Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Minidiorama
Autor Wiadomość
Zdrada69 Online
Moderator

Liczba postów: 1.385
Reputacja: 25
Minidiorama
Jak wiecie trochę bawię się w spolszczanie taboru, który staram się fotografować co najlepiej robić w atrakcyjnych "okolicznościach przyrody" czyli najlepiej na module lub dioramie. Moduły już mam ale są dość duże i na stałe staram się zabezpieczać przed kurzem więc ich odpakowanie by zrobić fotki zabierałoby trochę czasu. No i miałem nieduże tło zamakietowe o długości ok. 30 cm. I tak narodził się pomysł by na szybko sklecić małą dioramkę która celom fotograficznym mogłaby służyć. Znalazłem pasek sklejki o szerokości 10 cm i mimo, ze to tylko mała dioramka poszukałem w głowie inspiracji z realu. Linia dwutorowa, niezelektryfikowana, słupy telegraficzne podwójne (typ H-kształtny) ... jednym słowem Ostbahn.

Początek to czysta robota stolarska - dioramka będzie osadzona na "nóżkach" - idących wzdłuź całości listwach. Jedna jest lekko wysunięta by stworzyć opacie dla umieszczenia tła.

[Obrazek: IMG-8160.jpg] [Obrazek: IMG-8163.jpg]
Podstawa ukształtowania terenu to pianka do paneli

[Obrazek: IMG-8183.jpg] [Obrazek: IMG-8184.jpg]
06-04-2019 21:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bubek Offline
Znany
**

Liczba postów: 153
Reputacja: 1
RE: Minidiorama
(06-04-2019 21:39)Zdrada69 napisał(a):  Jak wiecie trochę bawię się w spolszczanie taboru, który staram się fotografować co najlepiej robić w atrakcyjnych "okolicznościach przyrody".....

Świetna sprawa, zwłaszcza jak masz ku temu warunki, jakiś własny dom z ogrodem lub inne możliwości spokojnego fotografowania. Shy
08-04-2019 12:53
Dudek Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 30
Reputacja: 0
(06-04-2019 21:39)Zdrada69 napisał(a):  ....... poszukałem w głowie inspiracji z realu. Linia dwutorowa, niezelektryfikowana, słupy telegraficzne podwójne........

Rozumiem, że będzie to odcinek szlakowy. Czyli tory, drzewa, krzaki, trawa i słupy??
08-04-2019 12:56
Zdrada69 Online
Moderator

(08-04-2019 12:56)Dudek napisał(a):  Rozumiem, że będzie to odcinek szlakowy. Czyli tory, drzewa, krzaki, trawa i słupy??

Dokładnie tak - odcinek szlaku - raczej tylko tory, trawa i krzaki + słupy, hektometr lub dwa, może jeszcze jakiś wskaźnik dla urozmaicenia. Na pierwszym planie będzie także droga gruntowa - będzie można fotografować pojazdy nie tylko szynowe ale i samochody i podobne. Drzewo ze względu na szerokość 10 cm i umieszczenie dwóch torów raczej się nie zmieści.
Ogólna rzeźba terenu z pianki pokryta papierem toaletowym nasączonym rozwodnionym klejem typu wikol i pokryta szpachlówka akrylową

[Obrazek: IMG-8186.jpg] [Obrazek: IMG-8188.jpg]
08-04-2019 15:34
Pingu Offline
Znany
**

Liczba postów: 57
(08-04-2019 15:34)Zdrada69 napisał(a):  Ogólna rzeźba terenu z pianki pokryta papierem toaletowym nasączonym rozwodnionym klejem typu wikol i pokryta szpachlówka akrylową

Pytanie niezawiązane z tematem. Zdrada69 wybierasz się na Trybunały z zetką? Fajnie byłoby się poznać i obejrzeć na żywca Twoje dzieło Smile
12-04-2019 09:18
Zdrada69 Online
Moderator

(12-04-2019 09:18)Pingu napisał(a):  Pytanie niezawiązane z tematem. Zdrada69 wybierasz się na Trybunały z zetką? Fajnie byłoby się poznać i obejrzeć na żywca Twoje dzieło Smile

Chciałbym ale nie wiem jeszcze na 100%. Moduły wymagają jeszcze trochę pracy by stały się modułami a nie dużymi dioramami...

A tymczasem dioramka dostała malowanie podkładowe:

[Obrazek: IMG-8247.jpg]
Tory na swoim miejscu + tło które będzie zamontowane

[Obrazek: IMG-8248.jpg]
Posiana pierwsza warstwa trawy:

[Obrazek: IMG-8260.jpg]
12-04-2019 15:14
sebek1974 Offline
Znany
**

Liczba postów: 61
Reputacja: 5
No to goronco kibicuje udanego projektu bo na tym forum jednak malo aktywnych uczestnikow moim zdaniem. A kazdy nowy projekt zacheca do wlasnego dzialania.kibic
13-04-2019 20:34
Zdrada69 Online
Moderator

(13-04-2019 20:34)sebek1974 napisał(a):  No to goronco kibicuje udanego projektu bo na tym forum jednak malo aktywnych uczestnikow moim zdaniem. A kazdy nowy projekt zacheca do wlasnego dzialania.kibic

No to prawda, że niewielu pracuje w Zetce a jeszcze mniejsze grono pokazuje. Kolejny ruch to druga - docelowa warstwa trawy i kwiaty:

[Obrazek: IMG-8271.jpg]
Pierwsze drobiazgi - słupek hektometrowy

[Obrazek: IMG-8285.jpg]
Wskaźniki W16

[Obrazek: IMG-8286.jpg]

I pozostałe słupy telegraficzne

[Obrazek: IMG-8287.jpg]
Klimat Ostabnu w rzeczywistości:

[Obrazek: ostbahn2.jpg] [Obrazek: ostbahn-film1.png]

I na dioramie

[Obrazek: IMG-8292.jpg]

Diorama w całości:

[Obrazek: IMG-8293.jpg]

I cel do którego została stworzona - oczywiście muszę jeszcze popracować nad światłem....

[Obrazek: IMG-8290.jpg]
14-04-2019 21:14
AmadeoX Offline
Znany
**

Liczba postów: 98
(12-04-2019 15:14)Zdrada69 napisał(a):  .......Tory na swoim miejscu + tło które będzie zamontowane......

Tło jest wspaniałe wow i cała reszta zresztą też best Jak i gdzie można takie tło zdobyć, kupić? I ile kosztuje?
Wczoraj 09:17
Zdrada69 Online
Moderator

(Wczoraj 09:17)AmadeoX napisał(a):  Tło jest wspaniałe wow i cała reszta zresztą też best Jak i gdzie można takie tło zdobyć, kupić? I ile kosztuje?

Tło jest w skrócie mojej produkcji. Wydrukowana na papierze samoprzylepnym fotografia naklejona na plastikową płytkę. Jeśli ktoś chciałby się podłączyć pod temat wydrukowania tła - to proszę o kontakt na PW. Mam trochę zdjęć które można użyć i za jakiś czas będę drukował coś pod potrzeby moich modułów. Co do ceny to będzie kilkadziesiąt złotych wydruk - ale zależy od wielkości - to dopiero byłbym wstanie potwierdzić jak będzie gotowe zamówienie i dostanę wycenę od firmy która to robi. Mam ze 2 tła nawet o długości 100 cm.
Wczoraj 12:48
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS