Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: Donery i boczniaki i inne ...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
(31-12-2020 18:44)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Szpachlówka Tamiya w tubce - trochę się leje i klei ale dość szybko schnie. Mam jeszcze Humbrola - bardziej kontrolowane
nakładanie (bardziej such) ale długo schnie i dlatego niezbyt ja lubię oraz Mr Hobby - somopoziomująca - dość płynna ale
niezbyt fajna w obróbce. Więc metodą prób i błędów używam Tamiya.

A próbowałeś może wyrobu firmy Wamod? Pytam ponieważ polecał mi ją kolega, choć sam z niej nie korzystał.
Dla tego potrzebuję opinii kogoś kto już ma doświadczenia z tą masą do szpachlowania. luz

[Obrazek: 267-rd.jpg]
(01-01-2021 22:58)Bubek napisał(a): [ -> ]A próbowałeś może wyrobu firmy Wamod? Pytam ponieważ polecał mi ją kolega, choć sam z niej nie korzystał.
Dla tego potrzebuję opinii kogoś kto już ma doświadczenia z tą masą do szpachlowania. luz

Ze szpachlówki Wamoda nigdy nie korzystałem więc nie mam żadnej opinii.
W zestawie z donerami - Marklin 87508 - https://www.maerklin.de/en/products/min-...no_cache=1
dostałem kiedyś wagon do przewozu gazu świetlnego.
Malowanie i drobne przeróbki:

[Obrazek: IMG-5899.jpg] [Obrazek: IMG-5900.jpg] [Obrazek: IMG-5901.jpg]

Dodane polskie oznakowanie i efekt końcowy:

[Obrazek: IMG-E5902.jpg] [Obrazek: IMG-E5903.jpg]
Ta dolna plyta z napisami jakos krzywo wyszla.Tongue
I wagon bagażowy z tego zestawu - tym razem w malowaniu jeszcze z czasów gdy orły były na wagonach:

[Obrazek: IMG-5918.jpg] [Obrazek: IMG-5919.jpg]
(20-02-2021 19:25)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]W zestawie z donerami - Marklin 87508 dostałem kiedyś wagon do przewozu gazu świetlnego.........

Świetnie się prezentują best
(01-01-2021 22:58)Bubek napisał(a): [ -> ]A próbowałeś może wyrobu firmy Wamod? Pytam ponieważ polecał mi ją kolega, choć sam z niej nie korzystał.
Dla tego potrzebuję opinii kogoś kto już ma doświadczenia z tą masą do szpachlowania. luz

Całkiem niezła polska szpachlówka. Często stosowana przez modelarzy do drewna i kartonu.
Po wyschnięciu, łatwa w obróbce papierem ściernym.
Osobiście stosowałem do drewna i jestem zadowolony z wyniku. luz
(07-03-2021 12:33)Doktorek napisał(a): [ -> ]Całkiem niezła polska szpachlówka. Często stosowana przez modelarzy do drewna i kartonu...........

Też tego używam. Może być Shy
Stron: 1 2
Przekierowanie