Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 22 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tabor zdatny do "spolszczenia"
Autor Wiadomość
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.092
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #42
RE: Tabor zdatny do "spolszczenia"
(09-01-2016 10:25)Wątły napisał(a):  Jakim kolorem i jakiej firmy malowałeś wagon w końcowym etapie??

Pierwsze malowanie
całość kilka cieniutkich warstw - podkład w sprayu jasno szara Tamiya

następnie:

Podwozie:
Spray czarny Tamiya TS6+ poprawki czarna akryl Valleyo 72.051. Dodatkowo resory, maźnice - czyli całe "osadzenie" koła Valleyo 73.002 (grease & oil)
Burty od zewnątrz:
mieszanka akryli Valleyo 73.007 (Basic red) i 73.004 (Basic brown). Nie do końca jestem zadowolony z koloru - powinien być chyba trochę bardziej "brunatno-czerwony" a mniej brązowy ale realne wagony też nie zawsze mają idealnie takie same odcienie.
Wnętrze wagonu:
Ta sama mieszanka o której wyżej + czarny wash Valleyo + czarny puder Artitec

Na koniec będzie jeszcze trochę patynki, może trochę rdzy ale to dopiero po kalkomaniach (a tu trzeba będzie czekać).

Jak można zobaczyć na fotkach burta wagonu nie jest idealnie gładka a wręcz lekko porowata więc można spokojnie malować pędzlem i nie widać przy odpowiednim malowaniu śladów po pędzlu. Powoli myślę o aerografie ... Ale powoli mi to idzie ...

Dopiero teraz zauważyłem, że podłączyłem fotkę prawdziwego wagonu Es o trochę innej budowie (słupki na burtach - te bliżej drzwi wagony). Bywały też wagony o układzie takim jak na modelu:

[Obrazek: ae5401844b21e1b1gen.jpg]

Oczywiście możliwe jest zrobienie tego wagonu w innej Epoce i z innym - starym oznaczeniem serii Wddo. Tak jak ten na zdjęciu poniżej (ten egzemplarz w takim oznakowaniu obecnie można spotkać - bo ma charakter muzealny):

[Obrazek: wddo2.jpg]
09-01-2016 22:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Tabor zdatny do "spolszczenia" - Zdrada69 - 09-01-2016 22:52



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości

Kontakt | Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS