Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SPRZĘGI SPRZĘGI do zmiany
Autor Wiadomość
pado Offline
Moderator
****

Liczba postów: 645
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 12
Post: #1
SPRZĘGI SPRZĘGI do zmiany
Pomimo ogromnej sympatii dla tej skali, seryjne sprzęgi Marklin to ten element który mi nie daje spokoju i wyjątkowo mnie drażni. Pomyślałem że trzeba poszukać jakiegoś zamiennika. Wspólne siedzenie na necie z Miśkiem zaowocowało wyszukaniem sprzęgów do Zki z firmy Micro Trains Line.
Dzięki mojemu bratu udało się sprowadzić do Polski parę opakowań w/w elementu-patrz link
https://www.micro-trains.com/index.php?_...2-00202010
Sprzęgi są super filigranowe, fajnie działają i nie rażą tak jak seryjne
   
jednak ich składanie zaczyna mnie ostatnio drażnić. Stwierdziłem że czas pomyśleć o jakimś zamiennik z wydruku 3D, zwłaszcza że powoli mi się kończą zapasy tych oryginalnych z Ameryki. Myślę że te wydrukowane będą tańsze, też filigranowe i tak samo dobrze będą spełniać swoje zadanie, a co najważniejsze ich montaż będzie dużo łatwiejszy jak tych z USA lol

Wziąłem na warsztat więc seryjne sprzęgi Marklin oraz te z MTL i zamodelowałem co chciałem. Efekty są obiecujące. Zaprojektowane sprzęgi pasują do tych seryjnych MTL i pasują w seryjne gniazda Marklina. Nie rozpinają się i wychylają na boki...
   
   
troszkę trudniej sprawa się ma w kontekście zaprojektowanego przeze mnie wózka 1XTa, ale wstępnie też pasuje. Tu jednak będą potrzebne drobne korekty-w zasadzie już poczynione.
   


Załączone pliki Obrazki
   
21-01-2018 01:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Advertisement
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
SPRZĘGI SPRZĘGI do zmiany - pado - 21-01-2018 01:41



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS