Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 11 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stonka SM-42 od UMF by PADO
Autor Wiadomość
pado Offline
Moderator
****

Liczba postów: 645
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 12
Post: #1
Stonka SM-42 od UMF by PADO
Witajcie ponownie Tongue Z racji tej skala 1:220 wciąga mnie coraz bardziej, postanowiłem sprawdzić się w innej materii. Model z blaszek trawionych. Miałem z takowym doczynienia tylko raz, parę lat temu. Nie wiem czy sobie poradzę z tym tematem.... ale myślę że się uda Big Grin Kiedyś nie wierzyłem że zrobię autka RC w skali 1:87, a tu proszę udało mi się Wink
   
Z racji tej że tabor PKP jest mi bliski stwierdziłem że zawalczymy z jedynym dostępnym modelem na rynku - SM 42 od UMF. Mam nadzieję że kolega Karol, który opracował (chyba) blaszki do niego pomoże mi przy składaniu tego modelu.

No to ruszamy. Na początku postarałem się zapoznać z blaszką od UMF
[attachment=1243]
i w miarę możliwości poprzenosić numery z dostępnej na ich stronie instrukcji
file:///F:/_08-tabor%20i%20modele/__skala%20Z/SM%2042%20UMF/instrukcja_sm42.pdf
od modelu w TT na moja blaszkę. Numerami białymi będę oznaczał części które wydaja mi się być potrzebne, a nie ma ich w instrukcji od modelu TT i będą pewnie przybywać z czasem.

Pozaginanie ramy w modelu było bardzo proste. Użyłem w tym celu imadła i pincety oraz kombinerek z płaskim końcem. Fotki nie mam, ale też i nie ma co specjalnie pokazywać.

Następnym etapem było zlutowanie pomostu z ramą... w taki sposób aby była prawidłowo wycentrowana jedna część względem drugiej. Z pomocą przyszły zwykłe kliny wycięcie z papieru do drukarki
   
Dzięki nim ustawiłem sobie te dwa elementy równo i symetrycznie. UWAGA - WAŻNE ABY USTAWIĆ RAMĘ I POMOST W ZGODNYCH KIERUNKACH!!
   
Po złożeniu tych elementów zabrałem się za ich łączenie. Lutowałem cyną cięta na odcinki ok 0,5 mm (średnica 0,5mm). Udało się w co nie wierzyłem że zrobię Cool
   
   

Teraz przyszła kolej na wlutowanie podpory pod silnik (którego jeszcze nie mam). Obstawiam że to ta część z numerem białym 101 ale pewności nie mam. Poprosiłem Karola aby mi pomógł. Mam nadzieję że mi pomoże.

Jak powstanie coś więcej zdam dalszą relację z budowy.
14-02-2017 01:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Advertisement
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Stonka SM-42 od UMF by PADO - pado - 14-02-2017 01:08
RE: Stonka SM-42 od UMF by PADO - Pat - 16-03-2017, 11:59



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS