Modelarstwo kolejowe wielkości  Z -1:220
Sterowanie analogowe a trakcja elektryczna - Wersja do druku

+- Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 (https://forum.trybunaly.eu)
+-- Dział: Główny (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Sterowanie oraz elektryczność na makiecie. (/forumdisplay.php?fid=5)
+---- Dział: Sterowanie analogowe, cyfrowe, mechaniczne (/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Wątek: Sterowanie analogowe a trakcja elektryczna (/showthread.php?tid=308)



Sterowanie analogowe a trakcja elektryczna - Gloow - 03-01-2015 20:53

Hej,
ponieważ jestem zainteresowany wykorzystaniem trakcji elektrycznej Marklina na makiecie szperam w necie doczytując sobie to i owo. Natrafiłem nie dawno na stronę. I tutaj rodzi mi się pytanie. Mianowicie już drugi raz natrafiłem w otchłaniach internetu na schemat połączeń elektrycznych, gdzie dwa zasilacze są ze sobą połączone elektrycznie jednym kablem do jednej z szyn, a pozostałe wolne "bieguny" zasilaczy są podłączone, jeden do drugiej szyny, a drugi do trakcji. Mam nadzieję, że rozumiecie mój bełkot, schemat jest na podlinkowanej prze ze mnie stronie, trzeba tylko przewinąć w dół.
Czy może mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć co się dzieje z takim połączeniem gdy na obu transformatorach nastawi się jazdę w przeciwnym kierunku? Według mnie będzie zwarcie.... . Ale może o czymś nie wiem.


RE: Sterowanie analogowe a trakcja elektryczna - Elwisz - 03-01-2015 23:05

Moim zdaniem będzie zwarcie Dodgy