(24-11-2015 10:48)Doktorek napisał(a): [ -> ]Jeśli chodzi o delikatność to najlepiej prezentują się szyny MTL,
tylko te podkłady jakieś dziwne.
Wygląd mają jakiś powykręcanych
Krzyżak marzenie
Widać jak pięknie i płynnie skład przechodzi.
Mnie podobają się tory MTL - są bardziej "w skali ". Jaka jest wartość "Code" dla tych torów czyli wysokość szyny - u Marklina jest chyba 63 lub 57 dokładnie nie pamiętam.
Pozdrawiam
Witam
Sam sobie odpowiem
dla Marklina wartość code = 62 czyli wysokość szyny wynosi 1.57 mm
dla MTL wartość code = 57 czyli wysokość szyny wynosi 1.45 mm.
Wiadomo jednak, że tory nie są wykonane w skali np. promień łuków. Również wysokość szyny jest przewyższona. Im mniejsza skala tym trudniej jest zachować proporcje. W skali Z, szyna powinna mieć wysokość około 0.78 mm aby być proporcjonalna do rzeczywistej -a więc przewyższona jest dwukrotnie. Ale to tak na marginesie- i tak wizualnie jest OK.
(19-11-2017 22:05)Jacenty napisał(a): [ -> ]I właśnie z tego powodu Rokuhanowi jednak podziękuję. A szkoda bo jeśli ktoś nie buduje od razu makiety, to ten system torów jest jak znalazł.
Popieram
Odebrałem tory Rokuhana. Podobają mi siĕ. Podsypka idealna nie jest, ale w tej skalli to raczej powinien być pył, a nie kamyki więc się zgadza. Rozstaw podkładów i ich wielkość ciut większa jak Marklina, ale mi to nie przeszkadza. Ogólne wrażenie pozytywne. Tory dobra aby je rozstawić i złożyć ze stołu. Nie zniszczą się w przeciwieństwie do marklina gdzie złączki się rozpadają z czasem. Fotki jutro jak się ogarnę.
Szymon, sztukowałeś jakoś przyłączę prądu? Pytam bo na zdjęciach widziałem, że oni tam jakieś gniazdko sobie wymyślili.
No przyłącza prądu będę robił dwoma drutami przylutowanymi do szyn od spodu. Od dołu są dziury w plastiku na to
W weekend zrobię fotkę porównawczą ROKUHANA i MARKLINA. Jęsli chodzi o Rokuhana to jest idealny do częstego rozkładania i składania na stole do zabawy.
(23-11-2017 21:37)pado napisał(a): [ -> ]Jęsli chodzi o Rokuhana to jest idealny do częstego rozkładania i składania na stole do zabawy.
Ale chyba najlepiej używać z zasilaczem Rokuhana bo on ma jakieś zabezpieczenie przed zawarciem na zwrotnicach.
Póki co to mam tylko zasilacz marklina i ani jednego rozjazdu
Przy okazji tego wątku - czy ktoś wie dlaczego na zwrotnicach Rokuhana potrafi się robić zwarcie jeśli wjedzie lok na nie do końca przestawioną zwrotnicę?
Co oni tam zrobili czego Niemcom udało się uniknąć? Wertuję tematy ale nie znalazłem jeszcze odpowiedzi. Nie miałem też tego w rękach by móc samemu zbadać.
Pewnie Marklin ma rozizolowaną krzyżownicę i jest elektryccznie obojętna, a Rokuhan ma na odwrót. Ma krzyżownicę (długą) ktora ciągle ma jakiś biegun podłączony do siebie z szyn.
Nie wiem co jest grane, mam tyko trzy loki, dwie br89 oraz jedną br52. Widzę, że generalnie jest problem z przejazdem po łączeniu torów Rokuhana. Jak Br89 jedzie sam z małą prędkością to nawet się chybocze. Raz na pół godziny zostawiłem BR52 i jak wróciłem to była wykolejona. Tory dziś do mnie przyszły przesyłką z kraju kwitnącej wiśni.
https://youtu.be/7akr4t9QlNo tu widać jak br89 szarpie na złączeniu torów.