Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 6 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Makieta Gloow [1,30 x 0,60m]
Autor Wiadomość
Gloow Offline
Moderator
****

Liczba postów: 52
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 3
Post: #1
Makieta Gloow [1,30 x 0,60m]
Witajcie,
zaczynam wątek dotyczący mojej makiety. Oczywiście zapraszam serdecznie do dyskusji, wpierw jednak kilka słów wstępu.
Makieta powstaje już od początku lutego bieżącego roku. Miałem zamiar zrobić solidną fotorelację z całego procesu tworzenia
ale z pewnych powodów tak się nie stało. Makieta ma wymiary 1,30m na 0,60m. Są na niej położone dwa tory. Tor zewnętrzny
ma już zrobione gotowe połączenia elektryczne (trzy odcinki izolowane), tor wewnętrzny będę dopiero "elektryfikował", choć
jest już przejezdny. Zasilanie jest przewidziane z dwóch osobnych zasilaczy. Jak zapewne zauważycie w płytę makiety wpuszczone
są przełączniki - to one właśnie odpowiadają za odcinanie prądu w odcinkach izolowanych. Przełączniki nie będą ukryte przed
oglądającymi makietę. Wiem, że jest to może nie zbyt elegancie rozwiązanie ale wynika z chęci jak największego uproszczenia
sterowania makietą.
Chciałbym napisać, że temat będzie często aktualizowany, że praca będzie szła szybko,sprawnie itd. ale nie ma się co łudzić,
tak się nie stanie, ponieważ nie mam niestety zbyt dużo wolnego czasu a jak już mam to niekoniecznie siadam do makiety.
Poniżej na szybko garść zdjęć poglądowych (jakość słaba ale to co trzeba widać).

[Obrazek: image.jpg]

Widok ogólny na zamkniętą makietę. Mam nadzieję, że to rozwiązanie zabezpieczy ją przed kurzem.

[Obrazek: image.jpg]

Kolejny powód zakrywania makiety, podstępnie zwabiony w celu archiwizacji fotograficznej,
jego kolega zwabić się nie dał ale zapewniam Was, że jest ich dwóch i razem mają dzikie pomysły.

[Obrazek: image.jpg]

Układ torowy.

Na razie to chyba tyle. Przyszły weekend mam wolny, może uda się coś podłubać.

ps. Pragnę podziękować wszystkim uczestnikom dyskusji w tym wątku za pomoc i pomysły.
07-03-2015 23:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Advertisement
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.092
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #2
RE: Makieta Gloow [1,30 x 0,60m]
Powodzenia w pracy i czekamy na kolejne foty. Widzę, że nie zdecydowałeś się na walkę ze zwrotnicami i przenoszenie napędów pod spód.

Jakaś filozofia miejsca ? Odniesienie do czegoś rzeczywistego czy totalny freelance ?
08-03-2015 08:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MisterZ Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 512
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 28
Post: #3
RE: Makieta Gloow [1,30 x 0,60m]
To jest to co kocham w Zetce. Smile Zajmuje minimum miejsca, można praktycznie wszędzie postawić,
schować. A w tej postaci może pełnić funkcję półki meblowej, plus siedzisko dla kota lol
08-03-2015 12:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Doktorek Offline
Znany
**

Liczba postów: 352
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 6
Post: #4
RE: Makieta Gloow [1,30 x 0,60m]
Gratuluję Gloow Smile jesteś kolejnym przecierającym szlaki w budowie makiet w Zetce.
Fotorelacja jak najbardziej wskazana. Mobilizuje innych do dalszej pracy nad swoimi
projektami. W tym oczywiście mnie Wink
08-03-2015 12:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Peter Offline
Znany
**

Liczba postów: 139
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 1
Post: #5
RE: Makieta Gloow [1,30 x 0,60m]
(07-03-2015 23:31)Gloow napisał(a):  Wiem, że jest to może nie zbyt elegancie rozwiązanie ale wynika z chęci jak największego uproszczenia sterowania makietą.

Ważne, żeby bezawaryjnie działało Rolleyes Z niecierpliwością czekam na dalsze relacje.
08-03-2015 12:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oskar Offline
Znany
**

Liczba postów: 231
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 1
Post: #6
RE: Makieta Gloow [1,30 x 0,60m]
Bardzo mi się podoba pomysł zamykanej makiety i wykorzystania jej jako półki meblowej.
Bardzo praktyczne i świetne zabezpieczenie. Rolleyes
08-03-2015 12:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gloow Offline
Moderator
****

Liczba postów: 52
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 3
Post: #7
RE: Makieta Gloow [1,30 x 0,60m]
Cytat:Widzę, że nie zdecydowałeś się na walkę ze zwrotnicami i przenoszenie napędów pod spód.
Zastanawiałem się nad tym ale ostatecznie zrezygnowałem, tak samo jak z przełącznikami. Postawiłem na prostotę.
Cytat:Jakaś filozofia miejsca ?
Tak, ogólnie klimaty południowych części dolnegośląska i opolszczyzny. Czasy współczesne. Po wschodniej stronie makiety będzie niewielki górotwór (zewnętrzny tor w tunelu).
Cytat:To jest to co kocham w Zetce. Smile Zajmuje minimum miejsca, można praktycznie wszędzie postawić,
schować.
Ja też tak mam.
Jak uporam się z resztą kabelków to obfotografuję. W najbliższy wolny od pracy/szkoły weekend zacznę szutrować tory.
08-03-2015 15:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wektor Offline
Znany
**

Liczba postów: 300
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 3
Post: #8
RE: Makieta Gloow [1,30 x 0,60m]
(08-03-2015 15:13)Gloow napisał(a):  W najbliższy wolny od pracy/szkoły weekend zacznę szutrować tory.

Na czym masz ułożone tory, pianka, korek?
08-03-2015 17:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gloow Offline
Moderator
****

Liczba postów: 52
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 3
Post: #9
RE: Makieta Gloow [1,30 x 0,60m]
Korek. Miałem w chałupie spory zapas.
09-03-2015 13:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.092
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #10
RE: Makieta Gloow [1,30 x 0,60m]
Jak tam praca ?
23-03-2015 00:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gloow Offline
Moderator
****

Liczba postów: 52
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 3
Post: #11
RE: Makieta Gloow [1,30 x 0,60m]
Stoję z robotami. Za ładną pogodę mam w domu.
23-03-2015 14:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.092
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #12
RE: Makieta Gloow [1,30 x 0,60m]
(23-03-2015 14:56)Gloow napisał(a):  Stoję z robotami. Za ładną pogodę mam w domu.

Jesień idzie ... Jakiś ruch w interesie ?
05-11-2015 23:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gloow Offline
Moderator
****

Liczba postów: 52
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 3
Post: #13
RE: Makieta Gloow [1,30 x 0,60m]
Tak. Zrobiłem elektrykę do końca i trochę bawiłem się w szutrowanie. Obiecuję, że do końca roku pokarzę jakieś zdjęcia. W okresie wigilijno-sylwestrowym powinienem mieć trochę wolnego od pracy i szkoły Big Grin
06-11-2015 22:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.092
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #14
RE: Makieta Gloow [1,30 x 0,60m]
(06-11-2015 22:54)Gloow napisał(a):  Tak. Zrobiłem elektrykę do końca i trochę bawiłem się w szutrowanie. Obiecuję, że do końca roku pokarzę jakieś zdjęcia. W okresie wigilijno-sylwestrowym powinienem mieć trochę wolnego od pracy i szkoły Big Grin

Trzymam kciuki - liczę, że przestanę być samotny Confused w pokazywaniu pracy
06-11-2015 23:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gloow Offline
Moderator
****

Liczba postów: 52
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 3
Post: #15
RE: Makieta Gloow [1,30 x 0,60m]
Hejka.
Coś tam się na makiecie porobiło ostatnio. Ogólnie tory są zaszutrowane i zaczynam eksperymenty z roślinnością niską. Zdjęcia są słabe - wybaczcie, kiedyś będą lepsze.
   
Widok ogólny - część zieleniny (głownie prawy skraj makiety) jest po prostu rozsypana a nie przyklejona, tak co by pobudzić wyobraźnię. Nastawnia będzie stała tam gdzie jest teraz, czeka na brudzenie i ogólnie aż skończę bawić się z trawą w jej okolicy.
   
Tu z kolei powstaje zieleń niska pod "lekko zabagniony, mokry" teren.
   
Krzaczorki zaczynają porastać międzytorze.
   
A teraz jak to ma być docelowo:
1 - teren podmokły, coś w stylu łęgu
2 - nie duże osiedle mieszkalne z drogą w stronę lasu (5)
3 - las iglasty - będzie się też ciągnął kawałek w prawą stronę między i za torami (fototapeta)
4 - magazyn
5 - las liściasty (w lesie jakaś niespodzianka)

Ciąg dalszy kiedyś nastąpi.
30-05-2016 17:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oskar Offline
Znany
**

Liczba postów: 231
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 1
Post: #16
RE: Makieta Gloow [1,30 x 0,60m]
Zapowiada się bardzo ciekawie. Jeśli można prosiłbym o zbliżenie zaznaczonego fragmentu. Czyjej to firmy? Plastik czy karton?

   
01-06-2016 21:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.092
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #17
RE: Makieta Gloow [1,30 x 0,60m]
Fajny ten teren zabagniony.
Te włączniki na płycie makiety zostają ?? Słabo to wygląda - osobiście przeniósłbym na boczna płytę, odrębny minipanel sterujący a ostatecznie jak nie ma innej opcji w sam róg makiety.
02-06-2016 08:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS