Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EU45 - PKP
Autor Wiadomość
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.091
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #1
EU45 - PKP
Polecam wpis z 5 lipca. Cena ... 499Euro

https://www.facebook.com/Zmodelltrains/
04-08-2019 17:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Advertisement
Colpo
Unregistered

 
Post: #2
RE: EU45 - PKP
(04-08-2019 17:30)Zdrada69 napisał(a):  Polecam wpis z 5 lipca. Cena ... 499Euro

https://www.facebook.com/Zmodelltrains/

Takie informacyjne uzupełnienie postu Zdrada69, czyli z naszego na Polski Wink

[Obrazek: cargo-1.jpg] [Obrazek: cargo-2.jpg] [Obrazek: cargo-3.jpg] [Obrazek: cargo-4.jpg]

Cześć przyjaciele,

Chciałbym pokazać wam mój następny model - Zmodell 99197 - Siemens ES64F4 (znany również jako DB BR 189) w schemacie lakierniczym PKP Cargo. Lokomotywa jest oznaczona jako seria EU45 w Polsce. Polski PKP Cargo jest jednym z głównych kolejowych przewoźników towarowych w Europie. Po wyprodukowaniu zestawu wagonów gondolowych PKP Cargo EANOS (Zmodell 92542) chciałem wykonać dla nich odpowiednią lokomotywę. Model oparty na sztuce Märklin. Lokomotywa 88195 wyposażona w nowy silnik bezrdzeniowy. Oto kilka najważniejszych informacji:

- W pełni odtworzone prototypowe litery na bokach, kabinach i dolnej części metalowej ramy. Zastosowano w tym celu kolorowy druk przemysłowy utwardzany promieniami UV i
tampondruk. Oznacza to, że nie ma tutaj naklejek, a jedynie bezpośredni druk na powierzchni;
- prototypowo pomalowane pantografy;
- Trawione i malowane tarcze hamulcowe produkowane również przeze mnie.

Model jest obecnie tylko w wersji analogowej. Możliwe jest zainstalowanie w nim małych dekoderów, takich jak Doehler & Haass DH05C. Czekam jednak na dedykowane rozwiązanie VELMO dla lokomotyw z nowymi silnikami bezrdzeniowymi.

To najbardziej złożony schemat malowania, jaki kiedykolwiek stworzyłem. Ma 6 oddzielnych warstw lakieru - jasnoniebieski, ciemnoniebieski, czarny, szary (na dach), srebrny (na kratki dachowe, poręcze i klamki) i wapno. Prace związane z maskowaniem trwały bardzo długo i wymagały wielu wysiłków. Maskowanie i malowanie elementów wapiennych stało się najbardziej złożonym etapem tego procesu.

Prototyp z życia:

[Obrazek: org-cargo.jpg]
05-08-2019 13:07
Odpowiedz cytując ten post
Gibon2 Offline
Znany
**

Liczba postów: 203
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
Post: #3
RE: EU45 - PKP
(05-08-2019 13:07)Colpo napisał(a):  Takie informacyjne uzupełnienie postu Zdrada69, czyli z naszego na Polski Wink

Piękne cacuszko tylko strasznie drogie, na polskie wychodzi 2 150,49zł wow
06-08-2019 16:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS