Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 16 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wystawy makiet w Polsce
Autor Wiadomość
Misiek Offline
Znany
**

Liczba postów: 362
Reputacja: 2
RE: Wystawy makiet w Polsce
No i jak sytuacja w Piotrkowie? Nie znam poprzedniej specyfiki politycznej, ale chyba nie jest źle?
Optymistycznie, znaczy, Trybunały mają szansę?

http://N.fremo.pl
05-11-2018 09:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MisterZ Offline
Administrator

Liczba postów: 418
Reputacja: 20
(05-11-2018 09:38)Misiek napisał(a):  No i jak sytuacja w Piotrkowie? Nie znam poprzedniej specyfiki politycznej, ale chyba nie jest źle?
Optymistycznie, znaczy, Trybunały mają szansę?

Z informacji jakie posiadam od wiceprezesa ESMMK Mariana to wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują datę 22-23 czerwca 2019 roku Smile
08-11-2018 12:51
misiek57 Offline
Znany
**

Liczba postów: 127
Reputacja: 4
(08-11-2018 12:51)MisterZ napisał(a):  Z informacji jakie posiadam od wiceprezesa ESMMK Mariana to wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują datę 22-23 czerwca 2019 roku Smile

Bardzo miła informacja Smile

Preferuję polskie produkty.
09-11-2018 22:51
AmadeoX Offline
Znany
**

Liczba postów: 95
Reputacja: 0
No i proszę jaki pozytyw. Smile Obiecałem synowi, nareszcie zobaczy Trybunały luz
09-11-2018 22:56
Doktorek Offline
Znany
**

Liczba postów: 226
(29-10-2018 10:13)Marcin napisał(a):  ....... jeśli Piotrków będzie miał po wyborach nieszczęście zmian sił politycznych, które kulturę będą postrzegały
w kategoriach w/w. To organizatorzy Trybunałów będą mieli problem......

Zapomniałeś o jednym. Nawet jak u kolegów w Piotrkowie, zostanie stara gwardia i tak mogą dostać po d.....
Ponieważ centralnej władzy nie pasuje opcja polityczna w Łodzi. To pocjąga za sobą konsekwencje związane
z dzieleniem kasy na województwo. Będą dawać więcej many tylko swoim. W tym przypadku Łódzkie dostanie
mniej co również przełoży się na Piotrków. luz
25-11-2018 18:48
DarekM Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 14
To smutne, że nawet nasze hobby musi na tym cierpieć w różnych rejonach kraju Confused
25-11-2018 18:54
misiek57 Offline
Znany
**

Nieoficjalna data Trybunałów podana, więc koledzy więcej optymizmu Wink

25-11-2018 19:11
Doktorek Offline
Znany
**

Liczba postów: 226
(02-04-2015 10:36)Rysio napisał(a):  Pomysł niestety nie mój Sad Tylko gości, którzy wymyślili Trybunały i wspólnie zorganizowali. Rolleyes
Miałem okazję w zeszłym roku pogadać, poznałem trochę planów. Ale to nie potrwa chwilę, trzeba kilku lat do
zmiany mentalności. Pierwszym krokiem są Trybunały. Nowoczesna forma targów połączonych z wystawą makiet.
Drugi krok, powstanie ESMMK, który zrzesza, miłośników kolei, modelarzy, producentów. Z założenia, może też
przyjąć do współpracy chętne stowarzyszenia, kluby z Polski i Europy. Wszystko na zasadzie dobrowolności.
Najważniejsze, włączony klub, grupa czy stowarzyszenie nie traci swojej tożsamości zyskuje za to pomoc przy
lokalnych imprezach. W zamian wspomaga ESMMK przy imprezach Ogólnopolskich i Europejskich. Smile

Wracając do bicia piany i tego tekstu powyżej. Przeanalizowałem teksty na forach z różnych imprez. Sam staram się też w miarę możliwości bywać na wszystkich zjazdach. Nie przyznaję się do ksywki Doktorek więc jestem niejako incognito, co czasami się przydaje. Wink
Myślę, że mamy teraz w Polsce sytuację, gdzie każdy ma swój kawałek tortu i nikt z nikim nie chce się dzielić. Chodzi oczywiście o imprezy modelarskie. Każdy chce zagarnąć dla siebie laury, jak najwięcej wystawców, jak najwięcej widzów i dogodny termin. Samolubstwo w czystej postaci. Nikt nie myśli w szerszych perspektywach, że razem można więcej i lepiej. Zwłaszcza, że (nie oszukujmy) Polska to jeszcze biedny kraj. Stworzenie porządnej wystawy potrzebuje pieniędzy. Nie jakiś tam małych sum, rzuconych jak ochłap na odczepne przez magistraty czy groszy od sponsorów. Za psie pieniądze robi się psie wystawy. Gdyby tak wszystkie kluby, grupy, poszły po rozum do głowy i spróbowałyby współpracy z ESMMK. Zapewne wynikłyby z tego faktu same korzyści dla całej społeczności modelarskiej. Można by zrobić trzy lub cztery w roku, porządne wystawy targowe na światowym poziomie wzorem Niemiec
W 2014 roku byłem pierwszy raz na Trybunałach. Z rozmów przeprowadzonych z organizatorami wiem, że był zaproszony przedstawiciel PZMK. Przygotowano specjalny boks expo, opłacony ponoć przez ówczesnego sponsora Trybunałów. A przedstawiciel pomimo wcześniejszych zapewnień się nie pojawił. W założeniu powstające dopiero co ESMMK, wiązało duże nadzieję na współpracę na rzeczy modelarstwa kolejowego w Polsce. ESMMK w swoich planach i założeniach (oczywiście jakby doszło do współpracy), mogłoby wraz PZMK zdobywać co roku dotacje na HOBBY Poznań oraz nowe targi. Co skutkowałoby likwidacją kosztów jakie ponosili i ponoszą do tej pory modelarze, wystawiający się w Poznaniu. Dodatkowo stworzenie w Polsce trzech kolejnych dużych europejskich imprez targowych włączając w to Piotrków. Niestety plany poszły w łeb. Mająca być strona, nabrała wody w usta i jak to niektórzy złośliwi mówią " PZMK strzelił focha" Do rozmów i planów nie doszło. Szkoda. Sytuacja niezrozumiała Undecided
Tym bardziej, że z pewnych źródeł wiadomo iż ESMMK w europie jest już postrzegane jako instytucja europejska reprezentująca modelarzy kolejowych. Niestety nasz grajdołek jest jak zawsze w tyle. Jak do tej pory tylko, grupa modelarska z Radomia wypełniła formularz i weszła w poczet współpracy z ESMMK.
05-12-2018 12:47
Jago Offline
Znany
**

Liczba postów: 145
Reputacja: 2
(25-11-2018 18:48)Doktorek napisał(a):  Zapomniałeś o jednym. Nawet jak u kolegów w Piotrkowie, zostanie stara gwardia i tak mogą dostać po d.....
Ponieważ centralnej władzy nie pasuje opcja polityczna w Łodzi. To pocjąga za sobą konsekwencje związane
z dzieleniem kasy na województwo. Będą dawać więcej many tylko swoim. W tym przypadku Łódzkie dostanie
mniej co również przełoży się na Piotrków. luz

Nie straszcie teraz Trybunały będą na pewno. Prezydent zawierzył miasto Matce Bożej więc i łaska spłynie na imprezę luz
11-12-2018 12:24
AmadeoX Offline
Znany
**

Liczba postów: 95
(11-12-2018 12:24)Jago napisał(a):  Nie straszcie, teraz Trybunały będą na pewno. Prezydent zawierzył miasto Matce Bożej więc i łaska spłynie na imprezę luz

A to ciekawe Huh Ponoć prezydent Piotrkowa nie jest z PIS-u, a tylko oni mają takie głupawe pomysły. Dodgy
11-12-2018 12:29
misiek57 Offline
Znany
**

Z tego co słyszałem to mieli demokratyczne wybory, gdzie jednym głosem wygrało 13-tu moherowych radnych z swoim średniowiecznym pomysłem. zły

11-12-2018 12:32
MisterZ Offline
Administrator

Liczba postów: 418
Reputacja: 20
Koledzy, bardzo proszę tylko bez polityki. Forum jest apolityczne i niech takie pozostanie. luz

Doktorku coś chyba pomyliłeś Wink Z tego co wiem, to nie o wystawy makiet chodziło, tylko o trzy
lub cztery imprezy targowo wystawowe. Które w/w podmioty (gdyby doszło do współpracy) mogłyby
wspólnie organizować w różnych miejscach Polski o różnych porach roku luz Co do ESMMK i współpracy
z innymi klubami, sprawa jest cały czas aktualna. Shy A wystaw samych makiet, nigdy nie za wiele. Smile
Tak przecież propaguje się modelarstwo best
12-12-2018 23:49
Gibon2 Offline
Znany
**

Liczba postów: 142
(12-12-2018 23:49)MisterZ napisał(a):  ....Co do ESMMK i współpracy z innymi klubami, sprawa jest cały czas aktualna. A wystaw samych makiet, nigdy nie za wiele.
Tak przecież propaguje się modelarstwo.

I wszystko jasne. Amen lol
13-12-2018 00:27
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS