Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projekt "Pociąg ratunkowy"
Autor Wiadomość
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.092
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #4
RE: Projekt "Pociąg ratunkowy"
(11-07-2016 07:30)Kaczor napisał(a):  W Polsce używane są nieco inne (WZT-2 na podwoziu T-55). Kiedyś planowałem narysować taki w TT Wink Ale i tak super pomysł i wykonanie.

Wiem, wiem ale jak się nie ma co się lubi ... albo na bezrybiu i rak ryba ... to się bierze co dostępne.

Jeszcze sporo pracy i zakupów bo cały zestaw będzie jeszcze miał:
- platformę pod gąsienicowy pojazd ratunkowy
- wagon "socjalny" czyli niebieską dwójkę
- wagon warsztatowy - przeróbka bagażowego
- kryty dwuosiowy.

Czteroosiowy Bromberg wymaga jeszcze dorobienia podwozia, wstawienia buforów...
No i jeszcze kalkomanie ... Chyba wreszcie muszę się nauczyć podstaw projektowania graficznego żeby sobie je przygotować - a czeka coraz więcej pomalowanego taboru PKP.
Dotarła platforma która ma być bazą dla pojazdu gąsienicowego. Nie wystarczy jednak by tylko ja przemalować. Ponieważ odpowiednia platforma Marklina ma wózki 3 osiowe a polskie używane w pociągach ratunkowych są 2-osiowe więc konieczna jest przeróbka - to oznacza także przeniesienie czopa skrętu wózka bliżej czoła wagonu.. Ponadto dorobić trzeba będzie składany pomost po którym pojazd zjeżdża/wjeżdża na platformę.

[Obrazek: IMG_5198.jpg] [Obrazek: IMG_5199.jpg]
Kolejny temat to wagony techniczne - na bazie wagonów do pociągów pasażerskich, które w realu wyglądają przykładowo tak:

[Obrazek: image.jpg]
Źrodło: http://www.nadodrze.strefa.pl/galeria_st...des/23.htm
Oczywiście przegląd rożnych fotek wskazuje na różnice konstrukcyjne pomiędzy poszczególnymi wagonami. W składzie jest też zwykły wagon 2 klasy jako wagon socjalny załogi.
Ja zamierzam mieć łącznie 3 wagony tego typu w składzie: 2 warsztatowe i 1 socjalny. Najwięcej roboty oczywiście z warsztatowymi. Nie ma wprost dostępnych wagonów do przemalowania. Postanowiłem więc wykorzystać wagony bagażowe Marklina do przeróbki. Nie będę zmieniał układu okien ale trzeba przerobić drzwi - w niemieckich są rolety oraz jedno z czół wagonu.

Punkt startowy - zgromadzone też elementy do wykonania drzwi przesuwnych - niewykorzystywane pozostałości z modeli budynków.

[Obrazek: IMG_5196.jpg]

W trakcie prac - szczególnie pierwszy etap wygląda to dość okrutnie. Rolety zostały wycięte i wstawiane są "drzwi".

[Obrazek: IMG_5210.jpg] [Obrazek: IMG_5264.jpg]
11-07-2016 16:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Projekt "Pociąg ratunkowy" - Zdrada69 - 11-07-2016 16:30
RE: Projekt "Pociąg ratunkowy" - Pat - 02-08-2016, 22:23
RE: Projekt "Pociąg ratunkowy" - Pat - 18-08-2016, 16:33
RE: Projekt "Pociąg ratunkowy" - Pat - 25-11-2016, 22:46



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS