Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: Moje miniaturki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Na wstępie chciałem przywitać wszystkich tych, których już wcześniej znałem, a także tych z którymi jeszcze nie miałem przyjemności postować.

Przez ostatni czas mam więcej czasu, a także finansów na rozwijanie mojego hobby, więc postanowiłem wrócić do Z-etki.

Oto mój skromny tabor nagromadzony przez ostatni tydzień, który będę w miarę możliwości aktualizował i przedstawiał:

1 . Marklin 82372

Patynowany set wagonów kolei Węgierskich
[attachment=178][attachment=179]

2. Wagon z setu Marklin 82363

[attachment=180]
Nowy nabytek

3. Marklin 8853

[attachment=181][attachment=182]

W odpowiedzi do pytania z prywatnej wiadomości od KAMAPI, któremu nie mogę odpisać ponieważ wyskakuje mi komunikat, że ma wyłączone PW, odpowiadam, że set kupiłem na ebay-u
Niczego sobie kolekcja. GratulujęWink
Bardzo ładne i patynka jakby znajoma... Wink Chyba ja je kiedyś patynowałem, sądząc po pobielonych tabliczkach i żółtych kotwicach.
Jaki świat jest mały... Smile
nesek napisał(a):Oto mój skromny tabor nagromadzony przez ostatni tydzień,
Już nie taki skromny. Ładna gromadka jak na początek.Big Grin
Zgadza się, ładna gromadka! Smile W 82372 tylko weź na górze do środka posmaruj delikatnie wikolem i daj na to piasek akwariowy czy inny kwarcowy, bo te wkładki plastikowe/fabryczne to słabo imitują ładunek.
Mam pytanie do Was, bo nie wiem czy coś takiego jest w ogóle: czy jest w Z'tce tabor wąskotorowy?
Dziękuje za zainteresowanie. W nieokreślonej przyszłości (finanse, finanse ;D) będę walczył z makietą, na którą mam chyba całkiem ciekawy plan

(14-09-2012 20:18)KAMAPI napisał(a): [ -> ]Mam pytanie do Was, bo nie wiem czy coś takiego jest w ogóle: czy jest w Z'tce tabor wąskotorowy?

Z tego co mi wiadomo oczywiście wąskotorowa Z-etka istnieje, ale tabor fabrycznie wyprodukowany, to chyba tylko nieliczne rodzynki Wink
A po czym to wtedy jeździ? Po tych torach od skali T? Czy trzeba sobie samemu robić tory dla wąskiej Z'tki?
Istnieją firmy Aspenmodel oraz Halwa, które produkują (produkowały ?) torowisko w skali Zm.

Po za tym mam zapisaną jeszcze stronę firmy Westmodel, która produkuje jakiś tabor do Zm Smile
Te westmodel to drogie jak cholera... Patrzyłem na wąski H0e, ale za wysokie progi :/
Oprócz Zm jest jeszcze Zf wąski tor zwany Polowy.
Szerokość toru modelowego 2,75mm, a rzeczywistego
500 - 600mm. To już całkowita egzotyka Wink
(12-09-2012 18:59)nesek napisał(a): [ -> ]Przez ostatni czas mam więcej czasu, a także finansów na rozwijanie mojego hobby, więc postanowiłem wrócić do Z-etki.
Oto mój skromny tabor nagromadzony przez ostatni tydzień, który będę w miarę możliwości aktualizował i przedstawiał:

Coś ci przybyło więcej?
Przekierowanie