Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Semafory
Autor Wiadomość
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.092
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #1
Semafory
Mam nadzieję, że ktoś jest trochę bardziej obeznany w tematach elektrycznych (ja zdecydowanie nie). Planuję montaż na makiecie semaforów kształtowych Viessmana (dwa to już nawet stoją) nr katalogowy 4800 (analogiczne w N to 4400, TT 4900, HO 4500). Pooglądałem sobie schematy połączeniowe i nawet je rozumiem Tongue. Pytanie jednak dotyczy sterowania nimi. Moja makieta jest analogowa a pytanie związane jest z włącznikami. Otóż schemat oczywiście sugeruje użycie centralki Viessmana (5549). Ja myślę sobie, że chciałbym mieć raczej odrębny pulpit z całym sterowaniem (odrębnie wykonany). Nie wiem jednak czy prąd którego zadaniem jest zmiana położenia semafora (dwa niebieskie kabelki z opaską czerwoną i zieloną) powinien (może) płynąć w danym ustawieniu przez cały czas - czy to powinien być tylko impuls, który powoduje przestawienie semafora ale nie powinien pynąć cały czas bo może coś w środku poprzepalać ? Może ktoś z Was ma wiedzę w tym zakresie ?
12-08-2015 21:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Advertisement
Zygzyg Offline
Znany
**

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 1
Post: #2
RE: Semafory
To ma być tylko impuls. Chwilowe podanie napięcia spowoduje zadziałanie cewki i przesunięcie ramienia w górę lub w dół.
15-08-2015 17:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.092
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #3
RE: Semafory
(15-08-2015 17:58)Zygzyg napisał(a):  To ma być tylko impuls. Chwilowe podanie napięcia spowoduje zadziałanie cewki i przesunięcie ramienia w górę lub w dół.

Dzięki za info
15-08-2015 21:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS