Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Humbrol dziadostwo
Autor Wiadomość
Pingu Offline
Znany
**

Liczba postów: 73
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
Post: #1
Humbrol dziadostwo
Do malowania zawsze mi polecano Humbrol. Od pewnego czasu zauważyłem, że z jakością tej marki jest coraz gorze. Albo za mało pigmentu, albo za gęsta gdzie dodanie rozcieńczalnika pogarsza jeszcze bardziej sprawę.
Ostatnio ( dwa tygodnie temu) kupiona farba doprowadziła mnie do nerwicy zły Świeża teoretycznie farba dopiero co otworzona, a w środku gluty których nie idzie ani rozmieszać, ani rozpuścić. W sumie po 30 min dałem spokój i zacząłem wywalać świństwo na kartkę. W ten sposób szlak trafił pół puszki farby Wall
Koledzy czy też macie problem z tą marką?????

[Obrazek: farba.jpg]
19-05-2019 11:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Advertisement
Misiek Offline
Znany
**

Liczba postów: 404
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 2
Post: #2
RE: Humbrol dziadostwo
Spróbuj Revell'a
W przypadku farb olejnych jakby lepiej.
Pominąwszy, że i tak przestawiłem się na akryle i aerograf.

Maluje bardzo mało/sporadycznie i sytuacja, gdy nowa farba jest glutem, albo taka co przeleżała kilka miesięcy/kila lat też jest glutem, lekko wkurza.

Aczkolwiek może jeszcze mam kilkuletniego sprawnego Humbrola, ale boje się sprawdzić Smile

http://N.fremo.pl
19-05-2019 17:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Doktorek Offline
Znany
**

Liczba postów: 352
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 6
Post: #3
RE: Humbrol dziadostwo
Dziadostwo z Humbrolem zaczęło się od momentu przejęcia tej marki wraz z produkcją przez Hornby Hobbies.
Zaczęli ładować jakiś dziwny zagęszczacz do farb oszczędzając na pigmencie. Co spowodowało pogorszenie
się jakości niegdyś super i poszukiwanej farby. luz
20-05-2019 13:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Romanov Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 17
Dołączył: Mar 2019
Reputacja: 1
Post: #4
RE: Humbrol dziadostwo
Humbrol to teraz porażka. Inna sprawa że każda farbka ma termin przydatności do użytku. W naszych realiach często jest tak że farbki w sklepie stoją kilka lat a potem trafiają do klienta. W skład farbki wchodzą nie tylko emulsja a też środki takie jak talk ( do matowienia) które po jakimś czasie opadają na dno i dlatego masz takie gluty. Da się tą farbkę wykorzystać ale to wymaga sporego nakładu pracy ( czytaj mieszania)
Ja jako że posiadam małego dremela to na uchwyt założyłem łopatkę zrobioną z blaszki (wystarczy 2 mm szerokość) następnie koniec łopatki do puszki a z góry zasłaniam kawałkiem papieru żeby nie chlapać. Daję obroty i po kilku min farba pięknie wymieszana.

Ale obecnie odpuszczam sobie ta markę i korzystam z farb firmy Mr. Hobby seria akrylowa i seria C. Farbki są nie do zajechania wprost cudowne do aerografu jak i do malowania ręcznego. Kryją pięknie. Osobiście polecam choć do tanich nie należą.
Pozdrawiam Serdecznie

Romanov
21-05-2019 17:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bdhpumn Offline
Maciej Wójcik
*

Liczba postów: 39
Dołączył: Sep 2018
Reputacja: 1
Post: #5
RE: Humbrol dziadostwo
Ja maluje Humbrolem sprzed 20-25 lat Tongue
Jak farby mają ok. 3/5 objętości pojemnika, dolewam benzyny na objętość ok. 1/5. Przez 5 minut energicznie mieszam wszystko zapałką. Następnie na wcześniej przygotowany plastik ze szrotu nakładam farbę. Efekt jest świetny.
[Obrazek: IMG-20190522-174918.jpg]
W przypadku tego modelu blok silnika pomalowałem akrylą Pactry, reszta Humbrol.
22-05-2019 16:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Misiek Offline
Znany
**

Liczba postów: 404
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 2
Post: #6
RE: Humbrol dziadostwo
Cholera, myślałem, że tylko ja jestem takim dinozaurem, który miesza zapałką ;-)

http://N.fremo.pl
22-05-2019 18:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.091
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #7
RE: Humbrol dziadostwo
(22-05-2019 18:58)Misiek napisał(a):  Cholera, myślałem, że tylko ja jestem takim dinozaurem, który miesza zapałką ;-)

Ja troche nowocześnie - wykałaczką :-)
22-05-2019 21:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Doktorek Offline
Znany
**

Liczba postów: 352
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 6
Post: #8
RE: Humbrol dziadostwo
(22-05-2019 16:49)Bdhpumn napisał(a):  Ja maluje Humbrolem sprzed 20-25 lat Tongue......................

To masz starą porządną produkcję kiedy dbano o jakość luz
23-05-2019 00:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bdhpumn Offline
Maciej Wójcik
*

Liczba postów: 39
Dołączył: Sep 2018
Reputacja: 1
Post: #9
RE: Humbrol dziadostwo
Misiu, jak tata uczy to się tylko zapałką miesza Wink
23-05-2019 10:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Colpo
Unregistered

 
Post: #10
RE: Humbrol dziadostwo
(20-05-2019 13:15)Doktorek napisał(a):  Dziadostwo z Humbrolem zaczęło się od momentu przejęcia tej marki wraz z produkcją przez Hornby Hobbies.......

Doktorek ma rację, cyrki z farbą zaczęły się od momentu przejęcia. Osobiście używam Humbrola od 20 lat. Pomału przechodzę na zmieniki z niektórymi kolorami, które mają pogorszoną jakość. Najgorzej jest z MATT 64, konsystencja gęstego budyniu z małą ilością pigmentu oraz GLOSS 22, gdzie nawet po 30 minutowym mieszaniu zapałka stoi na baczność w puszcze. Co ciekawe dodając rozpuszczalnik, rozcieńczamy sam pigment, a nie gęstą masę farby Huh Ogólnie kibel
28-05-2019 10:50
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS