Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podłączenie zwrotnic
Autor Wiadomość
Wiko Offline
Znany
**

Liczba postów: 112
Dołączył: Aug 2019
Reputacja: 1
Post: #1
Podłączenie zwrotnic
Na podłączonych modułach według norm FREMO wraz z torowiskiem znajdują się zwrotnice, rzecz oczywista.
Proszę mi jednak wyjaśnić w jaki sposób powinny być podłączone, aby nie występowało zwarcie podczas
przełożenia zwrotnicy? Proszę o jakiś schemat lub rysunek poglądowy. Shy
13-08-2019 20:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Advertisement
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.091
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #2
RE: Podłączenie zwrotnic
(13-08-2019 20:07)Wiko napisał(a):  Na podłączonych modułach według norm FREMO wraz z torowiskiem znajdują się zwrotnice, rzecz oczywista.
Proszę mi jednak wyjaśnić w jaki sposób powinny być podłączone, aby nie występowało zwarcie podczas
przełożenia zwrotnicy? Proszę o jakiś schemat lub rysunek poglądowy. Shy

Dokładnie i fachowo rozjazdy a nie zwrotnice.
Jakie zwrotnice chcesz montować - jakiej firmy. W skali Z większość z nas korzysta z Marklinów - tam nie ma problemu decyzyjnego w tym zakresie - rozjazdy wpięte są normalnie w torowisko a ich konstrukcja zapewnia właściwą polaryzację.
13-08-2019 20:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wiko Offline
Znany
**

Liczba postów: 112
Dołączył: Aug 2019
Reputacja: 1
Post: #3
RE: Podłączenie zwrotnic
(13-08-2019 20:30)Zdrada69 napisał(a):  Dokładnie i fachowo rozjazdy a nie zwrotnice.
Jakie zwrotnice chcesz montować - jakiej firmy. W skali Z większość z nas korzysta z Marklinów - tam nie ma problemu decyzyjnego w tym zakresie - rozjazdy wpięte są normalnie w torowisko a ich konstrukcja zapewnia właściwą polaryzację.

Przepraszam za niefachowe słownictwo, ale jak wspomniałem w powitaniu, poznajmy się. Temat dla mnie świeży i nauka przede mną Smile A więc jeśli korzystacie z Marklinów również takich użyję bazując na waszym doświadczeniu. Rozumiem że sterowanie analogowe czy cyfrowe nie ma wpływu na polaryzację? Czy wymienione rozjazdy mają wyjścia do podania sygnałów zwrotnych na semafory w zależności od przełożenia lewo lub prawo?
13-08-2019 20:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marcin PT Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 11
Dołączył: Sep 2018
Reputacja: 1
Post: #4
RE: Podłączenie zwrotnic
Jestem TT-kowiczem ale z tego co mi wiadomo to zwrotnice są różnie skonstruowane, jednak wszystkie cechuje wspólny mianownik. Im dłuższy rozjazd tym pewniejsze że polaryzację samej krzyżownicy trzeba będzie zasilić z zewnątrz. Natomiast żadna nie posiada informacji zwrotnej. Aby zgrać napęd z semaforem należy zamontować napęd do rozjazdu który po pierwsze ma wyjście na polaryzację krzyżownicy, po drugie musi posiadać wyjścia na informację pozycyjną. Wszystko da się oczywiście zastąpić samoróbkami. Podsumowując, to co chcesz uzyskać jako zautomatyzowane zależy od napędu, a nie samej zwrotnicy.
15-09-2019 19:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wiko Offline
Znany
**

Liczba postów: 112
Dołączył: Aug 2019
Reputacja: 1
Post: #5
RE: Podłączenie zwrotnic
(15-09-2019 19:26)Marcin PT napisał(a):  Jestem TT-kowiczem ale z tego co mi wiadomo to zwrotnice są różnie skonstruowane, jednak wszystkie cechuje wspólny mianownik. Im dłuższy rozjazd tym pewniejsze że polaryzację samej krzyżownicy trzeba będzie zasilić z zewnątrz. Natomiast żadna nie posiada informacji zwrotnej. Aby zgrać napęd z semaforem należy zamontować napęd do rozjazdu który po pierwsze ma wyjście na polaryzację krzyżownicy, po drugie musi posiadać wyjścia na informację pozycyjną. Wszystko da się oczywiście zastąpić samoróbkami. Podsumowując, to co chcesz uzyskać jako zautomatyzowane zależy od napędu, a nie samej zwrotnicy.

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedz Smile
16-09-2019 22:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS