Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 14 Głosów - 4.93 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co z giełdą na Trybunałach?
Autor Wiadomość
Dudek Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 47
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 1
Post: #1
Pytanie Co z giełdą na Trybunałach?
Super zapowiedź best Mam pytanie. Czy w tym roku będzie giełda na Trybunałach?
23-04-2019 20:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Advertisement
Doktorek Offline
Znany
**

Liczba postów: 352
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 6
Post: #2
Pytanie RE: Co z giełdą na Trybunałach?
(23-04-2019 20:42)Dudek napisał(a):  Super zapowiedź. Mam pytanie. Czy w tym roku będzie giełda na Trybunałach?

A po kiego grzyba? Jak już dziś napisałem TUTAJ, Trybunały mają swój prestiż i klasę. luz
Nie potrzeba zaśmiecać giełdami. Zwłaszcza że został uruchomiony co miesięczny Jarmark.
23-04-2019 20:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dudek Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 47
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 1
Post: #3
Pytanie RE: Co z giełdą na Trybunałach?
(23-04-2019 20:45)Doktorek napisał(a):  A po kiego grzyba? Jak już dziś napisałem Trybunały mają swój prestiż i klasę. Nie potrzeba zaśmiecać giełdami. Zwłaszcza że został uruchomiony co miesięczny Jarmark.
A co ci przeszkadza giełda na Trybunałach Huh
23-04-2019 20:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Doktorek Offline
Znany
**

Liczba postów: 352
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 6
Post: #4
Pytanie RE: Co z giełdą na Trybunałach?
(23-04-2019 20:50)Dudek napisał(a):  A co ci przeszkadza giełda na Trybunałach Huh

A to, że Trybunały są można by rzec, wisienką na torcie lub perełką wśród imprez związanych z modelarstwem kolejowym. To jest wydarzenie branżowe, gdzie wystawiają się firmy polskie i zagraniczne. Nawiązuje się kontakty biznesowe i wystawia swoje produkty i nowości. Więc giełda z używanym szmelcem pasuje jak gówno do tortu pomimo że jest w innym miejscu. Mało tego z tego co wiem giełdziarze nie płacą za swoją powierzchnię wystawienniczą co jest nie w porządku w stosunku do firm, które płacą na hali za zabudowę EXSPO. Czyli reasumując giełdziarze to pasożyty mające darmochę na której zarabiają i psują renomę Trybunałów.zły
23-04-2019 21:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Junior Offline
Znany
**

Liczba postów: 194
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 1
Post: #5
Pytanie RE: Co z giełdą na Trybunałach?
Ale pojechałeś po giełdzie równo.Undecided
23-04-2019 21:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Doktorek Offline
Znany
**

Liczba postów: 352
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 6
Post: #6
RE: Co z giełdą na Trybunałach?
(23-04-2019 21:06)Junior napisał(a):  Ale pojechałeś po giełdzie równo.Undecided

No...trochę. Ale postaw się na miejscu firmy, która przyjeżdża ze swoimi produktami, ponosi koszty dojazdu i wystawiennicze.
A tam gdzieś z boku zadowoleni z życia goście, tłuką na lewo kasę nie płacąc ZUS ani podatku. Prawda jest taka, że żaden z
tych handlarzy nie ma firmy. Gdyby miał to wykupiłby zabudowę na głównej hali i wystawił się zgodnie z regułami.
23-04-2019 21:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rysio Offline
Admin
*******

Liczba postów: 430
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 5
Post: #7
RE: Co z giełdą na Trybunałach?
(23-04-2019 21:15)Doktorek napisał(a):  ........tłuką na lewo kasę nie płacąc ZUS ani podatku. Prawda jest taka, że żaden z
tych handlarzy nie ma firmy. Gdyby miał to wykupiłby zabudowę na głównej hali i wystawił się zgodnie z regułami.

Muszę się z tobą zgodzić, też mi się nie podoba. To jest mieszanie dwóch sprzecznych ze sobą rzeczy giełdy i Trybunałów. luz
23-04-2019 21:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
flopek Offline
Znany
**

Liczba postów: 79
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Co z giełdą na Trybunałach?
Też myślę, że giełda na Trybunałach to zbędne obciążenie. Tyle tego jest, że Trybunały powinny być rodzynkiem.
I jak przystało na targi branżowe powinny się spełniać w swoim przeznaczeniu. Shy
23-04-2019 22:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wątły Offline
Znany
**

Liczba postów: 131
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Co z giełdą na Trybunałach?
Ale się uparliście na giełdę Sad Trzeba wychodzić w kierunku klienta, który ma możliwość kupić taniej z drugiej ręki.
23-04-2019 22:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wektor Offline
Znany
**

Liczba postów: 300
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 3
Post: #10
RE: Co z giełdą na Trybunałach?
(23-04-2019 22:11)Wątły napisał(a):  Ale się uparliście na giełdę Sad Trzeba wychodzić w kierunku klienta, który ma możliwość kupić taniej z drugiej ręki.

Od tego mają Piotrkowski Jarmark, Sosnowiec i Warszawę. Spokojnie się można zaopatrzyć i niekonieczna jest giełda na Trybunałach Wink
23-04-2019 22:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.091
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #11
RE: Co z giełdą na Trybunałach?
Nie jestem częstym uczestnikiem imprez ale na Trybunałach byłem dwukrotnie. Byłem też na targach w Lipsku czy na spotkaniu Zetki w Altenbeken. Mnie osobiście giełda nie przeszkadza (nie wchodzę w tematy legalizacji działalności i podatków).

Giełda na Trybunałach fizycznie jest oddzielona - idzie ten który chce. Na tych imprezach zagranicznych zawsze są stoiska sklepów czy osób, w tym takich które sprzedają towar używany - daje to możliwość kupienia modeli. Oczywiście nie zakładam, że na Trybunałach kupie coś do Zetki (no może trawkę czy drzewko...).
24-04-2019 06:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gibon2 Offline
Znany
**

Liczba postów: 203
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
Post: #12
RE: Co z giełdą na Trybunałach?
(24-04-2019 06:09)Zdrada69 napisał(a):  .......Giełda na Trybunałach fizycznie jest oddzielona - idzie ten który chce.......

Tu nie chodzi czy jest oddzielona czy nie. Giełda to giełda i nie powinno jej być na trybunałach. Nie ta ranga imprezy. Jeżeli organizatorzy w Piotrkowie chcą mieć prestiżowe wydarzenie muszą trzymać odpowiedni poziom. Tak naprawdę są to jedyne w Polsce prawdziwe branżowe targi modelarstwa kolejowego na poziomie europejskim. Szkoda je psuć jakimiś giełdami sprzedającymi szmelc z wygórowanymi cenami. Tak jak wspomniał Wektor, od tego są typowe giełdy.
24-04-2019 08:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Fortek Offline
Znany
**

Liczba postów: 83
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #13
RE: Co z giełdą na Trybunałach?
Zgadzam się, giełda na trybunałach jest be.. Shy Prawdę mówiąc lepiej w miejsce giełdy pościągać jakieś znane sklepy,
byłby lepszy pożytek. Przykładowo Makieciarz, Modelmania, itd
24-04-2019 08:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AndreaZ Offline
Znany
**

Liczba postów: 73
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
Post: #14
RE: Co z giełdą na Trybunałach?
(24-04-2019 08:27)Gibon2 napisał(a):  ..........Giełda to giełda i nie powinno jej być na trybunałach. Nie ta ranga imprezy. Jeżeli organizatorzy w Piotrkowie chcą mieć prestiżowe wydarzenie muszą trzymać odpowiedni poziom. Tak naprawdę są to jedyne w Polsce prawdziwe branżowe targi modelarstwa kolejowego na poziomie europejskim....

Panowie, reasumując, giełda na branżowych targach będzie robić typową komerchę tak jak na przykład w Lipsku. Gdzie w pierwotnych założeniach też miały być typowe targi branżowe, a z czasem wyszło jak wyszło luz
24-04-2019 08:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ernieco Offline
Moderator
****

Liczba postów: 90
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 2
Post: #15
RE: Co z giełdą na Trybunałach?
Nagonka na Giełdę trwa w najlepsze. Wink I słusznie, wara giełdzie od Trybunałów.zły Byłem, widziałem, kiedy była pierwszy raz i wcale nieprzypadła mi do gustu. Od razu było widać że zaniża loty i ambicje Trybunałów. Na pierwszym piętrze gdzie się odbywała, można spokojnie umieścić jeszcze jakieś makiety plus ewentualnie ( tu nie jestem do końca przekonany, ale lepsze one niż giełdowy szmelc) sklepy z prawdziwego zdarzenia. luz
24-04-2019 09:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ST44 Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 39
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 1
Post: #16
RE: Co z giełdą na Trybunałach?
Jednak jako zwiedzający Targi i potencjalny klient, chciałbym mieć możliwość zakupu czegoś na moją kieszeń.
I pewnie znajdzie się sporo osób o podobnym jak moje zdaniu. Nie uważacie?
24-04-2019 09:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gibon2 Offline
Znany
**

Liczba postów: 203
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
Post: #17
RE: Co z giełdą na Trybunałach?
(24-04-2019 09:58)ST44 napisał(a):  Jednak jako zwiedzający Targi i potencjalny klient, chciałbym mieć możliwość zakupu czegoś na moją kieszeń.
I pewnie znajdzie się sporo osób o podobnym jak moje zdaniu. Nie uważacie?

Dla tego od tego masz typowe giełdy Wink
24-04-2019 10:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ego Offline
Znany
**

Liczba postów: 59
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 1
Post: #18
RE: Co z giełdą na Trybunałach?
(24-04-2019 09:58)ST44 napisał(a):  Jednak jako zwiedzający Targi i potencjalny klient, chciałbym mieć możliwość zakupu czegoś na moją kieszeń. I pewnie znajdzie się sporo osób o podobnym jak moje zdaniu. Nie uważacie?

O.. i właśnie gadasz jak typowy gość, który nie ma pojęcia czym są targi branżowe. Zadam ci teoretyczne pytanie do przemyślenia. Jeśli byleś kiedykolwiek na jakichkolwiek targach, no powiedzmy... samochodowych ( mówię tu o branżowych czyli w salonie). To czy widziałeś w tymże salonie giełdę używanych? Następny przykład, targi komputerowe najnowszych technologi, targi 3D np. w Kielcach, targi maszyn, targi energetyczne i wiele im podobnych. Czy uświadczyłeś tam giełdy używanych staroci? O tuż nie! Bo to są targi ragi branżowej i żaden szanujący się organizator tychże targów nie pozwoli sobie na zaniżanie lotów. Trzymają markę targów i basta! luz
24-04-2019 10:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Georg Offline
Znany
**

Liczba postów: 59
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 4
Post: #19
RE: Co z giełdą na Trybunałach?
Ego, sluszna i trafna argumentacja. My w niemczech faktycznie dalismy dupy z niekturymi targami. Nie które pomalu robia sie wielka porażka. W srodowisku modelarskim w Bonn tam gdzie mieszkam sporo sie mowi o targach w Piotrkowie i to same komplementy. I jest parcie aby przyjezdzać na targi do Piotrkowa. Gdzie jak do tej pory trzymana jest forma, styl branzowy. Oby wiec gielda nie popsula tego wizerunku. Trzymam kciuki, może w tym roku uda mi sie przyjechać i pogadać z wami na targach Smile
24-04-2019 10:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
desperado Offline
Znany
**

Liczba postów: 59
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 0
Post: #20
RE: Co z giełdą na Trybunałach?
(24-04-2019 10:34)Georg napisał(a):  ........ może w tym roku uda mi sie przyjechać i pogadać z wami na targach Smile

Ooo byłoby miło drinks A giełdzie na Trybunałach mówimy stanowcze NIE! Tongue

Małe jest piękne.
24-04-2019 10:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS