Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 22 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tabor zdatny do "spolszczenia"
Autor Wiadomość
Jacenty Offline
Znany
**

Liczba postów: 169
Dołączył: Sep 2017
Reputacja: 3
Post: #121
RE: Tabor zdatny do "spolszczenia"
(24-12-2017 08:04)Zdrada69 napisał(a):  O tym wagonie myślałem - tym bardziej, że we współczesnych eszelonach bardzo często właśnie te wagony są wykorzystywane. Aczkolwiek trzeba zauważyć, że nie ma ich zbyt wielu na e-bayu i nie są najczęściej tanie.

Wiem, że nie są tanie ale już w drodze do mnie jest 6 sztuk tych wagonów Wink Udało mi się je znaleźć, u różnych sprzedawców, za średnio 150PLN z przesyłką za jeden wagon. Docelowo, chcę ich uzbierać coś około 20 sztuk, tak by można było zrobić taki długi składzik towarowy. Co do Eszelona, to kojarzę taki filmik, na którym SU46-047 ciągnęła skład, w którym był jeden Hibblins, 17 platform 426Z i przerobione dwa GBS'y na wagon xkl. GBS'a muszę sobie zaprojektować ale na to nie mam ostatnio w ogóle czasu. W kwestii platformy 426 to liczę na Szymona, że może się podejmie przerobienia 401z na pdostawie zdjęć dostępnych w internecie. 426Z ma te same wymiary co 401z, ma inne wzmocnienia burt. Nie powiem, liczę też na SU46 w jego wykonaniu bo jeśli ja miałbym wziąć tego loka na tapetą, notabene wdzięcznego do zrobienia z blaszek, to mógłbym go zaplanować dopiero gdzieś na rok 2022 Big Grin

Chwilowo bardziej jestem na etapie zbierania taboru nadającego się do konwersji PL. W wolnych chwilach, ktorych mam ostatnio bardzo mało, molestuję Grześka Siódyma by może przeskalował jakieś swoje blaszki do naszej skali.
24-12-2017 13:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Advertisement
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.092
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #122
RE: Tabor zdatny do "spolszczenia"
(24-12-2017 13:24)Jacenty napisał(a):  Wiem, że nie są tanie ale już w drodze do mnie jest 6 sztuk tych wagonów Wink Udało mi się je znaleźć, u różnych sprzedawców, za średnio 150PLN z przesyłką za jeden wagon. Docelowo, chcę ich uzbierać coś około 20 sztuk, tak by można było zrobić taki długi składzik towarowy. Co do Eszelona, to kojarzę taki filmik, na którym SU46-047 ciągnęła skład, w którym był jeden Hibblins, 17 platform 426Z i przerobione dwa GBS'y na wagon xkl. GBS'a muszę sobie zaprojektować ale na to nie mam ostatnio w ogóle czasu. W kwestii platformy 426 to liczę na Szymona, że może się podejmie przerobienia 401z na pdostawie zdjęć dostępnych w internecie. 426Z ma te same wymiary co 401z, ma inne wzmocnienia burt. Nie powiem, liczę też na SU46 w jego wykonaniu bo jeśli ja miałbym wziąć tego loka na tapetą, notabene wdzięcznego do zrobienia z blaszek, to mógłbym go zaplanować dopiero gdzieś na rok 2022 Big Grin

Chwilowo bardziej jestem na etapie zbierania taboru nadającego się do konwersji PL. W wolnych chwilach, ktorych mam ostatnio bardzo mało, molestuję Grześka Siódyma by może przeskalował jakieś swoje blaszki do naszej skali.

No to pewnie i kalki musisz już kombinować.. Ja ze 2/3 sztuki chętnie przygarnę a na wagony będę sam musiał zapolować.

Z SU46 problem jest z dawcą podwozia i mechanizmu - bo optymalnie powinien być trochę krótsze od Ludmiły na SP47.

Im więcej w różnych miejscach pomolestujemy - tym więcej będzie można zrobić ale tak sobie myślę że 2017 to rok w którym skala Z na większą skalę wkroczyła do PKP albo jak kto woli PKP wjechało do skali Z. Wszystkim, którzy jakoś się do tego przyczynili - dziękuję - bez Was tego by nie było.
24-12-2017 13:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jacenty Offline
Znany
**

Liczba postów: 169
Dołączył: Sep 2017
Reputacja: 3
Post: #123
RE: Tabor zdatny do "spolszczenia"
[Obrazek: 20171224_215242_2.jpg]
Dziś Mikołaj przyniósł mi cysternę Zans Gatx. Jest do w miarę łatwego przerobienia na cysterny Lotosu. Różnice względem modelu rzeczywistego - inne mocowanie zbiornika, oznaczenia GATX DE a powinny być GATX NL oraz brak logo Lotosu. Pomijając mocowanie zbiornika to kwestia kalkomani. Jak ktoś chce może sobie strzelić wersję jasno szarą z niebieskim logo GATX. Na upartego można zrobić też nowe mocowanie zbiornika z wykorzystaniem blaszek fototrawionych. Po nowym roku podjadę pod lotnisko Chopina, gdzie często stoją całe składy Lotosu to porobię dokładne fotki wraz z oznaczeniami, tak by starczyło na większą ilość cystern. Marklin wydał 3 cysterny GATX ale ma też spotykane u nas VTG oraz Wascos, przy czym Wascos widziałem z jakąś specyficzną obudową zaworu głównego co można zrobić z użyciem blaszek. Na pierwszy rzut spróbuje dodać tyko logo Lotosu. Muszę dowiedzieć się czy na kalkomanie.com zrobią mi mniejszą wersję kalek do tej cysterny bo mają już wersję do H0 i chyba TT.
25-12-2017 00:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.092
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #124
RE: Tabor zdatny do "spolszczenia"
Bardzo ładny model tej cysterny. Mam 2 sztuki w innym malowaniu (DHL i Enerva chyba) Jedna już zaczęła przybierać barwy trochę bardziej polskie ale tam większe przemalowanie jest. Z tym, że ja będę też przerabiał drabinkę - na bok zbiornika. Dość filigranowa konstrukcja wagonu ale da się rozebrać do malowania zbiornika. Myślę że potencjał ma nawet większy do przeróbek - moim zdaniem powinno dać się zeszlifować te opaski na zbiorniku i jeszcze na ze 2 polskie typy pasują - także w starszych malowaniach z logo DEC.

Jacenty - a Ty będziesz jakieś blaszki robił ? Umiesz ? Jak to cysterny to obok rzeczy jakie widzisz przydałyby się także takie haki na zbiorniki (na ich ściany szczytowe)... Daj znać bo ja chętnie przygarnę blaszki.
25-12-2017 19:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jacenty Offline
Znany
**

Liczba postów: 169
Dołączył: Sep 2017
Reputacja: 3
Post: #125
RE: Tabor zdatny do "spolszczenia"
Sprostowanie, ten typ cysterny to Zacns/Zacens
Co do przerobienia jej na inne cysterny to jest problem długości całego wagonu/zbiornika. Blaszki na drabinki z boku ogarnę jak tylko znajomy podeśle mi ich zdjęcia z modelu niedawno wypuszczonego przez Roco w H0. Blaszki do innego mocowania zbiornika to pewno później ogarnę bo muszę lepiej przyjrzeć się oryginałowi. Do kratek na pomostach zastanawiam się nad użyciem siatek filtracyjnych. Takie siatki można dostać o bardzo różnej wielkości oczka i grubości drutu. Muszę tylko wśród firm, które oferują te siatki i tną je laserowo, namierzyć taką, w której mogę poprosić o zamówienie detaliczne. Pewno minimum musiałbym zamówić 1m2. Co do tych cystern Marklina to chodzi mi po głowie by spróbować odlewu z żywicy. Nigdy tego nie robiłem ale człowiek uczy się całe życie Wink
25-12-2017 21:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.092
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #126
RE: Tabor zdatny do "spolszczenia"
(25-12-2017 21:37)Jacenty napisał(a):  Co do przerobienia jej na inne cysterny to jest problem długości całego wagonu/zbiornika. Blaszki na drabinki z boku ogarnę jak tylko znajomy podeśle mi ich zdjęcia z modelu niedawno wypuszczonego przez Roco w H0. Blaszki do innego mocowania zbiornika to pewno później ogarnę bo muszę lepiej przyjrzeć się oryginałowi. Do kratek na pomostach zastanawiam się nad użyciem siatek filtracyjnych. Takie siatki można dostać o bardzo różnej wielkości oczka i grubości drutu. Muszę tylko wśród firm, które oferują te siatki i tną je laserowo, namierzyć taką, w której mogę poprosić o zamówienie detaliczne. Pewno minimum musiałbym zamówić 1m2. Co do tych cystern Marklina to chodzi mi po głowie by spróbować odlewu z żywicy. Nigdy tego nie robiłem ale człowiek uczy się całe życie Wink

Co do siatek różnorakich to czasem można wykorzystać uniwersalne blaszki Abera. Nie są najtańsze, ale dostępne w ilościach detalicznych.
25-12-2017 22:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pado Offline
Moderator
****

Liczba postów: 645
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 12
Post: #127
RE: Tabor zdatny do "spolszczenia"
Cysterna bardzo ładna. Wpadły mi te GATXy w oko ostanio na ebayu. Sam bym chętnie takie przygarnął i pod nasze zaadoptował. Jacku zamiast bawić się w siatki filtracyjne zrób trawioną blaszkę. Do SP47 się dało....
25-12-2017 23:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jacenty Offline
Znany
**

Liczba postów: 169
Dołączył: Sep 2017
Reputacja: 3
Post: #128
RE: Tabor zdatny do "spolszczenia"
Z tymi cysternami Zans/Zacns, 6 spawów, to sprawa wygląda tak, że można je użyć bez żadnych modyfikacji. Na "dużym" forum w wątku o polskich cysternach po 2001 roku znalazłem zdjęcia dokładnie takich cystern robione w Polsce. One były bez żadnego logo polskiego operatora. Cysterny Lotosu, z logo tego operatora, które obecni jeżdżą to cysterny również o oznaczeniu Zans ale mają tylko 4 spawy i mają inne wymiary. Takich modeli niestety w zetce nie ma.

Przeglądając wątek, w którym Paweł pisał o swojej konwersji Eanosa, zwróciłem uwagę na to, że istniejące Eanosy Marklina można użyć praktycznie bez przeróbek. Ewentualna różnica to elementy pod ramą wagonu ale ilość słupków jest zgodna z niektórymi eanosami PKP Cargo [Obrazek: 14790604098_0e79d4f95c_b.jpg]
Dodam również, że jeśli Roco w H0 dobrało właściwe oznaczenia do takiego właśnie eanosa, to można odczytać ze zdjęć modeli wszelkie numery potrzebne do zrobienia kalek. Najbardziej moim zdaniem pasowałyby Eanosy od Freudenreich ale ich cena to jakiś kosmos. Widzę obecnie na ebayu set 4 wagonów za 1000zł plus prawie 200 zł opłat celnych za import. Wyjdzie 300zł za wagon Sad
26-12-2017 21:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.092
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #129
RE: Tabor zdatny do "spolszczenia"
(26-12-2017 21:00)Jacenty napisał(a):  Z tymi cysternami Zans/Zacns, 6 spawów, to sprawa wygląda tak, że można je użyć bez żadnych modyfikacji. Na "dużym" forum w wątku o polskich cysternach po 2001 roku znalazłem zdjęcia dokładnie takich cystern robione w Polsce. One były bez żadnego logo polskiego operatora. Cysterny Lotosu, z logo tego operatora, które obecni jeżdżą to cysterny również o oznaczeniu Zans ale mają tylko 4 spawy i mają inne wymiary. Takich modeli niestety w zetce nie ma.

Przeglądając wątek, w którym Paweł pisał o swojej konwersji Eanosa, zwróciłem uwagę na to, że istniejące Eanosy Marklina można użyć praktycznie bez przeróbek. Ewentualna różnica to elementy pod ramą wagonu ale ilość słupków jest zgodna z niektórymi eanosami PKP Cargo
Dodam również, że jeśli Roco w H0 dobrało właściwe oznaczenia do takiego właśnie eanosa, to można odczytać ze zdjęć modeli wszelkie numery potrzebne do zrobienia kalek. Najbardziej moim zdaniem pasowałyby Eanosy od Freudenreich ale ich cena to jakiś kosmos. Widzę obecnie na ebayu set 4 wagonów za 1000zł plus prawie 200 zł opłat celnych za import. Wyjdzie 300zł za wagon Sad

Jeśli chodzi o Markliny węglarki - to trzeba jednak zwrócić uwagę jakie to są modele. Marklin ma dwie formy - starszą, na której występują dwa słupki pomiędzy drzwiami na środku oraz brak jest słupków między drzwiami a końcem wagonu. U nas taki układ niemal nie występował - wg atlasu wagonów towarowych miał go typ R552V (ale tam ściany nie były chyba całkiem proste) czy typ 404W - eksperymentalny - wyprodukowano 2 sztuki. Ja właśnie z tych wagonów robiłem konwersje. Węglarki o których pisze Jecenty to nowa forma Marklina - ma pewnie ze 2-3 lata. Modele jeszcze dość rzadki i drogie. Oczywiście FF jest jeszcze lepiej wykonany ale naprawdę wiele kosztuje. Porównanie fotograficzne obu wagonów było na tej stronie: http://forum.trybunaly.eu/showthread.php?tid=388&page=2

Cysterny - 6 spawów (?) obręczy (?) - w Polsce wyprodukowane to typ 450R i jak pokazuje fotka z katalogu Terczyńskiego jeździły z jak najbardziej polskim logiem DEC. 4 obręcze (na pewno nie spawy) to typ 445R a bez obręczy 452R. Oczywiście przyjmuję ogólny wygląd i układ wagonu bo wszystkie różniły się między sobą długością. Akceptując te uproszczenia dałoby się zrobić wszystkie trzy - przy czym dla 4 obręczy pewnie trzeba istniejące całkiem zeszlifować i dać nowe ze względu na lokalizację. Oczywiście podpowiedź by przeszukać wątek na dużym forum słuszna (no tylko ten czas i zaczęte różne projekty modelarskie które warto także domykać nie zawsze pozwalają).
26-12-2017 23:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pado Offline
Moderator
****

Liczba postów: 645
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 12
Post: #130
RE: Tabor zdatny do "spolszczenia"
No cóż drogie hobby.
27-12-2017 01:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jacenty Offline
Znany
**

Liczba postów: 169
Dołączył: Sep 2017
Reputacja: 3
Post: #131
RE: Tabor zdatny do "spolszczenia"
Czy ktoś z kolegów posiada może platformy z zesawu Marklina 82422 ?[Obrazek: s-l1600.jpg]

Chciałbym poznać ich wymiary i jeśli można to też bym poprosił o lepsze zdjęcia. Zastanawiam się nad tym czy nadają się jako baza do konwersji pod polskie platfromy 424Z
[Obrazek: 1371244913_normal.jpg]
A i tak już dla formalności ten EANOS, zgodny z modelem Marklina oraz FR, to odpowiednik polskiego EANOSa 415W. Muszę przyznać, że najbardziej zbliżone do polskich wagonów są węglarki robione przez FR, których cena trzeba przyznać, że powala Wink
28-12-2017 10:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.092
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #132
RE: Tabor zdatny do "spolszczenia"
(28-12-2017 10:31)Jacenty napisał(a):  Czy ktoś z kolegów posiada może platformy z zesawu Marklina 82422 ?
Chciałbym poznać ich wymiary i jeśli można to też bym poprosił o lepsze zdjęcia. Zastanawiam się nad tym czy nadają się jako baza do konwersji pod polskie platfromy 424Z

Mam takie platformy też kupione z założeniem "do spolszczenia". Potrzebne są mi szczególnie do eszelonu - tak by nie wozić lekkiego sprzętu (gazik czy humvee) na ciężkich platformach pod czołgowych. Kupiłem je pojedynczo w trochę słabym stanie (połamane kłonice). Pewnie dostępne są nie tylko w zestawie o którym piszesz. Co do wyglądu to podstawowa sprawa polega na tym, że te niemieckie nie mają wzmocnień, słupków, przetłoczeń (?) na burtach. Same z siebie są dość ciężkie bo jest to jeden odlew z metalu.

Wymiary
Długość całkowita 90,4 mm czyli w przeliczeniu 19890 - czyli idealnie pasuje (oryginał 19900):
[Obrazek: IMG_4381.jpg]

Długość ładunkowa 85,2 mm czyli w przeliczeniu 18740 - czyli prawie dobrze - oryginał 18500 (ale pewnie bez grubości burty a ja robiłem pomiar "od zewnątrz")
[Obrazek: IMG_4382.jpg]

Rozstaw czopów skrętu 60,2 czyli 13240 - i tu zgodnie z przewidywaniami jest problem (ale on występuje praktycznie w każdym modelu Marklina ze względu na konstrukcję sprzęgu "w skrzynce" ze sprężynką) - powinno być 14860.
[Obrazek: IMG_4380.jpg]

Szerokość:
[Obrazek: IMG_4383.jpg]
28-12-2017 23:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pado Offline
Moderator
****

Liczba postów: 645
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 12
Post: #133
RE: Tabor zdatny do "spolszczenia"
Z tego co kiedyś pisał Drakula na forum.modelarstwo.info to te niemieckie platformy są tylko podobne do naszych. Ale na bez rybiu i rak rybą więc.....do boju...

A jeśli chodzi o tabor pid PKP to ta BR55 jest idealna...
https://m.ebay.pl/itm/Marklin-88984-Damp...Sw7ZlZpo9N

Do tego to nowa produkcja więc zakładam że dobrze jeździ i ma silnik 5 polowy. Do tego można przyjąć że w tendrze jest miejsce na dekoder Smile kusi mnie ta maszyna ogromnie....
29-12-2017 17:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jacenty Offline
Znany
**

Liczba postów: 169
Dołączył: Sep 2017
Reputacja: 3
Post: #134
RE: Tabor zdatny do "spolszczenia"
(28-12-2017 23:39)Zdrada69 napisał(a):  Rozstaw czopów skrętu 60,2 czyli 13240 - i tu zgodnie z przewidywaniami jest problem (ale on występuje praktycznie w każdym modelu Marklina ze względu na konstrukcję sprzęgu "w skrzynce" ze sprężynką) - powinno być 14860.


A jest jakiś sposób na to? Inne sprzęgi? Zakładam, że sprzęgi MTL nie polepszą sytuacji. Czyli w grę by wchodziły te cudne sprzęgi railexa ale jakoś nie wyobrażam sobie sprzęgania wagonów pęsetą a z tego co widziałem na rysunku z ebaya, to bez pęsety ani rusz...
[Obrazek: gatx-1-jpg.186909]

Te cysterny Marklin robi z innymi drabinkami. Zdjecie z "dużego" forum, ponoć toto stało na Zachemie w Bydgoszczy. A może kojarzycie jeszcze inne przykłady obecnie wykorzystywanych cystern dwuosiowych?
29-12-2017 17:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.092
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #135
RE: Tabor zdatny do "spolszczenia"
(29-12-2017 20:38)Jacenty napisał(a):  ....
Te cysterny Marklin robi z innymi drabinkami. Zdjecie z "dużego" forum, ponoć toto stało na Zachemie w Bydgoszczy. A może kojarzycie jeszcze inne przykłady obecnie wykorzystywanych cystern dwuosiowych?

Chyba nie masz na myśli tego modelu ?

[Obrazek: cysterna.jpg]

Ja nie kojarzę modelu tego typu cysterny w ofercie Marklina ... ale przecież pewnie nie wszystko znam.
29-12-2017 22:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jacenty Offline
Znany
**

Liczba postów: 169
Dołączył: Sep 2017
Reputacja: 3
Post: #136
RE: Tabor zdatny do "spolszczenia"
(29-12-2017 22:10)Zdrada69 napisał(a):  Chyba nie masz na myśli tego modelu ?
Tak, mam na myśli tą cysternę. Boki ramy do zrobienia na nowo z wykorzystaniem blaszek fototrawionych. Drabinki po środku, także i jest moim zdaniem jak znalazł ale mówię to nie posiadając modelu w ręce. Zwróć uwagę na to, że wagon z Zachemu jaki wrzuciłem, jest z niemieckiego zarządu. Myślę, że to właśnie ta cysterna z późniejszymi zmianami przy naprawach rewizyjnych.
Przepis na skład BWE:
http://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?r...5&id=10666

Potrzebne:
  • Taurus Marklina oraz druga buda - przesuwamy drzwi i dodajemy drugą parę. Nie wiem czy dach nie wymaga modyfikacji, tego jeszcze nie weryfikowałem.
  • polskie jedyni i dwójki na bazie Eurofima z 11 oknami - do zmiany drzwi wejściowe, najlepiej wyciąć i wstawić nowe z blaszek - ryzyko utraty sztywności budy wagonu, do zmiany wózki na takie z modelu 8773 lub 8772
  • wagon restauracyjny z zestawu 87755, być może da radę kupić go osobno
  • niemieckie dwójki BWE - nie namierzyłem jeszcze właściwego wagonu ale na pewno coś da radę dopasować

Czekam na uwagi. Na pewno nie jest to zabawa na jedno podejście. Wagony 152A oraz 154A można stosunkowo łatwo uzyskać z Eurofim. Najwięcej zabawy z Husarzem. Restauracja wymaga tylko przemalowania. Pozostaje dopasować wagony 2 klasy pod BWE i je przemalować.

Eurofimy lądują więc na liście planowanych zakupów Wink

P.S. Już nie ze składu BWE - mam wrażenie, że 136A da radę zrobić na bazie Eurofim z 13 oknami.
29-12-2017 23:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.092
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #137
RE: Tabor zdatny do "spolszczenia"
Mam wątpliwość - moim zdaniem ta cysterna pasuje bardziej na taką:

[Obrazek: Cysterna_1_R_563644_Rbh_04-04-2009.jpg]

Ta którą Ty pokazałeś ma raczej beczkę o mniejszym obwodzie (niższą).
29-12-2017 23:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jacenty Offline
Znany
**

Liczba postów: 169
Dołączył: Sep 2017
Reputacja: 3
Post: #138
RE: Tabor zdatny do "spolszczenia"
Dwójki DB do BWE można przemalować z wagonów z setu Marklina 87756
30-12-2017 21:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jacenty Offline
Znany
**

Liczba postów: 169
Dołączył: Sep 2017
Reputacja: 3
Post: #139
RE: Tabor zdatny do "spolszczenia"
I jeszcze jedno, przeróbka taurusa to nie tylko drzwi ale także pantilografy bo musimy przerobić na dwusystemową.
30-12-2017 21:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.092
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #140
RE: Tabor zdatny do "spolszczenia"
No to taki projekcik - a w zasadzie dokończenie. Oznakowana została cysterna o której wspomniał Jacenty, a którą już dość dawno temu miałem pomalowaną... Oznakowanie d.. nie urywa ale jest proste w wykonaniu - czarne tablice zostały po prostu wydrukowane na drukarce i naklejone (pod tą mniejszą trzeba było dorobić samą tablicę).

[Obrazek: IMG_4477.jpg] [Obrazek: IMG_4480.jpg]
03-01-2018 00:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS