Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Platforma Samms
Autor Wiadomość
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.092
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #1
Platforma Samms
Ponieważ zostały mi po przeróbkach platform do ciężkiego transportu z 6-osiowych na 3-osiowe cztery wózki trójosiowe to zacząłem się zastanawiać, jak je wykorzystać...
Pomysły generalnie są dwa:
6-osiowa platforma typu 622Za serii Samms:
http://karow900.startbilder.de/1200/sech...465019.jpg

oraz 6-osiowa węglarka typu 601W serii Eaaos:
http://img2.garnek.pl/a.garnek.pl/020/69.../eaaos.jpg

Na pierwszy ogień poszła platforma - tym bardziej że do mojej kolekcji militarnej brakuje taboru - szczególnie do przewozu lżejszego sprzętu bo raczej gazików czy humvee na podczołgówkach się nie wozi.

Punkt startu to docięta płytka z HIPSu 1mm pluc plastikowy ceownik:

   

Po sklejeniu bocznych krawędzi i przymiarce wózków wygląda tak:

   

Burty czołowe mam nadzieję że zaprojektuje mi Szymon ale w najbliższych dniach wielkich postępów nie będzie bo wreszcie urlop ...
Powoli wracam do projektu platformy 6-osiowej. Kolejny etap to przygotowanie do osadzenia wózków. Pomysł jest taki by wykorzystać mikrośrubki z mikronakrętkami. Pierwotnie myślałem by osadzić śrubkę w bazie -płycie głównej ale po pierwszej próbie wyszło, że ze względu na konieczność odstępu pomiędzy wózkiem a podwoziem lepiej zrobić to w taki sposób że śrubka będzie doklejona na płaszczyźnie podwozia a za nią będzie otwór umożliwiający zmieszczenie się w nim końcówki śrubki. Śrubki złączone są z płytą główną przy pomocy kleju CA. Na ten moment wygląda to tak:

[Obrazek: IMG_4027.jpg] [Obrazek: IMG_4028.jpg]

Zbędny otwór (pomyłka w pomiarach) będzie zaszpachlowany a od góry otwory ukryte będą pod drewnianą podłogą.
Powoli do przodu...

[Obrazek: IMG_4031.jpg] [Obrazek: IMG_4032.jpg]

W wersji ostatecznej będzie trzeba śrubki od drugiej strony chyba jeszcze dodatkowo klejem CA przytwierdzić bo mają tendencje do obluzowywania się a nie za bardzo można skręcić je na ścisk czy też dodać podkładki.
Temat nie umarł ... Szymon narysował mi czołową ścianę i została wycięta z kartonu do przymierzenia ... Po pierwszym nieudanym eksperymencie postanowiłem jednak sprawdzić czy można z niej zrobić faktyczna ścianę. karton został zaimpregnowany klejem CA a ja zacząłem się bawić w to żeby wyglądała przestrzennie:

[Obrazek: IMG_4570.jpg]
04-10-2017 19:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Advertisement
pado Offline
Moderator
****

Liczba postów: 645
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 12
Post: #2
RE: Platforma Samms
A no widzisz i 3D Ci jest niepotrzebne Wink
11-01-2018 21:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.092
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #3
RE: Platforma Samms
Bez oznaczeń ale w pozostałym zakresie skończony - pojeździł też trochę po torach i generalnie sprawuje się dobrze - szczególnie załadowany - bo jest dosyć lekki i czasem (rzadko) zdarzało my się chyba dlatego wykoleić.

[Obrazek: IMG_4575.jpg] [Obrazek: IMG_4577.jpg]
12-01-2018 00:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS