Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: Trawa i drzewka w rozmiarze Z
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy możecie polecić jakieś drzewka i trawę w rozmiarze Z? Czy jakaś firma coś takiego produkuje? Te N-kowe iglaki to dobre dla amerykańców na sekwoje, w Z trzeba by je przycinać. Gorzej z trawą, bo trawa n-kowa to jak na zarośniętej po uda łące. Chętnie poznam Wasze pomysły na trawę i drzewa.
Co do trawek to ja używam 1mm Polaka i 2 mm chyba Nocha. Zeby nie bylo jednostajnie to mieszam odcienie i po sadzeniu 1mm dosiewam punktowo 2mm.

Drzewa - pytanie podstawowe o liczbę jaką chcesz zasadzić oraz budżet. Co do wielkości to sugeruję zawsze wrzucić sobie opis drzewa - nawet z Wikipedii i następnie przeliczyć tę wysokość - wtedy czasem okazuje się, że drzewa za wielkie nie są.
Producenci - najwyższa jakość i półka to moim zdaniem MBR - ale drogie - warto wykorzystać ew. na pojedyncze wolnostojące egzemplarze. Freon - niezłe sosny, Kobza - sosen nie polecam ale duże liściaste oparte o komosę - bardzo ładne.

Trochę fotek drzewek na forum jest tylko musisz odnaleźć odpowiedni wątek.
(11-12-2017 23:25)Jacenty napisał(a): [ -> ]Czy możecie polecić jakieś drzewka i trawę w rozmiarze Z? Czy jakaś firma coś takiego produkuje? Te N-kowe iglaki to dobre dla amerykańców na sekwoje, w Z trzeba by je przycinać. Gorzej z trawą, bo trawa n-kowa to jak na zarośniętej po uda łące. Chętnie poznam Wasze pomysły na trawę i drzewa.

Pojawiła się na rynku jakaś nowa firma od zieleniny Anita Decor. Ale za nic nie mogłem się doczytać w jakiej skali robią.
Sprzedają wysyłkowo i są obecni na różnych targach.
(27-09-2020 10:09)Pt47 napisał(a): [ -> ]Pojawiła się na rynku jakaś nowa firma od zieleniny.................

Siedziba firmy ponoć w Niemczech. Brak sklepu stacjonarnego. Obecni na każdych targach tylko w zachodniej części Europy. Zamówienia mailowo, podajemy co nas interesuje oraz skalę. Według deklaracji producenta, drzewka są gotowe w ciągu pięciu dni roboczych. Potem standard, info o wykonaniu zamówienia, przelew na konto i czekamy grzecznie na paczkę. Shy
Kolega jest bardzo zadowolony, drzewka porównywalnie mogą być ciut lepsze od MBR i FREONA. Ale to już indywidualne i wizualne odczucia posiadacza rzeczonej zielenizny. luz
(27-09-2020 10:09)Pt47 napisał(a): [ -> ]Pojawiła się na rynku jakaś nowa firma od zieleniny Anita Decor. Ale za nic nie mogłem się doczytać w jakiej skali robią.
Sprzedają wysyłkowo i są obecni na różnych targach.

Na moje oko to małe żółte rączki Wink Nie, żebym miał coś przeciwko temu luz
Może kolega pokaże zdjęcia?

Bo znając to co oferują Chińczycy, jakoś trudno mi uwierzyć w jakość lepszą od MBR czy Freona. Może to jednak własna robota nie-chińska.

No chyba, że Chińczycy zatrudnieni w firmie znajdującej się na terenie UE ;-)
(27-09-2020 14:33)Misiek napisał(a): [ -> ]Może kolega pokaże zdjęcia?
Bo znając to co oferują Chińczycy, jakoś trudno mi uwierzyć w jakość lepszą od MBR czy Freona. Może to jednak własna robota nie-chińska.
No chyba, że Chińczycy zatrudnieni w firmie znajdującej się na terenie UE ;-)

Zamiast fotek, których nie posiadam, przytoczę słowa z mojego poprzedniego postu. Odzwierciedlające subiektywne i indywidualne odczucia kolegi Wink
" Kolega jest bardzo zadowolony, drzewka porównywalnie mogą być ciut lepsze od MBR i FREONA.
Ale to już indywidualne i wizualne odczucia posiadacza rzeczonej zielenizny"
Przeczytałem i zrozumiałem, dlatego chcę się jeszcze naocznie przekonać.
Zdjęcia na stronie wyglądają nawet zachęcająco, są tam gdzieś jeszcze podane ceny? Bo język jakiś barbarzyński.
(28-09-2020 07:10)Misiek napisał(a): [ -> ]Przeczytałem i zrozumiałem, dlatego chcę się jeszcze naocznie przekonać.
Zdjęcia na stronie wyglądają nawet zachęcająco, są tam gdzieś jeszcze podane ceny? Bo język jakiś barbarzyński.

Cenowo wypada tak https://www.anitadecor.nl/c-661838/zelf-bomen-maken/
Plus:
Minimalne zamówienie 25,00 €
Koszty wysyłki za granicę są wyższe w zależności od kraju i wagi zamówienia
Koszt wysyłki w Holandii to 8 euro, inne kraje na terenie UE to 11 euro
(28-09-2020 07:10)Misiek napisał(a): [ -> ].......Bo język jakiś barbarzyński.

Może się mylę, ale odnoszę wrażenie jakby z angielskiego tłumaczono na jakiś azjatycki i ponownie w drugą stronę. Wink
(30-09-2020 13:02)Doktorek napisał(a): [ -> ]Może się mylę, ale odnoszę wrażenie jakby z angielskiego tłumaczono na jakiś azjatycki i ponownie w drugą stronę. Wink

Też mam takie skojarzenie Big Grin

(11-12-2017 23:25)Jacenty napisał(a): [ -> ]Czy możecie polecić jakieś drzewka i trawę w rozmiarze Z?............

Polecam Ci skorzystanie z samouczka przygotowanego przez naszego kolegę forumowego Zdrady69.
Przystępnie i pomysłowo można stworzyć własny drzewostan ponosząc bardzo małe koszta finansowe.
Producent zieleni i głównie materiałów do jej wykonania. Jest trochę pozycji określanych jako Nano:

https://www.rts-greenkeeper.de/
(05-06-2022 08:07)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Producent zieleni i głównie materiałów do jej wykonania. Jest trochę pozycji określanych jako Nano:

Tyle powstaje nowości w zakresie zieleniny, że pomału nie ogarniam. Nie wiadomo co wybrać?
Fakt faktem, że piękne i wszystko przygarnąłbym, gdyby była kasa. luz
Ciekawe czy trawę z kwiatkami można dostać w 1:220?
(09-10-2022 16:51)Wolf napisał(a): [ -> ]Ciekawe czy trawę z kwiatkami można dostać w 1:220?

Ktoś tam robi, ale nie wiem czy w Polsce. Tak mi się o uszy obiło. luz
Przekierowanie