Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kitbashing czyli przeróbki (tutaj) budynków
Autor Wiadomość
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.091
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #1
Kitbashing czyli przeróbki (tutaj) budynków
W wątku o małych makietach pojawiła się krótka dyskusja o możliwościach przeróbek modeli w Zetce. Pomijając kwestie dotyczące taboru dotyczyć może to też budynków i budowli. Po angielsku używa się na takie działania sformułowania kitbashing.

Za ilustrację takiego działania może posłużyć fotografia niemieckiej makiety:

[Obrazek: kit1.jpg]

W lewym rogu makiety widzimy zabudowania fabryczne produkcji KIBRI - sam budynek fabryki występuje pod numerem 6770:

[Obrazek: kibri.jpg]

lub jako zestaw z większą ilością zabudować jako 6766:

[Obrazek: kibri2.jpg]

Jak można zauważyć model został pocięty na części tworząc dwa budynki (a w zasadzie ich fronty) a fragment "wieży" (w modelu 6770 znajduje się po lewej stronie) został obrócony o 90 stopni i wykorzystany jako swoisty most wiszący łączący te dwa budynki.

Znajdujący się na makiecie lekko w prawo od tego rogu budynek z 5 segmentów powstał ze złożenia dwóch (niecałych) modeli budynku warsztatowego, który również można zobaczyć w zestawie 6766 (model składa się z trzech segmentów). Nie jestem pewien czy przeróbki nie wymagał też dach (jest ewidentnie inny niż w 6770) ale być może KIBRI sprzedawało ten model warsztatu oddzielnie - z innym dachem.

Warsztat można też przerobić na budynek 2-piętrowy (używając dwóch zestawów)

[Obrazek: image.jpg]

I na koniec - jeszcze inna przeróbka w oparciu o ten model fabryki - tym razem na amerykańskiej makiecie:

[Obrazek: Zfactory.jpg]
04-10-2015 21:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Advertisement
Ego Offline
Znany
**

Liczba postów: 59
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 1
Post: #2
RE: Kitbashing czyli przeróbki (tutaj) budynków
Ciekawa i pomysłowa koncepcja.
12-10-2015 23:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.091
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #3
RE: Kitbashing czyli przeróbki (tutaj) budynków
Jeśli kogoś interesuje to jest możliwość nabycia części modeli budynków KIBRI. Należy kontaktować się z serwisem klienta firmy Viessmann. Trochę to trwa ale po ok 1,5 miesiąca dostałem zamówione elementy. Wysyłają całą wypraskę z formy w cenie 2,5 EURO za sztukę - trzeba oczywiście znać numer części (to można znaleźć na instrukcjach montażu - także dostępnych w Internecie). Dodatkowo koszty przesyłki listem poleconym. Ja za 2 wypraski zapłaciłem razem z przesyłka niecałe 8 Euro. Jak ktoś potrzebuje części (okna, ściany, dachówki inne takie) to jest to ciekawa moim zdaniem opcja.
17-02-2017 08:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS