Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: Polski eszelon
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
(22-08-2017 17:22)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]A na eszelon w wersji LWP ...

Cudo best
Powoli zapełniają się platformy ze współczesnym ciężkim sprzętem: 3 Leopardy, 2 BWP-1 oraz Burgepanzer - czołg techniczny:

[Obrazek: IMG_3055.jpg] [Obrazek: IMG_3056.jpg]

[Obrazek: IMG_3058.jpg]
Przedni pomysł ze sprzętem wojskowym. Brakuje jeszcze jakiś docelowych koszar Wink
Tym razem nie na wagonach. Kolejne pojazdy do zestawu LWP:
dwa przerobione BWP (spolszczone) - krótka lufa, brak granatników na wieżach, dodana antena oraz kłoda drewna na "rufie":

[Obrazek: IMG_3147.jpg]

Pojazd BTR 60PU-12 - do kierowania ogniem zestawów rakietowych - te po zasięgnieciu kompetentnych osób w polskiej armii były. Przeróbka z wcześniej prezentowanego tu pojazdu z klasyczną wieżyczką.

[Obrazek: IMG_3146.jpg] [Obrazek: IMG_3148.jpg]

To na ten moment chyba wyczerpuje polskie opcje 1:220 w oparciu o Shapeways (pomijam eszelon dla lat 50tych - bo do tego trochę sprzętu postwojennego by się znalazło).
To chyba jakieś manewry będą przy wschodniej granicy Wink
Jak chcesz coś współczesnego to może Humvee
(30-11-2017 22:57)Jacenty napisał(a): [ -> ]Jak chcesz coś współczesnego to może Humvee

Zobacz posty 4 i 14 w tym wątku ... Ale oczywiście dzięki za rewolucyjną czujność - tak trzymać - może coś się jeszcze wypatrzy.
A ten BWP-1, to do 6. epoki gdybym chciał to już raczej nie będzie mi pasował bo chyba przestano ich używam jakoś na początku lat 90?

Leopard, to jest 2A7, w sumie może udawać polskie 2A5 bo kolumna jest chyba bardzo podobna a 2A7 jest chyba ciut dłuższy.

Być może właśnie udało mi się namówić człowieka, który oferuje model Oshkosh M-ATV MRAP do przygotowania go w wersji 1:220, więc być może coś więcej będziemy mieli na takiego eszelona.

A tu mam bardzo szybką reakcję, na moją prośbę - człowiek umieścił właśnie Mig 29 w 1:220 jakby ktoś chciał robić lotnisko. Tylko cena mega jak za takie maleństwo. Dodam, że jest dostępny do sklejania od Revella model Herkulesa C160 w 1:220
Kiedyś może Rosomaka narysuję do wydruku Wink
(01-12-2017 11:52)Kaczor napisał(a): [ -> ]Kiedyś może Rosomaka narysuję do wydruku Wink

Jestem za Big Grin
Su22 - co prawda bez podwozia ale w skali Smile
Załatwiłem dla nas Leoparda 2A4

Cena niezbyt fajna ale jest. Ciekaw jestem od czego zależą ceny na Shapeways? To designer ustala cenę czy to Shapeways ją wylicza?
Jacenty napisał(a):Cena niezbyt fajna ale jest. Ciekaw jestem od czego zależą ceny na Shapeways? To designer ustala cenę czy to Shapeways ją wylicza?
Cena składa się z dwóch części. Koszt wydruku (wyliczany na podstawie objętości i rodzaju materiału) i marża autora (ustawiana przez niego). Niekiedy te marże są absurdalnie wysokie.

W przypadku tego czołgu przyczyną jest zły projekt. Model powinien być pusty w środku aby obniżyć cenę.
(02-12-2017 11:00)Kaczor napisał(a): [ -> ]W przypadku tego czołgu przyczyną jest zły projekt. Model powinien być pusty w środku aby obniżyć cenę.

Zerknąłem na Leoparda, którego kupował Zdrada (2A7) i tam cena też ponad 10EUR. Mimo wszystko fajnie sobie do 2A7, udających 2A5, dorzucić te 2A4, których ciągle w naszej armii jest więcej Wink
Reklama producenta ... ale miło zobaczyć własne modele:

http://evolde.blogspot.com.es/
W ostatnich "Modelarzach" były plany Rosomaka. Jak się uporam ze swoimi projektami to na 100% go narysuję Wink
(20-01-2018 14:14)Kaczor napisał(a): [ -> ]W ostatnich "Modelarzach" były plany Rosomaka. Jak się uporam ze swoimi projektami to na 100% go narysuję Wink

super !
Jak będziesz miał wene twórczą do przydałby sie jeszcze Honker.
Panowie,
Będę miał prawdopodobnie możliwość wydrukowania w 3D kolejnego polskiego pojazdu - współczesnego Jelcza 4x4 i 6x4

[Obrazek: JELCZ-_D442-_Render-01-3.jpg]

To wstępny rysunek i jeszcze będą korekty drobne. Nie wiem czy model będzie udostępniony na Shapeways - nie ode mnie to będzie zależało. Jakby ktoś był zainteresowany - proszę o kontakt - cena ok 13-17 Euro - zależna od wersji. Powinna być dostępna: z plandeką, skrzynia oraz platforma do samodzielnego dodania kontenera każde razy 2 (4x4 i 6x6).
No czad.... Smile ten render taki piękny...
Powoli kalkuję co do okalkowania.
Na początek Humvee - sanitarka

[Obrazek: IMG_5246.jpg] [Obrazek: IMG_5250.jpg] [Obrazek: IMG_5258.jpg]
M113 wersja sanitarna - także w kolumnie z Humvee

[Obrazek: IMG_5247.jpg] [Obrazek: IMG_5244.jpg] [Obrazek: IMG_5248.jpg]

[Obrazek: IMG_5249.jpg] [Obrazek: IMG_5255.jpg] [Obrazek: IMG_5256.jpg]
Leopardy z numerami taktycznymi:

[Obrazek: IMG_5259.jpg] [Obrazek: IMG_5260.jpg] [Obrazek: IMG_5263.jpg]

[Obrazek: IMG_5264.jpg] [Obrazek: IMG_5265.jpg] [Obrazek: IMG_5267.jpg] [Obrazek: IMG_5268.jpg]
Zapuść WASHA w kółka, aby zamalować niedomalowania w kącikach Wink Powoli się szykuje fajny składzik Wink
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Przekierowanie