Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki klej do kartonu
Autor Wiadomość
Zygzyg Offline
Znany
**

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 1
Post: #1
Pytanie Jaki klej do kartonu
Jak w tytule. Koledzy jakie kleje możecie polecić do klejenia zabudowy kartonowej?
17-03-2019 18:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Advertisement
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.091
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #2
RE: Jaki klej do kartonu
(17-03-2019 18:44)Zygzyg napisał(a):  Jak w tytule. Koledzy jakie kleje możecie polecić do klejenia zabudowy kartonowej?

Masz kilka opcji. Ja korzystalem z:

- specjalny klej z aplikatorem Fallera - Expert Laser 170494 - wygodnie się używa - klej bardzo podobny do Vikolu
- producent pięknych modeli MBZ poleca klej UHU Hart - dość szybko chwyta ale trzeba się nauczyć nim posługiwać bo się trochę ciągnie w "sople".
17-03-2019 20:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zygzyg Offline
Znany
**

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 1
Post: #3
RE: Jaki klej do kartonu
(17-03-2019 20:32)Zdrada69 napisał(a):  Masz kilka opcji. Ja korzystalem z:
- specjalny klej z aplikatorem Fallera - Expert Laser 170494 - wygodnie się używa - klej bardzo podobny do Vikolu
- producent pięknych modeli MBZ poleca klej UHU Hart - dość szybko chwyta ale trzeba się nauczyć nim posługiwać bo się trochę ciągnie w "sople".

Czy jest jakaś inna polska opcja oprócz Vikolu?
17-03-2019 20:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.091
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #4
RE: Jaki klej do kartonu
Też się pewnie da ale ja nie kleiłem polskim Vikolem. Używałem też Pattex Wood - działa - najlepiej ten czerwony - wiąże dość porządnie w 20 minut. Do kupienia - w każdym dużym markecie budowlanym. Ten UHU - bez problemu w sklepie dla plastyków a Faller - w modelarskich. Cen nie porównywałem.
17-03-2019 20:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Georg Offline
Znany
**

Liczba postów: 59
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 4
Post: #5
RE: Jaki klej do kartonu
Osobiście polecam klej Fallera wspominany przez Zdradę69 luz
17-03-2019 20:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Fortek Offline
Znany
**

Liczba postów: 83
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Jaki klej do kartonu
Wiem, temat zastosowanie kleju do kartonu jest szeroki jak rzeka. Moje pytanie do was. Czy ktoś miał praktycznie do czynienia z klejem uniwersalnym Wamod OD03. Opis jest atrakcyjny, ale czy w rzeczywistości tak jest? Klej jest w dobrej cenie 7,60.

[Obrazek: wa.jpg]

Opis do kleju.

Jest to klej wodorozcieńczalny. Przeznaczony do klejenia drewna, kartonu, styropianu.Cienkie warstwy kleju schną bardzo szybko, więc jest klejem szybkoschnącym.
Przy klejeniu modeli kartonowych cienko nałożony klej umożliwia montowani na bieżąco, bez zbytniego czekania na jego schnięcie.

Doskonale skleja drewno, czas wysychania jest odrobinę dłuższy. Nadaje się świetnie do przyklejania posypek modelarskich na różne podłoża. Wymaga wtedy mocnego rozcieńczenia w stosunku: klej - 1 woda - 2. Żeby zbyt szybko nie wysychał, można dodać do roztworu kleju kroplę płynu do mycia naczyń. Zmniejszone napięcie powierzchniowe zwalnia jego wysychanie i ułatwia przyklejanie posypek. Większe powierzchnie oklejać po kawałku. Rozrzedzony klej idealnie skleja większe papierowe powierzchnie np. wręgi w modelu.
15-01-2024 10:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Misiek Offline
Znany
**

Liczba postów: 404
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 2
Post: #7
RE: Jaki klej do kartonu
Sądzę, że jest to zwykły wikol, tyle, że w pudelku WAMODU

http://N.fremo.pl
16-01-2024 00:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS