Modelarstwo kolejowe wielkości  Z -1:220
Makieta Z - Wersja do druku

+- Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 (https://forum.trybunaly.eu)
+-- Dział: Główny (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Planujemy. (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Makieta Z (/showthread.php?tid=50)

Strony: 1 2


Makieta Z - Rysio - 01-09-2012 11:49

Przedstawiam koncepcje makiety, którą mam zamiar wykonać.Rolleyes

[Obrazek: image.jpg]


RE: Makieta Z - Oskar - 01-09-2012 11:52

Bardzo fajna, ładnie wszystko rozplanowane.Smile


RE: Makieta Z - lulek - 04-09-2012 18:40

Jak dla mnie, mało zieleni. Trochę więcej drzewek.Smile


RE: Makieta Z - Rysio - 06-09-2012 20:54

(04-09-2012 18:40)lulek napisał(a):  Jak dla mnie, mało zieleni. Trochę więcej drzewek.Smile
Też o tym myślałem. Chyba dołożę tu i ówdzie.


RE: Makieta Z - Oskar - 07-09-2012 15:57

Gdzie i jak będziesz stawiał semafory?
Świetlne czy ramieniowe? Smile


RE: Makieta Z - Rysio - 07-09-2012 16:02

Jeszcze nie wiem. Zastanawiam się czy robić makietę w starych klimatach,
czy raczej współczesną. Od mojego wyboru będzie zależał typ semaforów. Rolleyes


RE: Makieta Z - KAMAPI - 13-09-2012 15:24

Zdecydowanie więcej drzew i zieleni!!! Tylko błagam nie rób trawy z maty z rolki, bo to jest okropieństwo... wychodzi taki pole golfowe. Posiej trawę z paczki, efekt jest o niebo lepszy! Dodaj nie koniecznie drzewka, ale krzewy, krzaczki, itp. Pamiętaj że zieleń jest niska, średnia i wysoka. Warto robić płynne przejścia pomiędzy jej rodzajami; wtedy wszystko wygląda bardzo realistycznie Smile
Czekamy na kolejne kroki. Powodzenia!Smile


RE: Makieta Z - Rysio - 13-09-2012 18:18

(13-09-2012 15:24)KAMAPI napisał(a):  Zdecydowanie więcej drzew i zieleni!!! Tylko błagam nie rób trawy z maty z rolki, bo to jest okropieństwo... wychodzi taki pole golfowe. Posiej trawę z paczki, efekt jest o niebo lepszy! Dodaj nie koniecznie drzewka, ale krzewy, krzaczki, itp. Pamiętaj że zieleń jest niska, średnia i wysoka. Warto robić płynne przejścia pomiędzy jej rodzajami; wtedy wszystko wygląda bardzo realistycznie :)Czekamy na kolejne kroki. Powodzenia!Smile
Uchowaj Boże nawet przez myśl mi nie przeszło kłaść maty. Tylko czyjej firmy
posiać trawkę by długością jakoś mieściła się w skali? Dodgy


RE: Makieta Z - KAMAPI - 13-09-2012 19:41

Firma nie jest istotna, bierz po prostu najniższe źdźbła. Kiedy wylejesz wikol z farbą koniecznie brązowo/czarną pomieszany, tak żeby nie było prześwitów białego kleju tylko kolor ziemi, i kiedy posiejesz trawkę to źdźbła np: 2mm długości, częściowo zatopią się w kleju. Klej zaschnie tworząc skorupę, a nad jego powierzchnię będzie wystawać tylko trawka której długość pomniejszona będzie o zatopiony fragment. Myślę że 2mm spokojnie nie przeskalują. W razie czego miejsca przerzedzeń można uzyskać goląc tą trawkę jednorazową golarką. Można tak wycinać też ścieżki itp. albo po prostu różnicować wysokość traw. Ja używałem Heki, Fallera Premium i Buscha. Nie widziałem specjalnej różnicy.


RE: Makieta Z - Bubek - 14-09-2012 18:30

Rysio, może jakieś oczko wodne dla urozmaicenia krajobrazu.Wink


RE: Makieta Z - KAMAPI - 14-09-2012 19:55

Panowie... nie wiem ile już zrobiliście makiet itd. ja sam nie jestem jakiś lepszy, ale jednego do tej pory się nauczyłem: Mniej znaczy więcej!
Nie można wszystkiego wrzucić na jedną deskę bo wyjdzie odpust, zabawka, przesyt i festyn. W realnym świecie lokomotywa nie zapieprza w kółko koło lasu, jeziora, myjni samochodowej, kościoła, fabryki, pralni, żłobka i agencji towarzyskiej, kończąc na plaży miejskiej w okręgu górniczym... a to wszystko na 1m2. Polecam szczególnie na początek proste projekty, z pięknymi krajobrazami jak w realu.


RE: Makieta Z - AmadeoX - 15-09-2012 12:15

Popieram KAMAPI, więcej zieleni, reszta jest ok. Wypada tylko brać się za robotę.Wink


RE: Makieta Z - KAMAPI - 15-09-2012 18:09

Dokładnie! Rysiu to kiedy zobaczymy postępy z Twojego projektu w relacjach? Do roboty Chłopie! Smile


RE: Makieta Z - Rysio - 16-09-2012 14:41

Pomalutku się zbieram.Rolleyes


RE: Makieta Z - KAMAPI - 16-09-2012 15:30

A szybciej się nie da? Tongue


RE: Makieta Z - MisterZ - 16-09-2012 15:52

(16-09-2012 15:30)KAMAPI napisał(a):  A szybciej się nie da? Tongue
Rysio ma przeprowadzkę, czyli trudności lokalowe.Smile
Ale jak się w końcu przeniesie to będzie mógł trzymać słonia TongueTongueTongue


RE: Makieta Z - KAMAPI - 16-09-2012 17:26

A no to zmienia postać rzeczy Smile Rysiu trzymam kciuki za przeprowadzkę i jak już będziesz mógł trzymać słonia to nie jedną taką makietę w Z'tce zrobisz. A my chętnie popatrzymy na postępy.


RE: Makieta Z - Rysio - 17-09-2012 18:40

(16-09-2012 17:26)KAMAPI napisał(a):  jak już będziesz mógł trzymać słonia to nie jedną taką makietę w Z'tce zrobisz.
No..... Big Grin Mam nadzieję. Palne sobie warsztacik i nikt mi nie podskoczy Tongue


RE: Makieta Z - KAMAPI - 17-09-2012 22:53

A jak rodzina toleruje Twoje hobby? Są wojny czy wsparcie? Moja żona to się czasem wkurza o "te kolejki" Wink a innym razem siedzi i pojedyncze kwiatki sadzi pęsetką razem ze mną Smile


RE: Makieta Z - AndreaZ - 22-10-2012 16:43

Rysio? Już po przeprowadzce?Smile