sobotę) to jedną bym przygarnął Big Grin
08-04-2019 13:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Romanov Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 17
Dołączył: Mar 2019
Reputacja: 1
Post: #15
RE: Zaginarka modelarska
Filmik z aktualnym modelem giętarki i małe testy.


17-08-2019 19:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rysio Offline
Admin
*******

Liczba postów: 430
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 5
Post: #16
RE: Zaginarka modelarska
(17-08-2019 19:06)Romanov napisał(a):  Filmik z aktualnym modelem giętarki i małe testy.

Jaka jest aktualna cena?
05-09-2019 21:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Romanov Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 17
Dołączył: Mar 2019
Reputacja: 1
Post: #17
RE: Zaginarka modelarska
(05-09-2019 21:56)Rysio napisał(a):  Jaka jest aktualna cena?

Cena się nie zmieniła i wynosi 300 zł plus koszty wysyłki.
Witam
Zbieram ostatnie zamówienie w tym roku na GIĘTARKI.
Jeśli ktoś zdecydowany zapraszam.
08-09-2019 20:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dudek Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 47
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 1
Post: #18
RE: Zaginarka modelarska
(04-11-2019 17:10)Romanov napisał(a):  Witam
Zbieram ostatnie zamówienie w tym roku na GIĘTARKI.
Jeśli ktoś zdecydowany zapraszam.

Byłem na giełdzie i dupa zły Według info z FB miał Pan być! Specjalnie się tłukłem z Poznania. To jest niepoważne Dodgy
09-11-2019 19:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Romanov Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 17
Dołączył: Mar 2019
Reputacja: 1
Post: #19
RE: Zaginarka modelarska
(09-11-2019 19:25)Dudek napisał(a):  Byłem na giełdzie i dupa zły Według info z FB miał Pan być! Specjalnie się tłukłem z Poznania. To jest niepoważne Dodgy

Witam
Osobiście nie deklarowałem się że będę na giełdzie. Wiadomość na FB to nie był mój pomysł. Aczkolwiek miałem nadzieję że dojadę ale tak się złożyło że w piątek przyjechał zainteresowany i zabrał do UK wszystko co miałem. Więc nie miałem z czym jechać na giełdę.
Ale jak sobie przypominam kiedyś się z Panem umawiałem na giełdzie i Pan nie dojechał. Obecnie wygląda to tak że robię tylko na zamówienie. Brak zdrowia i brak mobilu bardzo mnie ogranicza z wszelkimi wyjazdami. Na dzień dzisiejszy jeśli się ktoś zdecyduje to i tak realizacja była by na okres między świętami.
Za całe zamieszanie przepraszam aczkolwiek tak jak pisałem to nie moja wina.
Pozdrawiam Serdecznie
Roman K.
10-11-2019 09:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MisterZ Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 512
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 28
Post: #20
RE: Zaginarka modelarska
(10-11-2019 09:42)Romanov napisał(a):  Witam
Osobiście nie deklarowałem się że będę na giełdzie. Wiadomość na FB to nie był mój pomysł........

Z korespondencji z Jarmarkiem założyliśmy że próba dotarcia się powiedzie.Shy
[Obrazek: 122222.jpg]
10-11-2019 11:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS