Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 8 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Operacja Kriegslok - Ty2-911
Autor Wiadomość
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.092
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #9
RE: Operacja Kriegslok - Ty2-911
Operacja Tender - część I

Jak napisałem - pozostaję przy Ty-911 - ze wszystkimi kompromisami jakie z tego będą wynikały.
Wilczeecho - zarówno 29 jak i 911 pod drzwiami kotła z przodu maja taką konstrukcję z blachy (stopień aby był łatwiejszy dostęp do środka ?). Mnie to przypomina śliniaczek" dla niemowlaka Tongue.
Kaczor - dzięki za propozycję - odezwę się na priv.

Postanowiłem pracę zacząć od prostszego jak mi się wydaje kawałka - czyli tendra.
Pierwszy etap to analiza tego co jest do zrobienia: co chcę a czego nie chcę lub nie podejmuję się robić. Pomocne będą fotki - oryginału i modelu.

[Obrazek: Tender_real.jpg] [Obrazek: tyl_tendra.jpg]

Podstawowe zidentyfikowane różnice:
A: "Przewód" (?) na tylnej ścianie skrzyni węglowej
B: reflektory - w modelu - na powierzchni tylnej skrzynki, w realu - od góry (no i większe)
C: drabinka: w modelu tylko po jednej stronie, w realu - po obu stronach - ponadto w modelu na tylnej ścianie "od czoła", w realu "na boku" tylnej skrzyni
D: W realu - wgłębienie w skrzyni wodnej (na całej długości skrzyni wodnej aż do skrzyni węglowej).
Ponadto w realu też dodatkowe poręcze (czerwone) i mechanizm do otwierania wlewów do skrzyni wodnej.

Decyzje:
Robić A, B, C. Nie robić D - nie czuję się na siłach a ponadto ... w praktyce czasami zamieniano tendry a wiele tendrów wannowych PKP tego wgłębienia nie miało. Wg opisu jaki znalazłem to wgłębienie wiązało się z faktem instalacji na tendrze kabiny-budki "konduktorskiej".

Nie będę też na pewno robił mechanizmu otwierania wlewu do skrzyni wodnej. Czy będę próbował zrobić jakieś poręcze - pozostawiam jako kwestię jeszcze otwartą.
No to bierzemy się za robotę z tendrem, który praktycznie w całości wykonany jest z plastiku. Pierwszy etap to demontaż kół:

[Obrazek: IMG_3709.jpg].

Koła zostały pomalowane. Bylem przekonany, że powinny być czerwone jak w lokomotywie ale analiza fotografii pokazała, że jednak nie - chociaż mają białe obręcze.

[Obrazek: IMG_3713.jpg]

Zmiany nad tyle tendra:
Odcięcie i zeszlifowanie plastikowych schodków i reflektorów.
Zamontowanie nowych schodków, reflektorów wyżej zrobionych z rurek oraz przewód na tylnej ścianie skrzyni węglowej:

[Obrazek: IMG_3712.jpg]
12-02-2016 16:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Operacja Kriegslok - Ty2-911 - Zdrada69 - 12-02-2016 16:47



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS