Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 17 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Scratchbuilding - materiały, techniki, narzędzia, przykłady
Autor Wiadomość
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.092
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #17
RE: Scratchbuilding - materiały, techniki, narzędzia, przykłady
(11-11-2015 18:31)Misiek napisał(a):  No tern jest OK.
Ten z podrapanym murem wygląda jak po wojnie, niestety, przeskalwoana porowatość tynku.

Ten z płyt jakoś ogólnie mi nie leży.

Mnie też ostatnia wieża podoba się najbardziej - nie ma jak "efekt uczenia się". Szczególnie zadowolony jestem z wyglądu i koloru muru, choć to była robota na kilka etapów:
- kolor podstawowy cegieł (mieszanina chyba 3 czy 4 farb)
- fugi na biało - metodą wycierania szmatką - więc i same cegly dostały lekko białego nalotu
- indywidualnie malowane cegły o innych odcieniach (tutaj znowu mieszaniny i malowanie pod lupą pędzelkiem rozmiaru 00 (albo nawet 000)
- czarny wash - na całej powierzchni - po nałożeniu w większości starty (poza szczelinami)
- rdzawy wash - na całej powierzchni - lekko osuszony aby nie był intensywny i pozostawiony do wyschniecia.

Po wykonaniu tej wieży stwierdziłem że te poprzednie dostaną jeszcze trochę drobiazgów, śladów eksploatacyjnych. Jak skończę - raz jeszcze pokażę wszystkie.

Zastanawiam się jak uzyskać mniej przeskalowaną porowatość tynku, bo zgadzam się, że ta nie jest idealna. Ten mur potraktowałem mieszaniną: wikol plus farba plus najdrobniejszy "pyłek" Polaka (0,25mm chyba). Może trochę trzeba to następnym razem przeszlifować ? Albo dodatkowo jeszcze raz pomalować dosyć gęstą farbą ? A może po prostu próba zrobienia nieprzeskalowanego porowatego muru w Zetce jest z góry skazana na porażkę ? Ktoś ma jakiś pomysł ?
12-11-2015 11:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Scratchbuilding - materiały, techniki, narzędzia, przykłady - Zdrada69 - 12-11-2015 11:03



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS